PRVNÍ DEN TURNAJE V NĚMECKU

Nymburští mají za sebou první den a první zápas na turnaji v Braunschweigu.

V prvním zápase na turnaji v Německu jsme se střetli s polským družstvem ze Zgorzelce. Turow po loňské sezoně vyměnil většinu svého kádru, a tak po nepřesvědčivých výkonech v přípravných zápasů zpočátku přípravy se jeho projev stále zlepšuje. Přesto jsme po celý zápas vedli, přičemž největší rozdíl byl ve třetí čtvrtině a to 15 bodů. Pak se Turowu podařilo snížit po našich nevynucených chybách a nesportovním faulu na 5 bodů, ale od tohoto momentu jsme opět kontrolovali tempo a průběh zápasu především díky lepší organizaci hry na obou stranách hřiště a zaslouženě vyhráli. Body: Jackson 20,Kickert 9,Wisocki 8, .... - Wilson 16 + 5 doskoků, Lenzly 15, Pumprla 13, Benda 10, Lawrence 10 + 5 doskoků, Palyza 7, Naymick 4 + 7 doskoků, Nečas 2 + 5 doskoků, trojky 24/9 : 22/7, TH 16/7:14/12, doskoky: 32: 31, ztráty: 19:19, čtvrtiny: 16:17, 35:42, 49:59.
Naše základní sestava: Lawrence, Simmons, Pumprla, Wilson, Benda

Druhý zápas domácích Fantomů začal až s půlhodinovým zpožděním, protože belgický tým, který sice vyjel v devět hodin ráno z Gentu, dorazil díky zácpě na dálnici později. To však hostům vůbec nevadilo, po pěti minutách se rozehráli k výborném výkonu a především výbornou trojkovou střelbou (60%) vyhráli poločas 35:20. Osmnáct stovek domácích fanoušků dotlačilo svůj tým ve 27.minutě ke snížení na 32:41, do vedení se dostali až ve 33.minutě (46:45). Dvě minuty před koncem Phantoms vydřeli vedení 54:47, což znamenalo, že Gent dal za 8 minut poslední čtvrtiny jen dva body. Konečný výsledek zápasu byl nakonec 56:53 pro domácí. Nejlepšími střelci domácích byli Williams (15) a Greer (12), u hostů Chaney a Brown (po 10).

vloženo: 24.09.2011 09:42 / přečteno: 10529x