MÁME TÝM I V ŽBL

MÁME TÝM I V ŽBL

Basketball Nymburk a.s. bude mít od nové sezony v nejvyšší basketbalové lize i ženský tým. Pod stejný subjekt od nynějška patří bývalý klub DSK Karlín, který v loňském ročníku v baráži zachránil ŽBL. V Nymburce bude mít ambice na play off.

Tým zakladatele a trenéra Dana Kurucze začne u Labe už svou druhou sezonu, ale až od té nadcházející bude hrát pod hlavičkou Basketball Nymburk, na který přešla od DSK prvoligová licence. Dosavadní ženský celek Nymburka bude působit v druhé nejvyšší soutěži jako B tým.


„V DSK jsme udělali spoustu dobré práce. Postoupili jsme z přeboru až do nejvyšší soutěže, kterou jsme třikrát zachránili, ale to bylo maximum našeho potenciálu. Převod nastal hlavně z důvodu, že nebyla v možnost dalšího růstu. V Nymburce si slibujeme výrazně lepší sportovní zázemí a z něho pramenící lepší výkony. Naše ambice teď směřují k play off,“ uvedl Dan Kurucz, který opustil manažerské funkce v týmu a bude se věnovat pouze roli hlavního trenéra. „Konečně budu dělat už jen to, co mě baví nejvíc,“ dodal.


Nymburk má teď stejně jako USK Praha v nejvyšší soutěži mužský i ženský tým, ale na rozdíl od USK budou oba celky v Nymburce fungovat pod hlavičkou společného subjektu.


Oporami budou dlouholetá reprezentantka ČR Veronika Bortelová, slovenská reprezentantka Darina Mišunová, dále Petra Riesingerová, Alena Huňková nebo členka reprezentačního kádru do 20 let Naďa Salačová. V nejbližší době by měly tým posílit ještě dvě až tři hráčky ze zahraničí. Členkou kádru je také odchovankyně nymburského basketbalu Monika Hamplová (na titulním snímku).

 
vloženo: 28.08.2014 15:29 / přečteno: 9456x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.