A tým | Mattoni NBL - 21.10.2008 17:30

NH Ostrava NH OstravaDomácí
53
101

Po třetím více než čtyřicetibodovém vítězství jsme se opět posunuli na první místo ligové tabulky a udrželi jsme si průměr nastřílených bodů nad stovkou.

Ostrava, které chyběl Mitchell, Bohačík, Mužik a Procházka, nedokázala ani v nejmenším vzdorovat našemu kompletnímu týmu. Na vypjaté zápasy a čtvrtfinálovou prohru před rokem a půl mohli domácí fanoušci vzpomínat se slzou v oku. Domácí nebyli konkurenceschopní v žádném směru, a tak nebylo divu, že v každé čtvrtině nastříleli maximálně 15 bodů (druhá čtvrtina) a v každé inkasovali dvacet a více bodů. Z ostravských střelců se prosadil v podstatě jen Arnold. Jako jediný dal dvouciferný počet bodů, a protože doskočil 11 míčů, získal double-double. Nutno však jedním dechem poznamenat, že hrál skoro 35 minut. „Arnolda jsme brali špatně na záda,“ vysvětlil 11 doskoků Vráťa Šístek. Další potencionálně nebezpečný hráč Stuchlý se vůbec neprosadil. „Trenéři na něj upozorňovali při přípravě na utkání i těsně před zápasem, takže osobní strážce vykonával dobře svou práci,“ poznamenal Šístek. Stuchlý nakonec dohrál se zápornou valorizací –4body.

V našem týmu bylo dvouciferných střelců šest. Nejvíce bodů dali Venta (16) a Lee (15). Do listiny střelců se však zapsali úplně všichni. Úspěšnost naší střelby z pole byla těsně nad 50%, zatímco u Ostravy jen lehce nad 30%. Zdá se, že trenér Rón by měl zařadit více tréninků zaměřených na střelbu trestných hodů, jejich úspěšnost byla totiž pod 50% (prim v neproměňování hrál Arnold - 8/2). Naše střelba TH byla solidní 84% a o našich pět neproměněných TH se podělili dva hráči Nečas a Benda v poměru 4:1.

Jediným stínem utkání bylo zranění Roberta Tomaszka. Při souboji o míč, který se bez majitele povaloval pod košem, narazila hlava Rosti Uhlíře do Robertova nosu. Bohužel došlo ke zlomenině, a tak na pár dní bude Robert mimo hru. Až podrobné středeční vyšetření ukáže, na jak dlouhou dobu. S tímto typem zranění už v Nymburce máme nějaké zkušenosti a masku na ochranu bolestivého místa také.

Utkání mělo jednoznačný průběh. V prvních čtyřech minutách byl zápas bodově vyrovnaný (5:7) a pak jsme se trochu odpoutali. (6.minutě 9:15). Necelou minutu před konce první čtvrtiny dostal rozdíl ve skóre poprvé dvoucifernou podobu. Domácí dvěma trestnými hody zkorigovali na 13:22. Ve druhé čtvrtině hra domácích zkolabovala. První koš dali až v první vteřině 14.minuty, to už však prohrávali 13:35. Půl druhé minuty na to po trojce Graye prohrávala Ostrava o 22 bodů (18:40). Od té chvíle se náš náskok pohyboval lehce nad dvaceti body až do konce prvního poločasu. Domácí si nevěděli rady, jak proniknout do bezprostřední blízkosti koše, proto za první poločas vystřelili stejně dvojkových jako trojkových pokusů (16). Vytěžili z toho jen dvě trojky a 7 košů za dva body. My jsme měli o 1 střelu míň, ale dali jsme 16 košů. K tomu je potřeba přidat 19 trestných hodů ze dvaceti pokusů, které jsme měli k dispozici. Polovinu šestek stříleli Gray a Venta.

Druhý poločas nemohl vypadal jinak než bojem o to, zda dáme nebo nedáme stovku. Bodový příděl se však ve třetí čtvrtině trochu přibrzdil. Ve 23.minutě jsme dostali náskok nad třicet bodů (32:63) a na stejné hladině se pak udržel až do konce čtvrtiny. V poslední desetiminutovce už domácí neměli v ofenzivě co nabídnout. Dali jen 11 bodů, nejméně za celý zápas. Poslední koš dal Palyza v polovině 36.minuty (53:88) a pak už jsme skórovali jenom my. Stý bod zaznamenal Radek Nečas v poslední minutě zápasu.

Body: Arnold Marcus 20, Palyza Lukáš 8, Stehlík Jan 8, Dillon Bryant 7, Uhlíř Rostislav 4, Stuchlý Marek 4, Palát Michal 2, Maděra Martin 0, Lukenda Ljubo 0 - Venta Matej 16, Lee Arthur 15, Benda Petr 14, Gray Justin 13, Křemen Michal 11, Chán Aleš 10, Nečas Radek 6, Schilb Blake 4, Tomaszek Robert 4, Jagodnik Goran 4, Sokolovský Ladislav 2, Slezák Pavel 2; střelba 3b.: 25/4:18/8; střelba 2b.: 36/15:46/25; TH: 23/11:32/27; doskoky: 27:35; chyby: 24:24; 5 chyb: 39. Stehlík Jan - 34. Sokolovský Ladislav; čtvrtiny: 13:22, 15:32, 14:20, 11:27; rozhodčí: Vrážel Petr, Kurz Vlastimil, Komprs Michal; komisař: Hlaváček Pavel; 631 diváků; nejlepší hráč: Křemen Michal

Muli Katzurin (trenér hostů): Ostravě dnes chybělo dost hráčů, a proto bylo utkání lehčí než obvykle v tomto prostředí. Soustředili jsme se tak pouze na svůj výkon a s nim jsem spokojen.

František Rón (trenér domácích): Ukázala se naplno kvalita Nymburka a jeho širokého kádru. Mladí hráči alespoň viděli,co vše jim ještě chybí a jak by měli jednou hrát, a to považuji za pozitivum.