TĚŽKÉ ALE ZASLOUŽENÉ VÍTĚZSTVÍ

Naši hráči odehráli proti Igokea Aleksandrovac podle výsledku vyrovnané utkání, průběh však tak vyrovnaný nebyl.

Naši hráči vstoupili do utkání famózně. V prvních minutách zápasu byli hosté zcela bezradní a nedokázali se vůbec prosadit proti naší výborné obraně. My jsme naopak vyráželi do rychlého útoku a Igokea neměla šanci náš postup ke koši zastavit. Dvanáctibodový rozdíl po první čtvrtině se ukázal nakonec jako rozhodující náskok. Následující čtvrtiny totiž soupeř vždy o dva nebo tři body vyhrál. Konkrétně druhá čtvrtina byla o bezzubé snaze vstřelit koš na obou stranách hřiště. Nám se povedlo dát bod v průměru jen každé dvě minuty a nebýt trojky Simmonse těsně před koncem prvního poločasu, mohlo být hůř. Na začátek druhého poločasu jsme se prezentovali především výbornou střelbou. Dostali jsme svoje vedení až na 22 bodů, ale do konce zbývalo 15 minut. V nich soupeř přitvrdil obranu na hranici únosnosti, rozhodčí se přizpůsobili a Mike Lenzly, který za sebe neměl náhradu, rychle ztrácel síly. Hosté mohutně dotahovali. Druhou pětiminutovku třetí čtvrtiny vyhrál 16:3 (tu první jsme vyhráli my 15:4). Před vstupem do poslední části zápasu jsme vedli už jen o sedm bodů. V poslední čtvrtině se v krizových chvílích prosadil šesti body Petr Benda, nejlepší hráč zápasu, a také Simmons (5 bodů). I přes problémy s časomírou jsme utkání vyválčili do vítězného konce.