106
BK Děčín BK Děčín Hosté
85

Po prvním poločase bylo rozhodnuto
Děčín přijel do Nymburka v plné sestavě, nám chyběl, pokud nepočítáme Huntera, už jen Petr Benda. Do utkání se totiž zapojil i Michal Křemen, který od pondělí již trénoval. Nakonec strávil na palubovce téměř dvacet minut. „Řeknu upřímně, tolik minut jsem ani nečekal,“ reagoval Michal po zápase. Zdá se, že noha je v pořádku. „Noha nebolí ani teď po zápase,“ přitakal. Na palubovku nastoupil v čase 8:45 a po devíti vteřinách měl na svém kontě tři body. Nakonec při své letošní ligové premiéře dal deset bodů. Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Ron Lewis, který za necelých 20 minut nastřílel 23 bodů. Solidní zápas odehrál také Ian Hanavan. Ten pobyl na palubovce více než 30 minut a do double-double mu chyběl k 21 bodům jeden doskok. Dva naši nejlepší střelci dali dohromady skoro dvě pětiny našich bodů.

Na straně Děčína se dnes dařilo oběma Američanům, kteří společnou rukou nastříleli 63,5% bodů svého týmu. Nikdo další se k nim střelecky nepřidal. Posledním dvojciferným střelcem byl Jakub Houška s 11 body, přičemž desátý bod dal až na konci třetí čtvrtiny. Pro srovnání: my jsme měli pět dvouciferných střelců. Více nadějí vkládal trenér do výkonu Pavla Houšky a velkým propadákem byl tento zápas pro Admira Aliče, který nedal ani bod, přestože sedmkrát vystřelil a měl 4 ztráty. Valorizace –10 hovoří o všem.

Od počátku zápasu jsme svého soupeře naháněli po celém hřišti s osobní obranou a vytvářeli jsme obrovský tlak na rozehrávku. Hosté se k velké nelibosti trenéra nesnažili o rychlé přenesení míče na útočnou polovinu a utápěli se v chybách. Děčín ztratil míč za prvních dvacet minut celkem třináctkrát a to je číslo, které se musí odrazit na průběžném skóre, ale také na sebevědomí některých hráčů. Také trenér Budínský byl viditelně nespokojený. Naopak my jsme v průběhu prvního poločasu vyráželi do rychlého protiútoku a zakončovali jsme ho snadným košem. Děčín zkusil na nás praktikovat zónovou obranu, ale moc štěstí jim nepřinesla. Naše úspěšnost střelby nebyla špatná. V poločase jsme měli střelbu za dva body 64% a za tři body 50%. Děčínští sice stříleli, řekněme, průměrně (za dva body 53% a za tři body 38%. Ovšem četnost jejich střelby byla výrazně nižší. My jsme vystřelili čtyřicetkrát, hosté sedmadvacetkrát. Takový výrazný rozdíl vznikl díky 13 ztrátám Děčína oproti našim pěti. O tom, že se čtvrtina hraje deset minut se mohli hosté přesvědčit na konci prvního poločasu. Do konce čtvrtiny zbývalo něco málo přes deset vteřin, přesto jsme dokázali dát pět bodů. Nejprve dlouhý postupný útok zakončil dvojkou Lewis a pak poslal nejistý Alič průhlednou přihrávku na svého spoluhráče na polovinu hřiště. Míče se zmocnil Sokol, nahrál Ronovi a ten pár vteřinek před klaksonem dal trojku.

Ve druhém poločase se hrál už vyrovnanější basket. Hosté vystrčili zpod deky, která na ně před zápasem padla, růžky. Hráli méně bojácně a výrazně přesněji. Sice stále ztratili několik míčů, ale rozdíl se zredukoval na dva. Ve třetí čtvrtině se dostal rozdíl až nad třicet bodů a nic nenasvědčovalo, že by se dal zápas nějak zdramatizovat. V poslední čtvrtině se sice Děčín výrazně zlepšil ve střelbě (4.čtvrtina – za dva body: 6/6, za tři body: 4/3) i na doskoku (8 za čtvrtinu), ale pomohlo to jen je snížení celkového rozdílu. Naše body přibývaly pomalu s výjimkou 36-38 minuty, kde jsme dali tři trojky v řadě. Poslední Slezákova pokořila stovku, a tak i diváci mohli být s počtem bodů spokojeni. Co říkal Muli na 85 obdržených nevíme, ale tréninky pokračují podle dlouhodobého plánu.

Body: Lewis Ronald 23, Hanavan Ian Joel 21, Lee Arthur 15, Nečas Radek 13, Slezák Pavel 11, Křemen Michal 10, Sokolovský Ladislav 6, Pumprla Pavel 4, Lenzly Mike 3, Valc Petr 0 - Hatcher Wiliam 28, Fenderson LaVontay 26, Houška Jakub 11, Houška Pavel 7, Soukup Miroslav 5, Balík Marek 3, Červenka Andrej 2, Pištěcký Antonín 1, Alič Admir 0, Pomikálek Tomáš 0, Žampach Adam 0; střelba 3b.: 32/15:16/7; střelba 2b.: 40/24:36/19; TH: 17/13:32/26; doskoky: 25:28; chyby: 26:23; 5 chyb: 33. Lenzly Mike - domácí 5 chyb: 36. Houška Jakub - hosté; čtvrtiny: 32:21, 26:17, 23:14, 25:33; rozhodčí: Paulík Robert, Karásek Jan, Matějek Ivor; komisař: Ringsmuth Zdeněk