ON LINE ZE ZAGREBU

Opět se pokusíme přiblížit průběh zápasu proti týmu Cedevita Zágreb.

Souhrnný pohled na zápas včetně statistik a názorů po utkání najdete zde
Už podle titulní fotografie je vidět, že zájem místních fanoušků není velký. Počet diváků na tribuně pro 1500 se odhaduje na 150 až 200.
V páté minutě prohráváme  8:13, v sedmé 15:18. Skončila první čtvrtina, ve které jsme se dopustili už osmi faulů oproti domácím pěti. Vzhledem k tomu, že úspěšnost střelby trestných hodů Cedevity je 92% vedou domácí o šest bodů (25:19). Největší rozdíl mezi oběma týmy je v úspěšnosti střelby za dva body: Cedevita 80%, Nymburk 47%, doskoky 9:6. Spousta chyb z nepozornosti nás zatím stále lepší výsledek. Největší problémy nás dělá zatím Drapper (nejlepší rozehrávač NLB). Radek Nečas, který je se šsti body nejlepším našim střelcem si udělal brzy dva fauly. Nedaří se zatím Nissimovi ani Simmonsovi. Cedevita udáže výborně využívat pick and roll, který končí buď faulem, košem nebo vyhozením na trojku.
Obrázek
Ve druhé čtvrtině zatím domácí střílí z pod koše jako diví, ale bez bodového efektu. Vytěžili z toho jen jeden trestný hod a velké zhoršení úspěšnosti střelby. Přesto v 14.minutě vedou 30:21 a to díky jedné trojce. Naši hráči zatím dali ve druhé čtvrtině jen dva body. Obrovský rozdíl mezi oběma týmy je v počtu trestných hodů. Domácí: 18/14, hosté 2/2. Naše střelba ve druhé čtvrtině je ještě žalostnější než v prvním. Zatím jsme dali pouze jeden koš - 16.minuta.
Ztráty, fauly a neproměněné střely - to je obraz druhé čtvrtiny. Bazdarić dostal technickou chybu za nevhodný komentář k utkání. Láďa proměňuje obě šestky a Pampi korunuje smečovaným  košem po Radkově nahrávce. Je to o trochu veselejší 33:27. Domácí trenér Petrovič si bere oddechový čas. Faul Edwardse trestá Pampi dalšími dvěma šestkami (33:29) a Pampi dorovnal Šutyse na šesti bodech. Domácí Drapper neproměnil po faulu Pampiho ani jeden trestný hod, to naše křídlo bylo daleko úspěšnější. Po dvou šestkách je to už 33:31. Na začátku 19.minuty další faul (na fauly je to 14:10). Troha (CED) tentokrát úspěšný. Radek však na druhé straně ne, a tak stav je 35:31. Neno si bere druhý oddechový čas.
Ve 2.čtvrtině byla úspěšnost střelby tristní. Oba týmy daly pouze po dvou koších ze hry. My dva zpod koše, domácí jeden zpod koše a jednu trojku, zbytek padl z trestných hodů. Úspěšnosti střelby je přímo úměrné skóre druhé čtvrtiny 12:12. V obraně dokážeme dlouho odolávat akci domácích, ale pár vteřin před koncem časového limitu na postupný útok se občas dopustíme faulu, což nás zbytečně sráží. Stále se nedaří Simmonsovi a Nissimovi, jako by byli už v Jeruzalému. Ve druhé čtvrtině oba týmy minimalizovaly ztráty 3:2.
Obrázek
Po jedné minele na každé straně skóroval Afik (37:33) na což odpověděl Edwards dvěma body. A pozor na konci 21.minuty dal Soky trojku. Snad se Šípková Růženka probudila. Lenzly a Bardarić po jednom koši a rozdíl ve skóre je stále 5 bodů (43:38). Soky druhá trojka a je rázem nejlepším střelcem Nymburka, na druhé straně si zasmečoval nejlepší střelec domácích Edwards. Jde do tuhého - Radek Nečas proměnil obě šestky, stav utkání je 46:43. Po dvou šestkách Rudeze, smečuje Chán, ale Draper trojkou kalí naši radost, ještěže se Šutys trefil po útočném doskoku Aleše Chána (51:47 - 26.minuta). Radek je druhým hráčem, který dosáhl dvouciferný počet bodů, stejně jako Soky mají deset. Konec 26.minuty po Lenzlyho ztrátě dalo Edwards koš s faulem Aleše Chána, šestku však neproměnil (53:47). Na druhé straně rozehrávač Draper fauloval Aleše, ten ale obě šestky proměnil. Ve střelbě trestných hodů to máme 14:14!!! Ve třetí čtvrtině trochu umazáváme rozdíl v počtu doskočených míčů. Ve 28.minutě zahýbaly se skóre dvě trojky (Nissim a Rudez), takže na rozdílu se nic nezměnilo (56:52), ovšem Afikův další koš na 56:54, donutil trenéra k prvnímu time outu ve druhém poločase. Afik se se sedmi body našim čtvrtým nejlepším střelcem (Soky a Šutys 10, Čen 8, Afik 7). Teprve na konci 29.minuty jsme si pokazili stoprocentní šestky, jednu nedal Aleš (58:55). Koš s faulem Drapera znamená stav 61:55 a útočném faulu Nečase dal Draper jen jeden koš z čáry trestného hodu a Radek ukončil třetí čtvrtinu ze střední vzdálenosti. Stav je 62:57.
Obrázek
Začal čtvrtá čtvrtina. Nečas, Chán a Sokol mají po čtyřech faulech a při rozhodování rozhodčích je to asi jen otázka času, kdy budou muset povinně střídat. Po Rudezově dvojce střílí Afik trojku (64:60). Fauly olepený Soky teď bojuje v útoku. Po další trojce dotáhl na rozdíl jednoho bodu a po Edwardsově ztrátě nás posílá Afik do vedení (34.minuta - 64:65). Ve faulovací loterii si Štimac připsal třetí osobní chybu a Bazdarić dvěma šestkami upravil na 66:65. Afikova ztráta nám po Pampiho útočném doskoku nedovolila opět přebrat vedení v zápase a trest přišel z rukou Drapera (68:65). Oddechový čas si bere Neno - stav na body 68:65, na fauly 21:26, na doskoky 27:26, na valorizaci 86:75. Další Afikovu ztrátu trestná Ruder trojkou 71:65. Do konce normální hrací doby chybí jen něco málo přes 3 minuty. Lenzly na konci 36.minuty upravuje na 71:67. Po neproměněné trojce Rudeze a  Draperově ztrátě, kterého o míč obral Pampi, dal Pavel dvobodový koš - 71:69. Edwards zvýšil na 73:69, ale kontroval Šutys po Pampiho nahrávce. Rudez neproměnil trojku, ale Pampi má na svém kontě další faul (třetí). Domácí trenér jde plánovat při time outu závěr zápasu. Sokol získal míč a Pampi vyrovnal. Běží 39.minuta. Afik fauluje Prince, za chvíli Pampi fauluje Drapera. Ten první šestku neproměnil, druhou ano a oddechový čas si bere náš trenér. Na hřišti máme tři hráče se čtyřmi fauly. Mike minul trojku. Domácí doskočili a Pampi si udělal pátý faul. Edwards proměnil obě šestky a Princ fauloval Nissima (76:73). Afik dává obě šestky a Křemen hned fauluje Bazdariće. Michal má také 4 fauly. Bohužel Bazdarić proměňuje obě šestky (78:75). Kdyby se tak povedla zázračná trojka s faulem. Místo toho jen faul Prince na Afika - dvě šestky stav 78:77, okamžitý faul Nissima na Bazdariće, který ukazuje že má nervy na uzdě (80:77). Afik si hned došel pro Princův faul a šachy pokračují. Dvě šestky - Afik 80:78. Aleš sice druhý trestný hod doskočil, ale Edwards ho zblokoval a je konec.