LVÍ STOPA V REPREZENTACI

Reprezentační přípravu pod vedením trenéra Ginzburga absolvovali celkem čtyři současní hráči Nymburka a tři bývalí. Tedy nymburská stopa je poměrně výrazná.

V užším výběru kouče reprezentace je Jiří Welsch. Vojtěch Hruban a Tomáš Pomikálek. V kempu B se ještě objevil Martin Kříž, zůstává mezi náhradníky a jeho účast v kvalifikaci stále ještě není vyloučena. Mezi hráči, kteří nedávno oblékali nymburský dres, byl nejvýraznějším hráčem Lukáš Palyza, dnes už hráč německého Bayreuthu. Dále pak Pavel Pumprla, který dva roky nastupoval za Obradorio ve Španělsku a Aleš Chán.

Všech osm přípravných zápasů odehrál Lukáš Palyza, který v průměru strávil na palubovce 18 minut. Hned v prvním zápase, kdy reprezentace prohrála s Rakouskem 99:100, nastřílel více než pětinu bodů (21) a na dvouciferný počet bodů se dostal ještě při zápase s rezervou Ruska. Celkem zaznamenal Lukáš 58 bodů, což je průměr 7,25 bodů na zápas.

Se sedmi odehranými zápasy jsou Jiří Welsch a Vojtěch Hruban. Zatímco Vojta nenastoupil ve druhém zápase v Polsku, Jiří Welsch nehrál proti Izraeli. Kapitán reprezentace (společně s Lubošem Bartoněm) Jiří Welsch byl z lví smečky nejvíce vytěžovaným hráčem, i když je v národním týmu nejzkušenějším (rozuměj nejstarším) hráčem. Pouze v jednom utkání hrál kratší dobu než dvacet minut a celkem to znamenalo téměř 26 minut na zápas. K tomu Jirka přidal 57 bodů (8,14/zápas) a 18 doskoků (2,58/z). Silnou Jirkovou zbraní byly zisky, kterých v zápasech nasbíral celkem 13 a ukázal také cit pro finální přihrávku, což jednoznačně dokazuje 23 asistencí.

Sedm zápasů odkroutil také Vojtěch Hruban, když se v průměrné době strávené na hřišti dostal také nad dvacet minut (21:09), nastřílel 46 bodů (6,57/zápas) a získal na doskoku 20 míčů (2,86/z).

Tomáš Pomikálek nastoupil v pěti zápasech v průměru na osm a čtvrt minuty, nastřílel 12 bodů a získal tři doskoky. Aleš Chán zasáhl do šesti zápasů (8 bodů, 11 doskoků) a Pavel Pumprla jen do tří utkání, při kterých dal 28 bodů a doskočil 4 míče.