M. DIXON: MĚLI JSME HODNĚ ZBRANÍ

M. DIXON: MĚLI JSME HODNĚ ZBRANÍ

Americký rozehrávač Michael Dixon v prvním zápase VTB ligy předvedl, co již mnozí fanoušci tušili z přípravy. A to že by mohl být opravdu velkou posilou i přes svou pouze jednoletou zkušenost z evropským basketbalem. Tento v dobrém slova smyslu blázen proti Kalevu skóroval, nahrával a především pořádně jezdil po palubovce nahoru dolů.

Jak jste si užíval první soutěžní zápas v Nymburce?
V první řadě jsem teď šťastný, že jsme vyhráli. Odehráli jsme dobrý zápas a fanouškům se musel líbit. Hlasitě nás povzbuzovali a my jsme cítili jejich podporu. Hlavně kvůli nim mám dobrý pocit.

S 19 body jste utkání zakončil jako jeho top skórer a navrch přidal šest asistencí. Našel jste tedy pro sebe ideální mix zámořského individuálního pojetí s evropskou kolektivní hrou?
Nemůžu zakončovat vždy sám, stejně tak jako se nedá pořád jen hledat lépe postavené spoluhráče. Zahráli jsme opravdu dobře v útoku, kde jsme měli hodně zbraní. Nedá se říct, že by někdo vyčníval nad ostatní. Každý si odvedl svůj díl práce, někdo se staral více o body a asistence. Jiný, jako třeba Max De Zeeuw zase výborně doskakoval. V týmu se sešlo hodně opravdu dobrých hráčů. Nebyla náhoda, že jsme zvítězili.

Jak náročný je trenérův běhavý a rychlý styl hry nahoru dolů?
Poslední měsíc jsme v přípravě opravdu tvrdě pracovali, takže jsme na to připravení. Trenéři věděli, že na tento styl basketbalu musí být každý hráč výborně fyzicky připravený. Podle toho vypadaly přípravné zápasy i tréninky. Posledním střípkem byl příchod českých kluků z reprezentace, kteří to mají zažité. Začali jsme opravdu dobře, ale musíme to potvrzovat v každém dalším zápase. Rozhodně je tady ale na čem stavět.
 
vloženo: 05.10.2015 16:09 / přečteno: 3696x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.