SOUHRN 8.KOLA ADRIATICKÉ LIGY

Osmé kolo bylo bohaté na body a urodilo se velké překvapení výší prohry Olimpije Ljubljana s Cedevitou Zagreb.

Také v 8.kole Adriatické ligy padly nějaké letošní rekordy. Předně podruhé za sebou vyhrály pouze domácí týmy. Nejblíže k vítězství hostujícího týmu jsme měli my, když nám chyběly dva body k vítězství. Poprvé se hrálo prodloužení, když 40 minut nestačilo Budućnosti v souboji se Zadarem. V tomto zápase také diváci viděli nejvíce bodů v jednom zápase a to 197 – letošní rekord. A byl také posunut rekord nejvyššího vítězství o jeden bod na hodnotu 38, právě o tolik bodů prohrála Olimpija s Cedevitou. Poslední posun v rekordních tabulkách nastal v celkovém počtu vstřelených bodů, zde je jeho nová hodnota 1161 bodů.

V prvním zápase Budućnost versus Zadar začali lépe hosté a po první čtvrtině vedli o 9 bodů. Domácí však v každé čtvrtině pár bodů ubrali, až se zrodilo prodloužení. V něm už Podgorica jasně svého soupeře přehrávala (19:6). V utkání Cedevity Záhřeb s Lublaní to po první čtvrtině nevypadalo pro hosty špatně. Sice prohráli, ale jen rozdílem 4 bodů. V dalším průběhu se však nůžky stále více rozevíraly až v poslední desetiminutovce ztratila Olimpija 18 bodů. Široki Brijeg se v utkání s Zagrebem CO vytvořil rozhodující náskok ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál o 9 bodů. V městském derby Partizanu a Crvene Zvezdy ovládli halu Pionir „domácí“. První čtvrtina skončila ještě smírně, ale už druhou prohráli „hosté“ o 16 bodů. Cenné vítězství po několika nezdarech v řadě získala Cibona už vítězstvím v první čtvrtině o 12 bodů. Postupem času však strádala více a více a 2,5 minuty před koncem byl stav 75:74. V ten moment trefili Bogdanovič a Pašalić trojky a bylo rozhodnuto. V Novém Mestě se hrál po celou dobu vyrovnaný zápas, dokonce hosté na konci každého z prvních tří období vedli. Teprve poslední čtvrtina dala domácím k dobru 13 bodů.

Vzhledem k tomu, že náš výkon byl ve Vršaci týmový, probojoval se mezi prvních pět hráčů kola pouze Pavel Pumprla se šesti asistencemi. Nejlepším hráčem kola (MVP) se stal Luka Žořič ze Zagrebu CO, který s dvaačtyřiceti body vytvořil rekord dosavadního průběhu Adriatické NLB ligy.