VTB LIGA

VTB LIGA

Bude hrát Nymburk VTB ligu? To je otázka, na kterou dostaneme jednoznačnou odpověď v pondělí 28.3.2011. 


VTB United League je prestižní soutěž pro kvalitní týmy východní a severní Evropy, jejímž hlavním partnerem je VTB banka.  
Historie

Prvním krokem k realizaci projektu bylo uspořádání poháru VTB United League Promo-Cup v roce 2008. Turnaj byl odehrán od 20. do 22.prosince na palubovce CSKA Moskva. Zúčastnilo se ho celkem 8 týmů z Ruska, Ukrajiny, Litvy, Lotyšska a Polska. Prvním vítězem se stalo pořádající družstvo CSKA Moskva.

 pavouk VTB 2008


Druhým krokem k realizaci bylo vytvoření VTB United League v klasickém formátu ligy, to znamená se základní částí a play-off. Liga začala v říjnu 2009 za účasti osmi nejlepších týmů z pěti států – Rusko (CSKA Moskva, Chimki Moskva a UNICS Kazaň), Ukrajina (Azovmash Mariupol a Donetsk), Litva (Žalgiris Kaunas), Lotyšsko (VEF Riga) a Estonsko (Kalev Tallinn). V první fázi se týmy losem rozdělily do dvou skupin po čtyřech. První dva týmy z každé skupiny po základní části postoupily do Final Four, které se odehrálo 21. -22. ledna 2010 v Kaunasu. Pořadí po finálovém turnaji bylo následující: 1. CSKA Moskva, 2.Unics Kazaň, 3.Žalgiris Kaunas, 4.Chimki Moskva


Letošní sezona 2010-11 se hraje již s 12 týmy: Minsk-2006 (Bělorusko), Kalev Tallin (Estonsko), Honka Espoo (Finsko), VEF Riga (Lotyšsko), Lietuvos Rytas a Žalgiris Kaunas (Litva), Asseco Prokom Gdynia (Polsko), CSKA Moskva, Chimki Moskva, UNICS Kazaň (Rusko), Azovmash Mariupol a Dnipro Dnipropetrovsk (Ukrajina). Týmy byly rozděleny do dvou skupin a aktuálně jsou dohrány základní skupiny. Ve skupině A je pořadí: CSKA, UNICS, L.Rytas, Minsk, Dnipro, Honka a ve skupině B: Chimki, Azomash, Žalgiris, Prokom, VEF, Kalev.

Final4 je na programu o víkendu 22./23.dubna a v prvním kole se utkají CSKA s Azovmash a Chimki s Kazaní.

VTB 2010  týmy 


Plánem VTB United League pro sezonu 2011-12 je geograficky rozšířit působiště soutěže, změnit formát soutěže a zvýšit počet účastníků na šestnáct.

 
 
vloženo: 22.03.2011 14:35 / přečteno: 17467x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.