A tým | Mattoni NBL - 01.04.2009 18:00

BK Děčín BK DěčínDomácí
69
96

V zápase na palubovce našeho jediného přemožitele jsme vyhráli všechny čtvrtiny, přičemž konečné výrazné vítězství se rekrutovalo z výsledků první a poslední desetiminutovky, které jsme shodně vyhráli dvouciferným rozdílem (10 resp.11 bodů). Děčín se hůře přizpůsoboval naši nátlakové hře. Během utkání ztratil 17 míčů oproti našim sedmi. Další výrazný rozdíl byl v četnosti střelby z pole. Naši hráči vystřelili při 50% úspěšnosti devětašedesátkrát, domácí Děčín vyslal na náš koš o 20 střel méně. Faktem je, že měl o deset pokusů více z čáry trestných hodů. A tady je k vidění další výrazný rozdíl. Děčínští hráči neproměnili osm pokusů. Pět nepřesných pokusů měl nejčastěji faulovaný (10x) hráč utkání Miroslav Soukup. Naše střelba z čáry trestných bodů byla famózní. Dvacet čtyři pokusů = 24 bodů! Ani jeden hráč neminul! Nejpilnějším byl Lee (9) a Gray (5). Vyšší počet střeleckých pokusů pramení také z vyššího počtu útočných doskoků. O kolektivním pojetí naší hry svědčí také 25 asistencí (Děčín 12). Podle předpokladů nejvíce finálních přihrávek směroval Arthur Lee a druhým v počtu asistencí byl Radek Nečas. Při pohledu na individuální statistiky zaujme také 15 valorizačních bodů Mateje Venty, kterému jeho kredit zvyšovaly především doskoky. Se sedmi totiž byl našim nejlepším hráčem v této činnosti a to hrál jen necelých 18 minut.
Utkání začali lépe domácí, kteří v prvních třech minutách vedli dokonce i pětibodovým rozdílem (9:4). Ovšem Lee šesti body v řadě skóre otočil a od té doby Děčín maximálně vyrovnal (v 5.minutě 14:14). Ve druhé polovině první čtvrtiny se Děčín uchýlil k zónové obraně, ve které jsme dokázali najít skuliny. Nezakončovali jsme za tři body, ale vždy se našel někdo, kdo vnikl do bližší vzdálenosti koše domácích a tam ho našla přihrávka. V osmé minutě jsem vedli rozdílem osmi bodů, ale v deváté jen polovičním rozdílem. Závěr čtvrtiny byl jen o trestných hodech, a protože jsme v nich byli dobří, vedli jsme i před změnou stran deset bodů. Ve druhé čtvrtině jsme rozdíl navyšovali pozvolna až do 18.minuty na 18 bodů. Děčín přesel na osobní obranu, ale našim košům nezabránil. Také ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme navýšili velikost rozdílu ve skóre, a tak o jediné vzrušení se postarali Tomaszek a Soukup. Jen pár vteřin před koncem utkání, za jednoznačného skóre, inkasoval Tomaszek ránu loktem. Možná to byla odplata za souboje pod košem. To už v Robertovi bouchly saze a postrčil Soukupa možná s nějakými peprnými slovy. Rozhodčí nakonec potrestal našeho hráče parohy, což v překladu znamená vyloučení do konce zápasu.
Body: Houška Jakub 12, Soukup Miroslav 9, Houška Pavel 9, Miloš Pavel 8, Balík Marek 8, Hatcher Wiliam 8, Alič Admir 7, Prach Pavel 4, Mařík Lukáš 2, Williams Tarvis 2, Holanda Jiří 0 - Benda Petr 18, Schilb Blake 17, Lee Arthur 14, Gray Justin 9, Tomaszek Robert 9, Nečas Radek 8, Jagodnik Goran 8, Sokolovský Ladislav 7, Venta Matej 4, Křemen Michal 2, Chán Aleš 0, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 10/3:16/4; střelba 2b.: 39/17:53/30; TH: 34/26:24/24; doskoky: 27:30; chyby: 25:32; TCH: 29. lavička hostů; vyloučení: 40. Tomaszek Robert; čtvrtiny: 18:28, 18:23, 20:21, 13:24; rozhodčí: Galajda Václav, Kučera Martin, Karásek Jan; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 780 diváků; nejlepší hráč: Venta Matej