87
BK Děčín BK Děčín Hosté
73

V utkání jsme zvítězili, ale naplno jsem hráli jen necelých deset minut

V utkání proti Děčínu jsme nehráli naplno, respektive nepodávali jsme výkon, který by měl být příslibem pro kvapem se blížící zápasy evropského poháru. Jakoby si hráči až příliš uvědomovali svou převahu nad všemi soupeři a jako by si říkali, že stačí zabrat na pár minut, získat náskok a pak už ho zase jen udržovat. Když je třeba, přiložit pod kotel a soupeře přitlačit v obraně. Když bychom sečetli skóre první, třetí a čtvrté čtvrtiny, vyhráli jsme rozdílem jediného bodu (59:58)! Je jasné, že o výsledku utkání rozhodovala druhá čtvrtina. Do ní poslal trenér Katzurin sestavu se dvěma vysokými pivoty – Tomaszekem a Jagodnikem, na křídlech je podporoval Sokolovský a rozehrávku řídil Justin Gray. Ani jeden z těchto hráčů za celou druhou čtvrtinu nevystřídal. Pátým hráčem byl po většinu času Slezák, kterého na necelé tři minuty střídal Venta. Tito jmenovaní hráči vytvořili velký tlak na soupeře v obraně. Děčín nebyl dlouho schopen dát koš. Více než šest minut měl Děčín jediného úspěšného střelce Pištěckého, který proměnil jeden pokus z perimetru. Naopak my jsme kromě rychlého protiútoku a spousty jednoduchých košů, nabídli vylepšený útočný doskok a bojovnost. Prvních šest minut druhé čtvrtiny jsme vyhráli 17:3, vybudovali jsme si náskok 14 bodů a ten jsme v podstatě udrželi až do konce.
Děčín byl v první čtvrtině více než vyrovnaným soupeřem, dokonce po většinu času byl v mírném vedení. Oba trenéři hledali optimální sestavu a na každé straně ponechali pouze jednoho hráče hrát celých 10 minut – u nás to byl Lee na straně Děčína Balík. Oba dva týmy měly kromě vyrovnaného skóre na konci čtvrtiny i vyrovnané statistiky – střelba za dva body 12/6 : 10/5, TH 10/8 : 7/4, doskoky 9:10, valorizace 24:20. Lišily se ve střelbě trojek 3/0 : 5/2. Nejlepším střelcem byl John Ofoegbu s osmi body, u nás dosáhli pěti bodů dva hráči Jagodnik a Benda. Ve druhé čtvrtině, jak už bylo napsáno, jsme dokázali srazit soupeře na kolena, ale nezlomili jsme jeho odpor úplně.
Do druhého poločasu jsme vstupovali s luxusním náskokem třinácti bodů a tzv. malou sestavou. Jediným typickým podkošovým hráčem byl Goran Jagodnik. Soupeř vyrukoval s agresivnější hrou v útoku a hned na začátku se nám povedlo zastavit Johna Ofoegba jen za cenu faulů. Díky stoprocentní úspěšnosti trestných hodů se Děčín přiblížil na sedm bodů a po koši Tomaszka, který střídal Jagodnika, byl za tři body úspěšný Houška. Aličův jeden proměněný trestný hod znamenal snížení náskoku na pět bodů a mohlo být hůř, protože druhý neúspěšný pokus doskočil Pavel Houška, ale v novém útoku se Děčín neprosadil. Na konci 23.minuty proměnil Lee pokus z perimetru, ovšem dále zářil Ofoegbu. Po dvojce a trojce tohoto pivota se Děčín přiblížil dokonce na 4 body. První čtyři minuty druhého poločasu vyhráli hosté 15:6. Z patnácti bodů Děčína dal 11 bodů právě Ofoegbu. Čtyřbodový rozdíl vydržel na ukazateli skóre ještě další minutu a půl a pak se nesportovní chyby dopustil Hatcher. Jak k tomu došlo? Pavel Prach ztratil těsně za půlkou míč, získal ho Lee a poblíž stojící rozehrávač Děčína Hatcher ve snaze zabránit rychlému protiútoku skočil rybičku a rukama zachytil nohy unikajícího Arthura. Tento faul byl po právu oceněn jako nesportovní osobní chyba. Ještěže Arthur spadl tak, že se mu nic nestalo! Náš rozehrávač pak proměnil obě šestky, ale následný útok zmařila ztráta míče. Také hosté ztratili míč, když Ofoegbu vyhazoval riskantní přihrávku od našeho koše směrem k půlící čáře. Tam stál pozorný Michal Křemen a jednoručnou smečí dokončil sólo přes polovinu hřiště. Po chvíli Křemen zblokoval Pracha a na začátku 28.minuty proměnilo naše křídlo střelecký pokus zpod koše a vedli jsme opět o 12 bodů. Do konce třetí čtvrtiny jsme náskok navýšili na 14 bodů. Ve druhé části třetí čtvrtiny byl našim nejlepším hráčem Michal Křemen. V poslední části se dařilo především Justinu Grayovi, který nastřílel více než polovinu našich bodů. Především v úvodu poslední čtvrtiny si vybraly obrany oddechový čas a jeden jednoduchý koš střídal druhý. V rozmezí 31. a 34.minuty nastřílely oba týmy dohromady 19 bodů. Hosté se v průběhu posledního dějství nedostali ani jednou na jednocifernou ztrátu, a tak se žádné drama na konci zápasu nekonalo.

Body: Gray Justin 20, Tomaszek Robert 14, Jagodnik Goran 13, Lee Arthur 9, Sokolovský Ladislav 8, Křemen Michal 7, Benda Petr 7, Nečas Radek 4, Schilb Blake 2, Venta Matej 2, Chán Aleš 1, Slezák Pavel 0 - Ofoegbu John 20, Hatcher Wiliam 11, Houška Pavel 7, Prach Pavel 7, Houška Jakub 6, Miloš Pavel 5, Pištěcký Antonín 5, Soukup Miroslav 3, Balík Marek 3, Alič Admir 3, Holanda Jiří 3; střelba 3b.: 18/6:19/6; střelba 2b.: 47/26:39/20; TH: 28/17:24/15; doskoky: 32:32; chyby: 19:26; 5 chyb: 38. Balík Marek, 39. Soukup Miroslav; čtvrtiny: 20:20, 28:15, 22:21, 17:17; rozhodčí: Zachara Ivan, Paulík Robert, Znamínko Petr; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 600 diváků; nejlepší hráč: Gray Justin