KAŽDÝ KOŠ POMÁHÁ

KAŽDÝ KOŠ POMÁHÁ

Blíží se pátý ročních charitativní akce KAŽDÝ KOŠ POMÁHÁ. Letošní sbírka je určena ročnímu Martínku Schindlerovi, který potřebuje přístroj pro umělou plicní ventilaci. 

Bez něj si jej jeho maminka a tatínek nemohou vzít z nemocnice do domácí péče. Ventilátor chtěli zakoupit přes zdravotní pojišťovnu, ale to musí schválit komise Ministerstva zdravotnictví a na nejistý výsledek zdlouhavého procesu jeho rodiče už nemají sílu čekat. 

Martínkův příběh
Martínkovi rodiče čekali na Martínka dlouhých pět let. Ve dvacátém čtvrtém týdnu těhotenství jeho maminky však nastaly první komplikace a kvůli infekci byla nezbytná hospitalizace. O měsíc později bylo nutné těhotenství  pro nedostatek plodové vody a počínající infekci ukončit císařským řezem. Martínek byl po narození hodně přidušený, ale podle lékařů také hodně životaschopný. 
Okamžitě u něj nastaly problémy s dýcháním a stal se závislý na umělé plicní ventilaci. V červenci byla Martínkovi provedena tracheostomie, od té doby vydrží pár hodin dýchat sám, ale ventilátor je zatím stále jeho nedílnou součástí a překážkou pro propuštění do domácí péče. A právě o to jeho rodiče usilují – aby se o svého synka při respektování jeho potřeb a vývoje mohli starat v domácím prostředí. A také začít žít jako rodina.

Pátý ročník – český basketbal pomáhá znovu jednotně
Zapojením všech složek vrcholového basketbalu najednou se tak charita Každý koš pomáhá stává skutečně ojedinělým počinem, který překračuje hranice českého sportu. 
Také pátý ročník akce Každý koš pomáhá zachová princip, na kterém vznikl a podle kterého se uskutečnila poprvé v historii i charitativní akce při domácím MS basketbalistek, tedy „zaplacení bodů“ na daný charitativní účel. 
Mužské kluby „pro Martínka“ odehrají 5.+6. kolo nadstavbové části Mattoni NBL (kluby si samy vyberou svůj lepší vodový výsledek), ženské kluby pak čtvrtfinále  play-off Excelsior Ženské basketbalové ligy. Mužské i ženské kluby přispějí za každý bod družstva částkou 100,- korun a hráči a hráčky částkou10,- korun. Zapojí se také všichni rozhodčí, kteří řídí celorepublikové soutěže částkou od 100 do 300,- Kč. 
Diváci a fanoušci se mohou připojit nejenom při sledování televizních zápasů, ale PO CELÝ DUBEN posláním své dárcovské DMS ve tvaru DMS POMOCKOSEM na číslo 87 777. 


Prezentace 5.ročníku Každý koš pomáhá na obrazovce ČT4 :
Po  28.3. 13,00 Tisková konference KKP a All Stars Game 2011
So    2.4. 16,30  All Stars Game+ vstup ze 3. čf Excelsior Ženské basketbalové ligy
Ne    3.4. 13,45  4. čtvrtfinále Excelsior Ženské basketbalové ligy
So    9.4. 14,30  BK Děčín - Unibon Nový Jičín, 7.kolo A1
Ne  10.4. 14,55  BK Prostějov – ČEZ Basketball Nymburk, 7.kolo A1


Stručná historie charitativní akce Každý koš pomáhá
  • 2007 akce klubů Mattoni NBL a Česká televize zaujala nápadem spojit „zaplacení“ všech bodů ve vybraném ligovém kole s dárcovskými DMS fanoušků a televizních diváků a  hlavně jednotou všech klubů nejvyšší soutěže basketbalistů ve snaze pomoci potřebným. Vybrané peníze přispěly na výstavbu a vybavení Domům na půl cesty v Praze a ve Valašském Meziříčí. 
  • 2008 do akce se zapojily kluby Ženské basketbalové ligy, získané prostředky opět směřovaly dvěma Domům na půl cesty
  • 2009 přidávají se prvoligoví rozhodčí, maminka těžce postiženého Patrika dostala peníze na nákup speciálního polohovatelného vozíku a finanční příspěvky ulehčily život a umožnily nadále sportovat polosirotkovi Samuelovi a osiřelé Ditě. 
  • 2010 proběhlo hned několik etap tradiční basketbalové charity. Nejprve v květnu byla do nestátního mobilního hospice Ondrášek z Ostravy předána nová služební Škoda Roomster. V srpnu došlo v České republice k nečekaně velkým záplavám i s tragickými následky, reprezentační basketbalové týmy mužů i žen připravující se v té době na své vrcholné akce se rozhodly poskytnout finanční příspěvek Tereze, Lucii a Tomášovi Voříškových, jejichž manžel a otec utonul ve vodách rozvodněné řeky Lindavy na Českolipsku. V září se pak uskutečnila historicky první charitativní akce při vrcholné sportovní události  Mezinárodní basketbalové federace FIBA  - Mistrovství světa basketbalistek v Brně, Ostravě a Karlových Varech. Na budoucí Dům pro všechny generace se v jeho průběhu vybralo 681 325,- korun. Na stejný účel se získávaly peníze ještě v samotném závěru roku v rámci akce Zlaté chvíle.


Kontaktní osoby
Eva Mikulecká, předsedkyně o.s. Každý koš pomáhá – mikulecka@ccsmichle.cz
Jiří Zídek, místopředseda ČBF, zidekjiri@volny.cz
Jakub Bažant, komentátor Redakce sportu České televize, jakub.bazant@ceskatelevize.cz 
vloženo: 22.03.2011 01:01 / přečteno: 13823x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.