HVĚZDNÉ CSKA POPRVÉ V NYMBURCE

HVĚZDNÉ CSKA POPRVÉ V NYMBURCE

Basketbalisté Nymburka se vrátili z Moskvy a za stavu 0 – 2 na zápasy se připravují na třetí čtvrtfinálové střetnutí VTB ligy s CSKA Moskva. To se odehraje ve středu 4. května v nymburském Sportovním centru v 18.30. Pro fanoušky se tak jedná o jedinečnou možnost vidět na vlastí oči jeden z nejlepších evropských týmů, který zanedlouho čeká boj o titul v Eurolize.

Vzhledem k pozici vysokého favorita byla pro ruský armádní velkoklub čtvrtfinálová série s Nymburkem ideální příležitostí, jak se rozehrát před Final Four Euroligy, kam veškerá pozornost CSKA směřuje. Český tým se ale vzepřel veškerým prognózám a donutil Moskvany obě své domácí výhry v sérii tvrdě vydřít. Pokaždé se rozhodovalo až v závěru po velkém boji a osmibodovou, respektive sedmibodovou prohrou Nymburk příjemně šokoval fanoušky.


„Musím stejně jako po prvním zápase zopakovat, jak moc jsem hrdý na svůj tým. Odvedli jsme v Moskvě dobrou práci a nebýt několika maličkostí, mohli jsme domácím aspoň jednou způsobit šok. Podali jsme tam dva výkony, které od nás asi nikdo nečekal. A to všichni viděli, že soupeř hrál naplno,“ zhodnotil kouč Nymburka Ronen Ginzburg čtvrtfinálovou moskevskou misi.


Prohry 95:87 a 79:72 teď u mnoha basketbalových příznivců vyvolávají mrazení, jak může dopadnout zápas v Nymburce, kde CSKA Moskva ještě nikdy nehrálo. Dosavadní souboje ve VTB lize se odehrály v Pardubicích, nebo v Praze.


„Stejně jako v Moskvě do toho dáme všechno i před vlastními fanoušky. Musíme mít stále stejný mix sebedůvěry a pokory. Opravdu hodně se na zápas těšíme a věříme, že Sportovní centrum bude vyprodané. Hrát doma play off s nejlepším evropským týmem je svátek celého českého basketbalu,“ uvedl nymburský trenér.


O velkém zájmu fanoušků o zápas svědčí již vyprodaná předprodej. Vstupenky se budou prodávat už pouze v den zápasu. Pokladna ve Sportovním centru se otevře v 17.15.


Utkání vysílá přímým přenosem stanice NOVA Sport 2. Tradičně poběží také živý stream na stránkách VTB ligy.

 
vloženo: 02.05.2016 14:09 / přečteno: 6742x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.