NÁROČNĚJŠÍ ALE OPĚT VÍTĚZNÝ ZÁPAS

NÁROČNĚJŠÍ ALE OPĚT VÍTĚZNÝ ZÁPAS

Utkání proti Děčínu přivedlo do Nymburka daleko bojovnějšího soupeře než v posledních dvou zápasech ligy a poháru. I když jsme měli utkání pod kontrolou a vyhráli jsme podle výsledku hladce 106:88, nebylo možné nikdy moc snížit intenzitu hry.

Děčín jsme zlikvidovali vynikající střelbou z pole.  „Musím ale uznat, že domácí stříleli s velkou bravurou a velkou přesností. Sedmdesát tři procent za dva body a padesát čtyři za tři body je něco, co dělá mistra mistrem,“ pochválil na tiskovce náš výkon trenér Budínský. Také Tomáš Pomikálek považoval naši střelbu za jeden z rozhodujících prvků konečného výsledku. „Nejvíce nás potrápila střelba domácích, která byla neskutečná. Všem v podstatě padlo všechno. Je těžké se s tím popasovat. Ve chvíli, kdy se začnete dotahovat, dá Nymburk dvě trojky a jste tam, kde jste byli před chvílí.“

 

Útočné manévry jsme v zápase zvládali lépe než hosté. „Moc se nám nedařilo v obraně, občas ale hrajeme zápas, kdy svého soupeře přestřílíme. Pohybovali jsme v útoku dobře balónem, padaly nám střely. Doufám, že budeme toto opakovat i v dalších zápasech,“ věří Tomáš Vyoral, který se letošní odehrané maximum v zápasech NBL odvděčil trenérovi za důvěru 23 body s procentem střelby, které zapadlo do výborného průměru celého týmu. Za dva body 7/5, trojky 6/4, k tomu 7 asistencí.

 

Ze statistik ještě zaujme 32 bodů Děčína z druhé šance, tedy po útočném doskoku. Protože Válečníci získali 16 útočných doskoků, tak to vypadá, že každý jejich útočný doskok nakonec skončil dvěma body v našem koši. To je jistě číslo neobvyklé. Našich útočných doskoků bylo podstatně méně, jen sedm, ale to vysvětlil trenér Budínský po utkání jednoduše: „Domácí neměli co doskakovat.“

 

„Po pěti šesti počátečních minutách jsme zápas dostali pod naši kontrolu,“ řekl k průběhu utkání trenér Amiel. Zahájili jsme utkání s obvyklou pěticí: čtyři čeští hráči a Geno na rozehrávce. Jen Petra Bendu nahradil Martin Peterka a právě tento pivot byl v prvních třech minutách naším jediným střelcem. I Děčín měl zkraje dominantního střelce, v prvních dvou minutách skóroval jen Šimon Ježek. Prvním naším střídajícím byl Tomáš Vyoral a možná i skutečnost, že Tomáš trefil hned první střelu za tři body, v něm probudila spící arsenál. Pomohlo určitě, že i druhý pokus za tři našel svůj cíl. Ke konci první čtvrtiny na palubovku nastoupili v našem týmu trochu nezvykle tři pivoti - Benda, Myers a Davis. „V poslední době je to varianta, kterou často zkoušíme. Alex hraje na trojce, jsme vyšší a dává nám to další varianty v obraně nebo v útoku,“ vysvětlil Martin Peterka. Celá první čtvrtina se vešla do bodového rozdílu tří bodů, jen na konci „falešná“ trojka (křídlo) Alex Davis povedenou trojkou upravil na 21:16.

 

Druhou čtvrtinu začal smečovaným košem Mike Myers, a když dal po chvíli Alex z rohu další trojku na 26:18, svolal si trenér Budínský své hráče k poradě. Jenže na Autreyho koš odpověděl trojkou Benda a Vyo koše z výskoku, rozdíl ve skóre se poprvé podíval přes desítku. Právě končila 13.minuta. Druhý oddechový čas si vzal trenér Budínský v 16.minutě, když Tomáš Vyoral poslal do koše další trojkový projektil a upravil na 40:24. Po dvou trojkách amerických posil Děčína se proměnil průběžný stav na 42:32 a oddechový čas si vzal náš trenér. Do konce prvního poločasu chyběly 3 minuty a 2 sekundy. Krátce po time outu se třetí osobní chyby se dopustil Vojta Hruban a střídal. Dvouciferné vedení jsme nedokázali uchránit a za stavu 42:34 si další time out vzal trenér Amiel. Z rohu se trefil za tři body Martin Peterka a náskok byl opět dvouciferný. Desetibodový zůstal i přes přestávku.

 

Druhý poločas začal trojkou Alex Davis a jakoby předznamenal úrodnou třetí čtvrtinu, ve které jsme konto Děčína zatížili 34 body. Hned z dalšího útoku totiž Pampi opět po asistenci Gena Lawrence zacílil přesně z levého rohu (55:39). V celé třetí čtvrtině se hrálo poměrně rychle dopředu, ani jeden tým se se střelbou moc nepáral a jeden útok střídal druhý. Solidně stříleli i hosté. První trojku Feštra ještě náš trenér rozdýchal, druhou Carlsona už ne a pozval si hráče za stavu 61:52 na poradu. Po další trojce Děčína, jejímž autorem byl Tomáš Pomikálek, se hosté přiblížili už na osmibodový rozdíl 65:57. To se třetí čtvrtina přehoupla do své druhé poloviny. Na 72:59 upravoval Vojta Hruban trojkou, když ještě před tím vyzval Pampi přihrávkou mezi nohama Grunta Mike Myerse ke smeči. A když dal dvě minuty před koncem Tomáš Vyoral další svou trojku, byl stav 79:59.

 

Poslední čtvrtina se už nehrála v takovém tempu. I když o pěkné akce nebyli diváci ochuzeni. Smeč Mika Myerse mezi ně určitě patřila. Ale ani Děčín se nenechal zahanbit a trojky a smeče potěšily zase hostující fanoušky. Na konci se na palubovce po delší době objevil také Filip Novotný a připsal si tři body.

 

Body: Vyoral 23 (4 trojky, za 2 body 5/7, 7 asistencí), Davis 15 (trojky 3/3), Benda 13 (1 trojka), Peterka 13 (1 trojky, 6 doskoků), Hruban 11 (1 trojka), Myers 10 (10 doskoků), Kříž 6, Pumprla 5 (1 trojka), Cosey (1 trojka), Novotný (1 trojka 1), Lawrence 2, Bohačík 2 - Autrey 21, Carlson 15, Ježek 10, Feštr 9 (3 trojky), Pomikálek 9, Žikla 6, Šiška a Grunt 6, Landa 4, Kroutil 2, střelba za 2 body: 37/27:44/21, trojky: 24/13:32/12, TH: 17/13:15/10, doskoky: 35:33 (útočné 7:16), asistence: 26:12, ztráty: 15:9, zisky: 6:9, čtvrtiny: 21:16, 28:23, 34:23, 23:26


Povedené akce našich hráčů najdete v sestřihu na youtube kanálu   

 
vloženo: 27.01.2019 09:57 / přečteno: 5702x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.