ŽENY V KVALIFIKACI NEUSPĚLY

Ženy odehrály o víkendu dvě utkání kvalifikace. Naději na postup do druhé ligy však ztratily hned v prvním zápase proti Jablonci. Nejsmutnější je to, že o výsledku rozhodla jednak svou nepřítomností rozehrávačka Buldrová a na hřišti dospělo utkání do nejšťastného prodloužení.

Nymburk:TJ Bižut.Jablonec 61:63 po prodl.55:55

V sobotním utkání musel Nymburk vyhrát. Vývoj utkání výrazně ovlivnilo páteční rozhodnutí Buldrové k zápasům nenastoupit. Patří totiž ke klíčovým hráčkám. „Její přístup a postoj se mne hluboce dotkl, přesto si myslím, že to není z její hlavy. Družstvo velice poškodila.“ uvedl zklamaný asistent Havelka. Tým se však rozhodně nevzdal a sehrál velice dramatický zápas, bohužel s nešťastným koncem. Obě družstva pečlivě bránila, proto body přibývaly pomalu a vždy po malých šňůrkách. Zpočátku se dostaly domácí hráčky do vedení 11:2 (7.minuta, do konce čtvrtiny ale Jablonec i díky 2 trojkám skóre otočil (11:13). Domácí kontrovali 5 body (16:13), pak hosté 9 (16:22) a opět domácí 9 (25:22). Stav v půli 27:24. 5 minut 3.části patřilo nymburačkám (35:24), další pětiminutovku ovládl Jablonec (40:39). V poslední čtvrtině se skóre přelévalo na obě strany, až se zastavilo na konečných 55:55. V prodloužení začali lépe hosté (56:62), ale Nymburk se nehodlal vzdát, snížil na 61:62, pak takticky fauloval, hosté zvýšili na 61:63. Domácí sice byli u míče, ale vyrovnat či otočit zápas už nedokázali. Jablonec mohl slavit postup, ikdyž dvojzápas s Nymburkem prohrál (J:N 71:84 + 63:61 po prodl.).
„Děvčatům musíme poděkovat za nasazení, samozřejmě že byly chyby, pramenily především z nervozity. Dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Jablonci ale samozřejmě k postupu blahopřejeme.“ byli smutní trenéři Kutík a Havelka.
Body:  Nymburk: Hájková 21, Burešová 13, Šimáková 11, Novotná a Vaněčková po 6, Nová a Vlasáková po 2,Mýtová bez bodu, Malá nezasáhla do hry, Jablonec:  Koubová 19, Rejnartová 13, Kitzbergerová 10, Prchalová 7, … Fauly: 18 – 14, TH 14/9–15/7, trojky 2–8; Čtvrtiny: 11:13, 16:11, 13:15, 15:16, prodl. 6:8

Nymburk  : BK Pelhřimov 73 : 55 (36:34)

V nedělním utkání chtěly nymburačky vrátit soupeři prohru z 1.kola, proto k zápasu nastoupily zodpovědně, přestože o postupu do ligy již bylo rozhodnuto. Během 1.půle byla hra vyrovnaná, tomu odpovídalo i skóre 36:34. Rozhodující náskok si domácí vypracovali ve 3.části, kdy pokryli klíčovou hráčku hostí Kučerovou (v této čtvrtině ani bod) a dostali se do 18-ti bodového vedení (59:41). Poslední část Nymburk průběh hry kontroloval a po 13-ti bodové prohře v Pelhřimově tentokrát vyhrál o 18.
„Dnes zasloužená výhra, o níž rozhodla 3.čtvrtina. Na postup to nestačilo, přestože s oběma soupeři v kvalifikaci máme aktivní bilanci.“uzavřeli boje v kvalifikaci Kutík s Havelkou

Body:  Nymburk: Hájková 23, Vaněčková 19, Burešová 11, Šimáková a Nová po 6, Mýtová 4, Vlasáková 2, Novotná a Malá po 1; Pelhřimov:  Kučerová 24, Okrouhlá 18, Tomíšková 8,  …, Fauly: 15–14, TH 16/9–18/10, trojky: 6–3; Čtvrtiny: 20:14, 16:20, 23:7, 14:14

vloženo: 26.05.2009 00:00 / přečteno: 13934x