A tým | Mattoni NBL - 08.04.2009 18:00

99
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
66

Dnešní zápas byl utkáním násobků jedenácti. Utkání skončilo rozdílem 33 bodů, přičemž Nymburk dal 99 a Ostrava 66. Na Nymburk nastoupilo 11 hráčů, dvanáctý Tomaszek byl v klatbě disciplinárního ředitele Hlaváčka za vyloučení v utkání proti Děčínu. Celkem jsme měli 33 doskoků, z toho 11 útočných a 22 obranných, dále 22 získaných faulů, 11x jsme vystřelili z pole za dva body. Ostrava zase vystřelila 22x zpod koše, měla 11 asistencí a součet všech střel z pole byl 55. Jediným stoprocentním střelcem byl Matej Venta s číslem 55. Jen škoda, že se zápas nehrál 11.listopadu 2011. Jedenácti je také dělitelný výtěžek pro akci Každý koš pomáhá, protože zápas obohatil konto 27 060 korunami. Nymburský klub pošle 9900, Ostrava 6600, naši hráči ještě dalších 9900, protože se rozhodli věnovat na konto ne 10 ale 100 Kč za každý svůj koš, ostravští hráči odevzdají 660 Kč (pokud se také nerozhodli poplatek za koš navýšit).
Ostrava i v zápase v Nymburce ukázala, že utkání na cizích palubovkách se jim nedaří. Tentokrát našemu týmu podlehla o 33 bodů, celkem dala ve vzájemných zápasech letos Nová Huť o 157 bodů méně než my. K našemu výraznému vítězství přispělo výborné procento střelby za dva body. Na 27 košů jsme spotřebovali jen 37 pokusů, což je účinnost 73%. Vyšší jsme letos měli jen třikrát (dvakrát proti Liberci a jednou proti Poděbradům) a v takových zápasech jsme dali vždy více než 100 bodů. V tomto duelu se to nepovedlo především díky poslední čtvrtině, kdy jsme za 5,5 minuty dali jediný koš a celou čtvrtinu jsme prohráli o dva body. Velkou dominanci jsme ukázali pod košem, když jsme doskočili téměř dvojnásobek míčů. Rovněž počet asistencí byl u našeho družstva výrazně vyšší.
První čtvrtinu začal vyhraným doskokem Arnold, který byl také autorem prvního koše zápasu. Prohrávali jsme 0:2 a bylo to poslední vedení hostů. Z následujícího útoku dal Blake koš s faulem a proměnil i nařízený trestný hod. Pak se do toho obul Benda, který přispěl 8 body a Lee s Nečasem přidali po dvoubodovém koši. Ještě neuplynula ani poloviny první čtvrtiny a NH prohrávala 15:2. Pak se trojkou prezentoval střídající Uhlíř, svůj zápis udělal i Mužík s Bohačíkem a po osmibodové šňůře se Ostrava dotáhla na rozdíl pěti bodů (15:10). Během další zhruba minuty se naše vedení zvýšilo na 14 bodů. Ostravskou zónu rozstříleli snipeři z perimetru – Justin a Matej. Na konečný 13-ti bodový rozdíl první čtvrtiny snížil Mužík trojkou. Druhou čtvrtinu jsme začali opět šňůrou, tentokrát 8:0, o kterou se zasloužili Jagodnik, Venta a Schilb. Dvacetibodovou hranici rozdíl jsme dosáhli hned ve 12.minutě. Potom se rozdíl ve skóre měnil jen v malém intervalu pěti bodů. Ve třetí čtvrtině hrála Ostrava v úvodu velice dobře. Držela si zhruba dvacetibodový odstup, který jsme v posledních čtyřech minutách navýšili až na 35 bodů. Střídající Venta totiž za necelé čtyři minuty nastřílel 10 bodů, z toho časový odstup mezi dvěma trojkami jen lehce přesáhl 30 vteřin. Poslední čtvrtina určitě trenéra Katzurina nepotěšila. Dal to najevo na přelomu 33. a 34.minuty, kdy vystřídal kompletně celou pětici hráčů. Před tím se střelecky nedařilo ani jednomu týmu a dva a půl minuty se neměnil stav dosažený po 30 minutách. Hned po hokejovém střídání dal Benda dva body, ale dalších osm bodů v řadě dal soupeř. Z náskoku 35 bodů zbylo jen 24, což nebylo pro konečný výsledek nijak určující. Navíc v závěru jsme většinu ztracených bodů opět dohnali.
Body: Lee Arthur 19, Jagodnik Goran 19, Venta Matej 18, Benda Petr 14, Gray Justin 10, Schilb Blake 8, Chán Aleš 3, Sokolovský Ladislav 2, Křemen Michal 2, Nečas Radek 2, Slezák Pavel 2 - Arnold Marcus 16, Robinson Shawan 14, Bohačík Petr 9, Mielczarek Artur Piotr 8, Mužík Marek 7, Gniadek Martin 4, Uhlíř Rostislav 3, Palát Michal 3, Stuchlý Marek 2, Mitchell Mike 0; střelba 3b.: 28/10:24/7; střelba 2b.: 37/27:31/14; TH: 19/15:21/17; doskoky: 33:18; chyby: 18:22; 5 chyb: 36. Uhlíř Rostislav; čtvrtiny: 28:15, 26:18, 28:14, 17:19; rozhodčí: Lukeš Václav, Vondráček Marek, Lukeš Libor; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 600 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr