NAPOČTVRTÉ TO VYŠLO!

Poslední možnost k porážce Rigy v letošní sezóně jsme využili a na hřišti soupeře vyhráli rozdílem 4 bodů. Velký podíl na tom měly skvělé výkony Rado Rančíka a Mika Efevberhy. Tato výhra tak ještě živí naše naděje na postup do play-off!

O úvod zápasu se postaral obávaný E.J. Rolland tříbodovou střelou a po něm Hamilton. My jsme ale nedovolili Rize zaskočit nás hned v úvodu a v čase 3:26 jsme se poprvé v zápase dostali do vedení. Rado Rančík dal v této čtvrtině 8 bodů a i ostatní hráči se přidali k jeho velké bojovnosti. První část jsme vyhráli tříbodovým oddílem 18:21

Vstup do druhé čtvrtiny nám ale vůbec nevyšel a Riga nám nasázela 12 bodů v řadě, zatímco my jsme na koš vystřelili jen dvakrát a pokaždé minuli. Krizi zahnal zejména Vojta Hruban, Mike Efevberha a Demond Carter, kteří nás 6 body za sebou vrátili do kontaktu se soupeřem. Riga si pak stále udržovala náskok, ale my jsme pomalu, ale jistě stahovali. Do šaten se šlo opět s rozdílem 3 bodů. Tentokrát pro Rigu za stavu 45:42.

Úvod druhého poločasu patřil střeleckému souboji mezi Danielem a Rančíkem, oba dali 10 bodů a zdálo se, že oba chtějí vzít zápas do svých rukou. Souboj nejen těchto dvou hráčů vyzněl nakonec příznivěji pro Danielse, respektive Rigu, která si vytvořila 9 bodů náskoku.

V první polovině poslední části jsem se opět pomalu přibližovali ve skóre. Zvrat nastal v čase 35:31. Od této chvíle totiž Riga neproměnila několik střeleckých pokusů a do konce zápasu tak dala pouhé 4 body! Naopak my jich proměnili 10, 8 z nich vynikající Mike Efevberha. 50 vteřin do konce sice Bertans ještě snížil na rozdíl dvou bodů. Následně ale Riga nebyla schopna ubránit Petra Bendu. V posledních vteřinách minul Janicenoks za 3 body a stanovil tak definitivní výsledek na 85:89 a díky této výhře můžeme ještě stále pomýšlet na play-off VTB ligy!

Hned 3 hráči dali v zápase zaznamenali 24 bodů. Na straně Rigy to byl Will Daniels. Za nás si stejný počet bodů připsal RadoRančík, proměnil 4 trojky z 5 pokusů a doskočil 6 míčů. Přidal se k němu i Mike Efevberha, který na hřišti strávil 37 minut a 21 vteřin, přidal 7 doskoků a 5 asistencí! Třetím nejlepším střelcem Nymburka byl Petr Benda s 13 body.

vloženo: 16.02.2013 19:28 / přečteno: 8786x