NYMBURK NEBUDE HRÁT VTB LIGU

NYMBURK NEBUDE HRÁT VTB LIGU

Po pěti sezonách v mezinárodní VTB lize se vedení ČEZ Basketball Nymburk rozhodlo nepřihlásit klub do dalšího ročníku. Český šampion se tak bude plně soustředit na FIBA Champions League a na účast v domácí Kooperativa NBL, kde Nymburk odehraje kompletní program.

Na sobotním zasedání v moskevském hotelu Four Seasons oznámila Rada VTB ligy složení nadcházejícího ročníku. Mezi čtrnácti účastníky poprvé po pěti letech chybělo jméno českého zástupce. Nymburk se do prestižní soutěže nepřihlásil.


„Na příští sezonu jsme přihlášku do VTB ligy nepodali. Důvodem jsou vysoké náklady spojené s účastí v soutěži. Je s tím spojené i to, že v domácí lize se v následující sezóně zúčastníme kompletního programu. VTB liga však měla o naše setrvání velký zájem, kvůli čemuž, a také s přihlédnutím k naším úspěchům v soutěži, máme dveře zpět otevřené,“ oznámil člen vedení Nymburka Ondřej Šimeček.


Nymburk tak končí v soutěži se vztyčenou hlavou. Ve své poslední sezoně ve VTB lize se poprvé probojoval do play off, ve kterém letos sehrál památnou čtvrtfinálovou sérii s CSKA Moskva. Ruský gigant, který o týden později vyhrál Euroligu, měl se skvěle hrajícím Nymburkem velké problémy a ačkoliv zvítězil 3 – 0 na zápasy, musel pokaždé bojovat naplno až do konce.


Na štítě Nymburka ale v minulé sezoně zůstal další ruský účastník Final Four Euroligy Lokomotiv Kubáň Krasnodar. V minulosti dokázali Polabané v této soutěži také porazit velkokluby jako CSKA Moskva, Nižnyj Novgorod nebo Lietuvos Rytas. Kromě Nymburka hostily domácí zápasy týmu v soutěži i velké haly v Praze a Pardubicích.

 
vloženo: 16.07.2016 14:22 / přečteno: 10021x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.