PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

První přípravné utkání skončilo těsnou prohrou 83:87 po čtvrtinách 18:26, 21:22, 26:20, 22:15. Podle průběhu čtvrtin je zřejmé, že první čtvrtina se nám vydařilo. Nevyšel úvod do druhé, ale po dvaceti minutách byl výsledek pro nás ještě o bod příznivější než po prvních deseti. Poprvé bylo srovnáno na 59:59 v polovině třetí čtvrtiny. Přetahovaná poslední čtvrtiny skončila naší porážkou.

Utkání zahájil Simmons trojkou a přidal i několik pěkných asistencí. Náskok se rychle zvyšoval až na 0:7. Pak ale naše aktivita poklesla a domácí srovnali skóre. Po vystřídání celé pětice hráčů se náskok opět navýšil. Čtvrtinu zakončil Efejuku smečí a dvojkou s klaksonem. Druhou čtvrtinu nastartoval Koch trojkou, ale po úseku 2:8 jsme si vzali oddechový čas. Ve 14.minutě byl po Wrightově trestném hodu stav 31:32 a po našem nedorozumění v útoku poslal Marek Pardubice do těsného vedení. Rychle jsme zase kontrovali my. Na osmibodové šňůře se podíleli Simmons, Benda a dvěma koši Lenzly. Nesportovní chyba Marka na Lenzlyho vyprovokovala trenéra Slowiaka k time outu. Mike obě šestky proměnil, ale útok ztroskotal na nedorozumění Bendy a Nečase. Ale protože ani Pardubice nebyly úspěšné, dostali jsme se až do jedenáctibodového vedení 44:33, ze kterého domácí ubrali do poločasu jen dva body. „Na to, že jsem hráli první přípravný zápas a trénujeme kompletní sestavě od čtvrtka, nebyla první polovina zápasu odehrána špatně,“ komentoval o poločase trenér Ginzburg.
Druhý poločase nastartoval dvěma body domácí Volf a odpověděl Weyinmi. Bendys košem s faulem ještě navýšil vedení na 53:41, ale pak až do poloviny třetí desetiminutovky skórovaly podstatně častěji Pardubice a postupně, i přes náš oddechový čas, se domácí bodově přibližovali. Wright nakonec vyrovnal na 59:59 a vyrovnaně se hrálo až do konce třetí čtvrtiny. Do posledního období jsme šli s mírným náskokem (68:65). Ve čtvrtém hracím období nejprve domáci vyrovnali a pak šli i do vedení (75:74). Přetahovaná pokračovala až do času 39:13, kdy Wright poslal domácí do vedení o čtyři body (84:80). Nic jiného než spoustu taktických faulů se ve vyrovnaném závěru nedalo čekat. Poslední střelu na koš vyslal zpoza tříbodové mety Lenzly, ale na čtyřbodové prohře to už nic nezměnilo.
„Snažil jsem se prostřídat co nejvíce hráčů, protože jsem chtěl, aby co nejvíce lidí dostalo rovnoměrně minuty na palubovce. Střídal po celých pětkách. Myslím si, že nyní je našim problémem kondice. Zvláště ve druhé polovině jsme nehráli dobře, i když beru v potaz první zápas. Při únavě se hráči přestávají soustředit na hru. Ve druhém poločase jsme měli šanci dostat se do vedení, ale kdybychom proměnili lehké koše. Věděli jsme, že první 2-3 přípravné zápasy budou spíše o útoku než o obraně. Jsem si jistý, že do budoucna budeme lepší, shrnul trenér Ginzburg.
Body (v závorce odehrané minuty a počet doskoků - základní pětka podtržená) : Marek 14 (17:06 – 6), Hampton 14 (29:51 – 2), Bohačík 14 (13:57 – 2), Wright 12 (32:16 – 3), Volf 11 (19:06 – 2), Pospíšil 11 (26:03 – 1), Arnold 7 (22:54 – 12), Tóth 2 (14:34 – 6), Černošek 2 (15:42 – 0), Peterka 0 (8:31 – 2), nenastoupil Zikuda a Heřman -Simmons 16 (29:26 – 3), Benda 15 (28:56 – 5), Efejuku 14 (17:16 – 1), Lenzly 11 (30:30 – 6), Pumprla 9 (17:45 – 0), Sokolovský 4 (19:20 – 2), Koch (14:45 – 2), Křemen 3 (5:27 – 0), Nečas 2 (16:20 – 2), Chán 2 (8:12 – 2), nastoupili všichni; za 2 body 45/25 : 38/20, trojky 17/7 : 21/8, TH 24/16 : 24/19, doskoky 30/6 : 21/3, asistence 13:12, ztráty 13:14, čtvrtiny: 18:26, 21:22, 26:20, 22:15

vloženo: 31.08.2010 20:54 / aktualizováno: 31.08.2010 21:41 / přečteno: 13547x