CENNÁ VÝHRA

CENNÁ VÝHRA

Třetí zářez na pažbě za domácí vítězství nad euroligovým týmem si mohou naši hráči připsat po nedělní výhře nad Asseco Prokom Gdynia v poměru 75:68.

Každý, kdo v neděli nepřišel do nymburského sportovního centra, může litovat. K vidění totiž bylo velice atraktivní měření sil s týmem, který kráčí euroligovými boji. Utkání přineslo svižný basketbal s vynikající obranou a přesto, že padlo poměrně málo bodů, utkání nebylo rozhodně nudné. O napětí se v závěru postaralo postupné snižování rozdílu skóre a gejzíry nadšení přinášely některé akce našich hráčů jako například trojka Abramse za stavu 61:54 nebo nekompromisní smeč Petra Bendy v závěru zápasu, který jakoby dokazovala, kdo byl dnes na palubovce pánem.
Utkání jsme začali ve velkém stylu. Vynikající obranu jsme doplnili o téměř bezchybnou střelbu. První time out si trenér hostů Pačésas bral už po necelých třech minutách utkání za stavu 10:5. Po něm ještě Petr Benda navýšil vedení na 12:5, ale následující minuty patřily hostům. Ti podporovaní dvacetičlennou skupinou korektních fanoušků postupně ovládli vývoj zápasu a ujali se poprvé (a naposledy) vedení 13:12. Naši dvěma koši snahu hostů odrazili a pak přestávku mezi čtvrtinami orámovali dvěma trojkami Pampi a Křemen. Stav byl 22:13, ale přes magickou desítku jsme se dostali až na začátku 22.minuty. Do té doby se rozdíl pohyboval kolem sedmi bodů. Ve třetí čtvrtině se náš náskok vyšplhal až na 14 bodů. Naše obrana byla velice aktivní a pro hosty vůbec nebylo jednoduché dostat míč na své podkošové hráče. Neustále se kolem nich pohyboval les našich rukou, přes které se nepovedlo míč umístit do správných míst. První zápis do střelecké listiny ve čtvrté čtvrtině měl opět Michal Křemen z perimetru a vedení už narostlo na 59:42. Pak ale přišlo pár ztrát, útoky zastavované fauly, trojka Motiejunase a rázem se hosté jako plíživý pes přikradli až skoro na dostřel (61:54). Naši pak hráli takticky velice dobře. Dlouhé útoky ubíraly hostům drahocenný čas. Přesto čtvrtminutu před koncem se Gdynia dostala už jen na rozdíl tří bodů (71:68). Pak ale k nelibosti trenéra, který jí dal náležitě najevo, faulovali hosté Simmonse a tak obě šestky proměnil, stejně tak jako Pampi tři vteřiny před koncem.
opsali jsme z basketmagu:
Hostitelé sice hůř stříeli za dva body (41% - 51%), zato se však mohli pochlubit o poznání lepší bilancí trojek (21/9 - 27/7). Statistiky doskoků (39 - 37) i ztrát (13 - 13) byly vzácně vyrovnané.
Hlavními postavami vítězů byli: střelecký ďábel - a mimochodem dvanáctý hráč historické tabulky Divize 1 NCAA v počtu nastřílených trojek - AJ Abrams (16 bodů, trojky 4/4, 3 asistence), chladnokrevný skórer Chester Simmons (19 bodů, tr. hody 8/8) a "muž pro všechno" Pavel Pumprla. Ten kromě 11 bodů, 5 doskoků a 4 asistencí opět odehrál defenzivní koncert (3 zisky, 3 bloky), při němž, nedbaje na svůj post křídelníka, báječně potíral hostující playmakery. Oliver Lafayette bude dvě čepice od Pampiho nosit na/ve své hlavě ještě dlouho.
Mezi poraženými vyzdvihněme Donatase Motiejunase (19 bodů a 18 doskoků!), jehož hra zaznamenala od loňské sezony výrazný progres, Jerrela Blassingamea (14 bodů, 7 asistencí, 4 doskoky) a nenápadného trojkaře Lukasze Seweryna (14 bodů, trojky 6/4).

doplněny názory po utkání a fotografie (zde)

vloženo: 04.12.2011 21:48 / aktualizováno: 05.12.2011 06:59 / přečteno: 10533x