A tým | Mattoni NBL - 29.04.2009 18:00-3.čtvrtfinále

87
USK Praha . USK Praha . Hosté
67

Očekávaný postup mezi poslední čtyři týmy našemu družstvo vyšel hned napoprvé. Soupeř neodehrál špatný zápas, ale proti naší dobré střelbě neměl mnoho šancí na úspěch. Produktivita střelby za dva i tři body se pohybovala nad padesáti procenty. Nejpilnějším střelcem byl Arthur Lee, který z deseti střel z pole dal sedm košů a ze šesti trestných hodů pět bodů. Více střeleckých pokusů z pole měl Justin Gray – jedenáct a byl to právě Justin, který se ve druhé čtvrtině postaral o navýšení našeho náskoku.  Pod košem tentokrát nekraloval pivot, ale křídelník a dnešní kapitán Michal Křemen, který musel převzít „kapitánskou pásku“, protože Láďa Sokolovský byl zdravotně indisponován.  Michal doskočil 10 míčů a od double-double ho dělil jen jeden nastřílený bod. K Michalovým přednostem patřil i blok. Dvakrát  dokázal zastavit pouť míče ke koši. Na doskoku se také dařilo Aleši Chánovi, který strávil na palubovce 21,5 minuty. Delší dobu odehrál jen v zápase s Libercem koncem ledna. Kromě doskoků zaujme u Aleše ještě číslice 4 ve sloupečku asistencí a dva bloky.  Stejný počet asistencí měl na svém kontě také Blake Schilb, který nastřílel 13 bodů, když z osmi střeleckých příležitostí netrefil jen jednou.  V týmu USK nastřílel nejvíce bodů Platt, který si poslední zápas letošní sezony užil do sytosti. Za 40 minut  nastřílel 24 bodů, střelba z pole 15/8 a osmkrát stál na čáře trestných hodů. Druhým nejlepším střelcem byl Michal Vocetka, autor tří trojek, který zlobil především v první čtvrtině. Za první tři minuty dal 8 bodů (2 trojky a trestné hody). Dvouciferný počet valorizačních bodů měl už jen kapitán Lukáš Kotas.
Hosté do zápasu vstoupili s osobní obranou.  Muž proti muži však nevydrželi hrát ani celou první čtvrtinu. Potom se opět sešikovali do zónové obrany. Tentokrát se nám dařilo i při střelbě z perimetru, takže zóna nebyla tak úspěšná jako před týdnem. Přesto stačila, aby soupeř tahal po většinu první čtvrtiny za delší konec. Do nejvyššího vedení se dostali hosté ke konci 6.minuty, kdy po Vukotičově trojce zvýšili na 10:16. Touto trojkou a dvěma předchozími Vocetky si však vybrali polovinu přídělu na zápas. My jsme se dostali do vedení minut před koncem první čtvrtiny po trojce našeho rozehrávače. Vyrovnání měl na ruce Platt, ale jednu šestku nedal. První čtvrtina byla střeleckým soubojem Leeho a Vocetky, oba dali 10 bodů, což je skoro polovina bodů svého mužstva. Během druhé čtvrtiny se bodově dotáhl na našeho nejlepšího střelce Justin Gray čtyřmi trojkami. První dal Justin pár vteřin po začátku, další přidal mezi 15. a 16.minutou.  Před tím jsme navýšili hubené vedení po první čtvrtině na sedm bodů.  Ovšem dva koše Platta v těsném sledu znamenaly nejen snížení na 32:29, ale také oddechový čas našeho kouče. Emotivní slova padla na úrodnou půdu a možná, aby byla klidnější poločasová přestávka, pustili jsme se do svého soupeře jako lvi. Justin dvěma trojkami během půl minuty zvýšil na 38:29. Svěřenci trenéra Scalabroniho nedokázali rozehrát zpod vlastního koše a saze bouchly i u kouče hostů. Svolal si svoje ovečky na kázání a hlasitostí nešetřil.  Efekt jeho slov byl však menší než u time outu našeho trenéra. USK se bodově propadalo, až těsně před koncem prvního poločasu zela mezi oběma týmy díra šestnácti bodů. Most se snažil postavit trojkou Vocetka a na začátku druhého poločasu dvojkou Satoranský, ale tři naše následující koše posunuly USK opět na 17 bodů ztráty. Pět bodů rozdílu umazali hosté mezi 24. a 27.minutou. Poslední čtvrtina se jen dohrávala. V prvních dvou minutách byla hra hodně neurovnaná, padly jen dva body do našeho koše. Pak Lee sedmi body zčeřil hladinu a náskok se vyšplhal pod hranici dvaceti bodů. Přes ní se dostal přesně v polovině poslední čtvrtiny po koši Aleše Chána.  Kolem dvaceti bodů se rozdíl pohyboval až do konce zápasu.
Body: Lee Arthur 22, Gray Justin 15, Schilb Blake 13, Nečas Radek 11, Křemen Michal 9, Chán Aleš 8, Jagodnik Goran 6, Benda Petr 2, Slezák Pavel 1, Venta Matej 0 - Platt Roderick 24, Vocetka Michal 15, Hamm Lawrence 7, Kotas Lukáš 6, Satoranský Tomáš 4, Hruban Vojtěch 4, Vukotič Andrej 3, Rerko Peter 2, Slavík Jiří 2, Marko Roman 0, Šťastný Martin 0; střelba 3b.: 19/10:23/6; střelba 2b.: 41/23:37/16; TH: 15/11:22/17; doskoky: 38:25; chyby: 18:16; 5 chyb: 37. Venta Matej - 27. Hamm Lawrence; čtvrtiny: 22:21, 29:17, 13:12, 23:17; rozhodčí: Dolinek Ivo, Galajda Václav, Rozsypal Pavel; komisař: Cígler Vilém; 600 diváků; nejlepší hráč: Lee Arthur