POSTUP DO F4 PO SNADNÉM ZÁPASE

POSTUP DO F4 PO SNADNÉM ZÁPASE

Utkání o postup na závěrečný turnaj nejlepších čtyř týmů měl očekávaný průměr a také očekávaný výsledek. Kolín po celou dobu ztrácel a nakonec se rozdíl zastavil až na 52 bodech. ČEZ Basketball Nymburk : BC Geosan Kolín 118:66.

Trenér Beneš musel oželet ve čtvrtfinále Českého poháru čtyři klíčové hráče. Kromě dlouhodobě zraněného Vocetky a Šafarčíka, nemohl z důvodu nemoci nebo lehkého zranění zapojit Pajoviče a Thompsona. Do sestavy se dostali dva mladíci z týmu U19. „Ti hrají „jen“ ligu juniorů, ani nehrají extraligu,“ poznamenal Pavel Beneš. Merta odehrál dokonce 21 minut, Kosík pět. Prvně jmenovaný zatím v Kooperativa NBL odehrál celkem 6,5 minuty, Kosík 11 minut. Naproti tomu náš tým byl kompletní a díky rovnoměrnému rozložení minut dostatečně dravý a rychlý.

 

„Dělali jsme, co jsme mohli. Určité pasáže jsme odehráli, jak jsme chtěli, ale dominance Nymburka je obrovská. My jsme rádi, že se nezranil nikdo další a teď se připravujeme na další zápas proti USK, kde nám půjde o účast v A1,“ poznamenal po utkání Pavel Beneš. Jeho protějšek Oren Amiel konstatoval: „Po úterní prohře s Jeruzalémem bylo určitě pro hráče obtížné se rychle oklepat, ale myslím si, že to všichni zvládli. Nyní se musíme soustředit na další utkání proti Děčínu a budeme sledovat losování FINAL4, do kterého postoupily týmy, které mohou překvapit, tudíž musíme být připraveni.“

 

Utkání bylo od prvních minut v naší režii. V první čtvrtině jsme se hostům vzdalovali pomaleji. V obraně jsme velice často přebírali a téměř v každé útoku zpočátku Davida Machače bránil někdo z menších hráčů. Kolín však díky aktivitě našich pivotů na trojkovém oblouku nedokázal míč na Machače procpat. Proto se výšková disproporce nedala pro snadné skórování využít. Když už se to jednou povedlo, seskupili se kolem pivota Kolína tři obránci a přes houštinu rukou se vystřelit nedalo. Dalším naším benefitem bylo útočné doskakování, díky kterému jsme získali spoustu druhých šancí. Bodovým lídrem úvodních minut byl Mičego, který zaznamenal 11 bodů z 21, které jsme v okamžiku jeho střídání zaznamenali. Ve druhé čtvrtině se hrálo relativně vyrovnaně až do stavu 35:29, ale pak jsme vytaženou obranu ještě více zagresivnili. Kolín měl problémy s rozehrávkou, měli jsme nějaké zisky a za tři minuty byl stav 49:29. Diváky bavil Vojta a Alex smečovanými koši, lehce se prosazoval Petr Benda a Tomáš Vyoral. Bodovu šňůru přerušil Purifoy trojkou, ke které přidal Šoula dvojku a od stavu 51:35 jsme už poločas dohrávali my se sedmi body v řadě.

 

Ve druhém poločase se Kolín, alespoň zpočátku zlepšil v obranném doskoku, a tak v prvních šesti minutách se bodový rozdíl stále udržoval kolem dvaceti bodů, jako na konci prvního poločasu. Do posledních čtyř minut třetí čtvrtiny se šlo za stavu 65:46 a za dvě minuty byl stav 81:49. Osmi body v tomto období se prezentoval Vojta Hruban. Posledních pět bodů ve třetí čtvrtině zaznamenal Boči. V poslední čtvrtině se hrálo trochu jako na All Star Game. Skoro bez obrany se jeden nebo druhý tým přesunul na útočnou polovinu, tam nic složitého nevymýšlel a především kolínští hráči vypálili na koš, my jsme na útočné polovině kombinovali. Za celou čtvrtinu byly odpískány pouze dvě osobní chyby, a pokud byste pečlivě počítali počet písknutí rozhodčích za celých deset minut, dostali byste se k číslu šest. Dvakrát se ozvala píšťalka kvůli faulu, třikrát proto, že se míč dostal mimo hřiště a jednou se písklo kvůli oddechovému času našeho trenéra. Time out byl pouze z důvodů vystřídání. Petr Benda totiž dobré dvě minuty vysedával na střídačce a čekal na vstup na hřiště. Vyřešit to Oren time outem.

 

„Po porážce proti Jeruzalému jsme si chtěli spravit chuť, a to se nám podařilo. I když musím říct, že Kolín nám to ulehčil, v jaké nastoupil sestavě. Točil hodně mladé hráče a od toho se odvíjel průběh zápasu. Hru jsme kontrolovali od začátku do konce,“ řekl nymburský Petr Benda. „Náš výkon neměl potřebnou kvalitu. Když je Nymburk v plné síle, je proti němu hodně těžké hrát, což se ukázalo v tomto utkání. Tento zápas jsme brali jako přípravu na důležité sobotní utkání, ve kterém hostíme USK Praha a jestli si chceme uchovat šanci na postup do skupiny A1, musíme ho bezpodmínečně vyhrát,“ podotkl kolínský rozehrávač Adam Číž.

 

Kompletně ve všech statistických údajích jsme byli lepší. Medvědy jsme rozdrtili na doskoku (58-27, v útoku 20-7), v bodech z druhých šancí (30-4), z brejků (37-13) a vůbec nejvíc zpod koše (68-22). Celkem jsme měli o 22 střel víc.

 

Body: Hruban 25, Bohačík a Peterka po 15, Benda 13, Kříž a Vyoral po 12, Davis 11, Myers 7, Cosey 6, Wright 2 - Purifoy 17, Walton 16, Číž 9, Machač 8, Bratčenkov 6, Kosík a Šoula 5, střelba za 2 body: 57/37:33/14, trojky: 30/11:32/10, TH: 15/11:15/8, doskoky: 58:27, asistence: 38:10, ztráty: 12:18, zisky: 13:9, fauly: 12:17, čtvrtiny: 29:21, 29:14, 28:17, 32:14

 
vloženo: 25.01.2019 08:30 / přečteno: 5685x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.