JE TU ROZHODUJÍCÍ ZÁPAS S KAZANÍ

JE TU ROZHODUJÍCÍ ZÁPAS S KAZANÍ

Basketbalisté Nymburka stojí v Eurocupu před rozluštěním postupové hádanky. V nadstavbové části byli po třech úvodních porážkách na pokraji vyřazení, ale dvě následující výhry je vrátily naplno do hry o osmifinále. Situaci mají dokonce ve vlastních rukou. Čeká je však těžký úkol, porazit v úterý v Tipsport areně silnou Kazaň o devět, ještě lépe ale o dvanáct bodů. Jakákoliv porážka naopak znamená konec nadějím. Zápas v Tipsport areně začíná v 18:30.

Postupovou matematikou jsme se již zabývali dříve. (Čtěte ZDE). Takže jen krátké shrnutí. Nymburk jistě postoupí, pokud zvítězí nad Kazaní o 12 a více bodů. Pak se nemusí ohlížet na druhý zápas Strasbourgu se Zenitem. Pokud zvítězí aspoň o devět, potřebuje k postupu výhru Strasbourgu. Menší než osmibodové vítězství znamená konec.


„Je to naše šance. Všechno záleží na nás. Hrajeme doma a máme to ve svých rukách. Samozřejmě Kazaň je velký tým plný talentu, nebezpečný na všech pozicích zvenku i zevnitř. Ví, jak kontrolovat tempo zápasu. Čeká nás těžký zápas, ale jak jsem řekl, musíme do něj jít s tím, že je to naše velká příležitost na úspěch. V téhle situaci jsme chtěli být a teď v ní jsme, ačkoliv to už málokdo čekal. Musíme odevzdat naše maximum,“ řekl před rozhodujícím zápasem kouč Kestutis Kemzura.


Nymburk v neděli utrpěl nepříjemnou porážku ve VTB lize doma od Petrohradu. Do další bitvy musí nastoupit ani ne po 48 hodinách, neboť se s Kazaní utká místo obvyklé středy již v úterý. „Pro hráče nebude lehké si za tak krátkou dobu odpočinout fyzicky i psychicky, ale takový je prostě náš program. Poslední neúspěch už je za námi. Teď je nejdůležitější se plně soustředit na Kazaň a věřit, že to můžeme dokázat,“ uvedl nymburský kouč.


Kazaň v posledních týdnech nepůsobí nejjistějším dojmem. Od nešťastného vyřazení z Euroligy prožívá rozporuplné období, její kádr vinou zranění a odchodů na pohled oslabil. Soupiska však nadále zůstává nabitá dostatečným počtem hvězd. „Ať už je to Langford, White, Jerrells nebo Kaimakoglu,“ jmenoval Kemzura hlavní opory týmu z Tatarstánu.


„Máme sice velkou šanci postoupit, ale musíme odevzdat maximum a možná i trochu navíc. Kazaň patří v Rusku k nejúspěšnějším klubům a letos na podzim hrála Euroligu. Nenechme se zmást některými výsledky poslední doby. Ten tým má obrovskou sílu, i když oproti prvnímu utkání došlo k několika drobným změnám v jejich kádru,“ doplnil kouče nymburský křídelník Vojtěch Hruban.


VSTUPENKY NA ZÁPAS S KAZANÍ JSOU K DOSTÁNÍ V PRODEJNÍ SÍTI TICKETPORTAL ZDE.

 
vloženo: 09.02.2015 15:57 / přečteno: 6010x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.