MARATON PROTI KOUŘENÍ

MARATON PROTI KOUŘENÍ

Hráči BCM Nymburk a Martin Kříž a Rado Rančík se v Sadské zúčastnili Maratonu proti kouření. 


Podle Světové zdravotnické organizace zabije tabák a jeho užívání šest milionů lidí ročně, z toho více než půl milionu jsou nekuřáci. V rámci boje proti tabákovému kouři vyhlásily státy Světové zdravotnické organizace 31. květen Světovým dnem bez tabáku.


Sadská škola již 10 let v rámci prevence pořádá Maraton proti kouření. Není to jen slušivý název, žáci štafetově opravdu odběhnou celou délku maratonského běhu.


Protože se škola snaží vést žáky ke zdravému životnímu stylu, spojila se s BCM Nymburk, kde se tato myšlenka mládežnickým vedoucím  zalíbila a slíbili akci podpořit. Na zahájení přijelo několik nymburských chlapeckých týmů, vedených Michalem Fraňkem a Pavlem Benešem, sportovní ředitel Basketbalu Nymburk Michal Ježdík i hráči družstva mužů, Radoslav Rančík a Martin Kříž. Rado při zahájení nabádal děti, aby se věnovaly sportu a myslely na to, že aktivity, ohrožující jejich zdraví, jim mohou zkrátit čas, který lze prožít se svými nejbližšími. Pak se ujal role startéra prvního úseku maratonu. Na ten vyběhl Martin Kříž spolu s nejmladšími hráčkami ŠBK Sadská. Poté již na své úseky vybíhali prvňáčci, doprovázení chlapci BCM.


Celá akce byla ukázkou skvělé spolupráce ZŠ Sadská a BCM Nymburk. Sportující a zdravé děti jsou totiž jejich dlouhodobým a společným zájmem.


Fotografie najdete ve fotogalerii  

 
vloženo: 21.05.2014 17:57 / aktualizováno: 22.05.2014 10:00 / přečteno: 3866x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.