PŘED FINÁLE KŘEST KNIHY O 10 TITULECH

PŘED FINÁLE KŘEST KNIHY O 10 TITULECH

Letošní finále Mattoni NBL bude mít pro Nymburk velmi speciální a slavnostní úvod. Ve středu před prvním zápasem ve Sportovním centru klub pokřtí knihu s názvem Za zlatou oponou. Ta mapuje dosavadních 10 titulů v řadě a sepsal ji bývalý hráč Matěj Sýkora. Role kmotrů se ujmou Jiří Zídek a Michal David.

Proč právě tito dva? Jiří Zídek, první Čech v NBA a vítěz Euroligy, se po návratu domů stal hráčem Nymburka, se kterým získal první dva tituly. V klubu stále působí jako konzultant. Proslulý muzikant a skladatel Michal David je autorem klubové hymny a i on, byť v jiné roli, stál na počátku dosud nepřetržité série nymburských vítězství na domácí scéně.


Podle autora knihy Matěje Sýkory inicioval sepsání knihy spolumajitel klubu a prezident JUDr. Miroslav Jansta. „Nabízelo se to. Deset titulů v řadě je ojedinělá sbírka nejen v Čechách, ale i v evropském kontextu. Všichni říkají, že je to jen o penězích, ale sehnat je, to znamená velmi náročnou práci celého vedení. Vydržet to tolik let, není vůbec snadné. Pan doktor Jansta cítil, že to je počin, který si knihu zaslouží,“ řekl Matěj Sýkora, který ji vytvářel s týmem spolupracovníků.


Společně s nimi oslovil a vyzpovídal všechny, kteří měli na úspěších Nymburka svůj podíl. Za deset let je to slušná řádka lidí. Kniha, která mapuje nejúspěšnější období nymburského basketbalu, stojí 299 Kč. K dostání bude v klubovém fanshopu nebo v prodejně Exico na Palackého třídě 49 v Nymburce.

 
vloženo: 20.05.2014 16:54 / přečteno: 4987x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.