98
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
50

Ostrava rozebraná na atomy

Hosté přijeli do Nymburka v hodně oslabené sestavě. Kromě dlouhodobě zraněných Mitchella, Stuchlého a Palyzy, chyběli ještě Uhlíř a Stehlík. Naši byli kompletní, pozorní v obraně a při chuti v útoku. Pozitivní bylo, že hráli se stejnou intenzitou v první i poslední minutě. Jezdili v obraně a nenechali ani na chvíli v klidu ostravskou rozehrávku. Možná to překvapilo i rozehrávače Nové Huti, který se s takovým tlakem v české lize určitě ještě nepotkal. Jeho valorizační body překonaly nulu bohužel pro něho směrem dolů. Jediné nebezpečí hrozilo od Marcuse Arnolda, který dokázal získat nejvíce valorizačních bodů ze všech hráčů zápasu - 26. Jen o čtyři více mělo celé družstvo Ostravy. Byla to pro Hutníky druhá nejnižší hodnota, kterou letos získali. Tu úplně nejmenší uhráli v podzimním zápase s námi (16). Ostrava, tak jako v mnoha zápasech, preferovala v obraně zónu, dnes však v podstatě bez úspěchu. Rychlý pohyb míče na perimetru, nahrávka blíž ke koši a zpět do venkovního prostoru, to stačili hosté sledovat jen pohledem, na účinnější obranu to nebylo. Často se našel volný hráč na trojce nebo tři až čtyři metry od koše a skórovat pro něj nebyl problém. K vidění byly také pěkné kombinační akce při rychlém protiútoku, které zatloukaly do rakve Ostravy jeden hřebíček za druhým. Také některé individuální akce byly přímo ukázkové. Například drzý výpad Blake Schilba, který se rozhodl pro dunk a vůbec mu nevadilo, že se pod košem zdržuje mohutný Korytek. Smeč ukázal také Aleš Chán. Matej Venta se pouštěl do průniků pod koš a Goran Jagodnik neplýtval střeleckými pokusy, ale přesto za dvacet minut pobytu na palubovce dal 17 bodů a doskočil 8 míčů. V obraně jsme nenechali žádnému hráči soupeře moc volného prostoru. Často se útočící hráč Ostravy dostával do obležení tří našich hráčů a z těchto kleští se nedokázal uvolnit ani driblinkem ani přihrávkou.
V každém statistickém údaji jsme byli lepší než náš soupeř. Všichni hráči, kteří strávili nějaký čas na palubovce, se zapsali do střelecké listiny a více než polovina z nich dvoucifernou hodnotou. Trenér Katzurin dal příležitost všem, do hry nezasáhl jen Tomaszek. Také minuty každého z nich byly rozděleny poměrně pravidelně. Letos nejvíce minut odehrál Aleš Chán (14:15) a také Pavel Slezák dostal více než 10 minut (13:35).
Utkání jsme začali excelentně. Neuplynuly ještě ani tři minuty a už jsme vedli desetibodovým rozdílem. Co bylo pro hosty ještě více deprimující, nedali ani bod, i když k tomu měli pět střeleckých pokusů. Žádný z nich však nebyl z volné pozice. První koš Ostravy, už za stavu 12:0, dal kapitán Marek Mužík, který využil chviličky nepozornosti a pokus z perimetru proměnil. V šesté minutě jsme vedli už 20:5 a pokračovali jsme i nadále ve zvyšování rozdílu. Zatímco trenér Katzurin byl v průběhu první čtvrtiny celkem v klidu a nestřídal ani jednoho hráče, trenér Rón protočil kromě Paláta všechny hráče, které měl k dispozici. Na více než 10 bodů to nestačilo. Jedinými střelci byli Arnold a Mužík, kteří se body podělili rovným dílem. Do druhé čtvrtiny poslal Muli Sokolovského a Ventu a po chvíli nahradil Bendu Chánem a za další chvíli Křemena Grayem. Ani ne tak proto, že by se některému z nich nedařilo. Posledního mohykána základní sestavy Gorana Jagodnika vystřídal na začátku 14.minuty. Na začátku druhé čtvrtiny se bodově nic nedělo, až v 77. vteřině dal Sokolovský trojku. Tím navýšil náš náskok na 21 bodů, ale naši až do 14.minuty zvětšili vedení na 26 bodů (37:11). Pak se přeci jen trochu vzpamatovali hosté a zastavili náš stále se zvyšující náskok.
Po poločase se za tři trefil Schilb, ale hosté pěti body zase odrazili náš nástup. Ale jen na chvíli. Po Blakeově dunku, o kterém jsme psali v úvodu, zvyšoval na začátku 27.minuty Jagodnik na 60:30. Po dvou minutách jsme vedli ještě vyšším rozdílem 66:30 a poslední slovo třetí čtvrtiny měl trojkou Mužík. První čtyři střely poslední čtvrtiny jsme proměnili a rozdíl se zastavil až na čísle 39 (76:37). Než padla čtyřicítka, chvíli to trvalo. Ventovu trojku na 82:40 potvrdil za chvíli Křemen za dva body. V čase 36:44 jsme docílili padesátibodového rozdílu (91:41) a vůbec nejvyšší vedení jsme zaznamenali minutu před koncem, to Chán zakončoval rychlý protiútok dunkem. Poslední náš koš dal opět Chán – koš s faulem – skóre se posunulo na 98:45. Posledních pět bodů zápasu dal Mužík s Arnoldem, kdežto Venta pokus na stovku neproměnil.
Body: Jagodnik Goran 17, Sokolovský Ladislav 12, Křemen Michal 12, Schilb Blake 12, Chán Aleš 11, Benda Petr 10, Venta Matej 10, Slezák Pavel 6, Lee Arthur 4, Gray Justin 2, Nečas Radek 2 - Arnold Marcus 20, Mužík Marek 11, Procházka Lukáš 5, Korytek Kordián 5, Mielczarek Artur Piotr 5, Bohačík Petr 2, Robinson Shawan 2, Palát Michal 0; střelba 3b.: 16/7:20/5; střelba 2b.: 53/34:38/14; TH: 10/9:12/7; doskoky: 37:26; chyby: 17:14; čtvrtiny: 28:10, 19:12, 19:11, 32:17; rozhodčí: Macela Miroslav, Kučera Martin, Znamínko Petr; komisař: Schödlbauer Jan; 550 diváků