TŘETÍ DEN TURNAJE V NĚMECKU

V prvním zápase posledního dne zvítězil Gent a obsadil první místo na turnaji před námi. Ve druhém vyhrál domácí Braunschweig a skončil třetí.

Gent měl ve všech zápasech velmi dobré první čtvrtiny. Nám se však podařilo se soupeřem udržet na začátku krok, ale pětatřicet bodů však bylo málo. V polovině třetí čtvrtiny jsme se dostali do vedení o dva body, když se nám podařilo jednak zrychlit hru a také proměnit několik trojkových střel. Jak jsme k náskoku rychle přišli, tak jsme ho zase rychle ztratili. Belgičané totiž na nás vytáhli také solidní střelbu z perimetru. „I když se nám podařilo soupeře zpomalit či překvapit změnami v sestavě nebo změnami obranných systémů, nebyli jsme na útočné polovině tak úspěšní. Gent vyhrál zaslouženě, protože po celý zápas tahal za delší konec provazu,“ doplnil Michal Ježdík k utkání prohraném v poměru 70:89.

Body: Geukens 21, Heinle 20, Anderson a Brown 15,…. - Benda 12, Lawrence 11, Lenzly 9, Naymick 8, Křemen 8, Wilson 7, Palyza 6, Solokovský 4, Vyoral 3, Pumprla 2, doskoky 38:33, TH 24/20:8/6, trojky: 17/11:30/10, úspěšnost střelby za 2 body: 44/18:36/17, ztráty 12:14, asistence 18:15.

V posledním zápase turnaje zvítězili domácí na Turowem Zgorzelec až po prodloužení 93:84, když polský tým nedal v prodloužení ani bod. V prvním poločase to vypadlo na poměrně jasné vítězství německého týmu, který po dvaceti minutách vedl 51:33. Na začátku druhého poločasu začal Turow stahovat náskok, ale ještě necelé čtyři minuty před koncem vedl Braunschweig dvouciferným rozdílem (76:65). Poláci dokázali ještě zmobilizovat síly a dotáhnout zápas do prodloužení.

Nejlepší střelci: Braunschweig: Denis 18, Mittmann 17, Visser 14, McElroy 13,…. Zgorzelec: Jackson 32, Kickert 25, Lauderdale 10,….

Konečné pořadí turnaje: 1.Optima Gent, 2.ČEZ Basketball Nymburk, 3.New Yorker Phantoms Braunschweig, 4.PGA Turow Zgorzelec

vloženo: 25.09.2011 23:40 / přečteno: 10316x