MUŽSKÁ ELITA NA SKOK V BRNĚ

Final Four Českého poháru bude letos hostit Brno. Ve dnech 4. a 5.dubna se sejde čtveřice nejúspěšnějších týmů v městské hale Vodova (tak kde hrávalo A+ Brno než se přestěhovalo na rok do haly Sokola Brno I).

Do závěrečného klání se probojovaly týmy:

• ČEZ Basketball Nymburk
  • BK Synthesia Pardubice
  • Geofin Nový Jičín
  • BK Prostějov

Pro připomenutí, jak se dařilo této čtveřici ve čtvrtfinále.

Nejjednodušší postup jsme měli my, když jsme ve středu rozstříleli Kondory z Liberce o 37 bodů. Ostatní týmy se na postup nadřely daleko více. Nový Jičín přehrál Opavu až v poslední čtvrtině, když ještě ve 32.minutě byl stav vyrovnaný 74:74. Děčínští basketbalisté, kteří si postup vybojovali jen dva dny před čtvrtfinále proti Poděbradům, opět narazili na tým Pardubic a stejně jako ve čtvrtfinále Mattoni NBL v loňské sezoně na ně nestačili. Děčín doplatil na úvod utkání, kdy se Pardubice v prvních 4 minutách dostali do vedení o 9 bodů (11:2). S náplatí na uších postupuje Prostějov. Ještě několik vteřin před koncem postupoval Kolín, který také dva dny před tím postoupil na úkol Ostravy. Trojka Hanavana znamenala pro Orly vysvobození a jednobodový postup dál.

Losování Final Four proběhne v úterý 10.3.2009 při schůzi ALK.

vloženo: 06.03.2009 00:00 / přečteno: 12921x