A tým | Příprava 2009/10 - 08.09.2009 18:30

87
BK Děčín BK Děčín Hosté
73

V Benátkách nad Jizerou nastoupili k prvnímu přípravnému zápasu naši basketbalisté proti vloni bronzovému BK Děčín. Naši nastoupili s deseti hráči, chyběl lehce zraněný Michal Křemen a Michael Lenzly, který je s britskou reprezentací na ME v Polsku. Také celek Děčína nenastoupil kompletní, trenéru Budínskému chyběl Andrej Červenka, který ještě není zcela fit. „Nemá cenu, abychom riskovali nějaké komplikace jeho zranění,“ poznamenal před zápasem kouč Severočechů.
Zápas se hrál ve zbrusu nové školní tělocvičně, která vyrostla na zelené louce na Pražské ulici. Co možná přítomné překvapilo, bylo lajnování hřiště pro basketbal. Černé čáry ohraničovaly obdélníkové vymezené území (místo lichoběžníku), půlkruh pod košem, kde se jinak posuzuje prorážení a nedovolené bránění a také hranice pro trojku byla posunutá ve shodě s budoucími pravidly o půl metru dál od koše.
Utkání mělo všechny rysy přípravného zápasu na začátku sezony. Děčín hrál čtvrtý zápas v novém složení, pro nás to byl dokonce premiérový. V některých momentech vázla spolupráce, komunikace na hřišti a mnozí hráči si zatím ještě tolik nerozuměli s míčem. Dalším rysem typickým pro přípravný zápas bylo časté střídání v obou družstvech, aby se do rotace zapojili všichni zdraví přítomní. Není proto divu, že už po první dvacetiminutovce měli všichni hráči obou týmů na svém kontě nějakou tu minutu. Všech deset našich hráčů dokonce mělo kladnou hodnotu svých valorizačních bodů a měli na svém kontě alespoň dva body. Dva body si premiérově připsal také Petr Valc, který za hlasitého aplausu svých kamarádů z Boleslavi nastoupil už na posledních 1:18 prvního poločasu.
První poločas byl herně poměrně dobrý. Byly k vidění povedené akce se smečovaným zakončením i několik dobrých kombinačních akcí. Našim se dařilo v obraně a na konci osmé minuty jsme mírně odskočili soupeři i bodově. Herně nám vyšel především úvod druhé čtvrtiny, kdy jsme se dostali na rozdíl dvanácti bodů a v polovině 17.minuty se poprvé vyšplhal na zápasové maximum 18 bodů (42:24). Na podobné výši se udržel až do poločasu. Možná v tomto okamžiku měl zápas skončit a diváci by si odnesli hezký pocit z utkání. Druhý poločas nepřinesl ani polovinu toho, co bylo k vidění v prvních dvaceti minutách. Hráči obou týmů hráli méně koncentrovaně, dopustili se většího počtu ztracených míčů (u obou týmů po 13). Ve třetí čtvrtině jsme nehráli dobře ani v obraně, protože jsme inkasovali 24 bodů. V poslední desetiminutovce se nevytáhl ani soupeř, a tak utkání skončilo našim dvouciferným vítězstvím.
Body: Lewis 16, Benda 13, Sokolovský 11, Nečas 10, Slezák a Hanavan 9, Lee 7, Hunter 6, Pumprla 4, Valc 2 – Hatcher 16, Fohler 9, Alič, Soukup a Houška P. po 8, Balík a Pištěcký po 7, Fenderson a Pomikálek 4, Houška J. 2, fauly: 21:21, TH 25/20:24/17; střelba za 2 body: 45/29:51:22; trojky 18/3:11/4; doskoky 10/26:11/23; ztráty: 23:25; čtvrtiny: 23:19, 28:15, 18:24, 18:15