A tým | Mattoni NBL - 21.10.2009

USK Praha . USK Praha .Domácí
73
109

Nymburk nechal v Praze zapomenout na vyrovnané utkání odehrané o víkendu v Kolíně. Pravdou je, že domácí USK bylo jen zlomkem výkonu polabského rivala. Vysokoškoláci hráli nesmírně individualisticky, zpravidla přešli polovinu, zahráli akci jeden na jednoho a snažili se vystřelit „Našemu soupeři chyběl systém hry, předčili jsme domácí mladíky v rychlosti i jejich obrana byla špatná,“ okomentoval Vráťa Šístek. Největší hvězda útoku USK Američan McKay, jehož bodový průměr je 25,4 bodů na zápas, se vůbec neprosadil. Jeho největším kamarádem byl míč a ostatním hráčům ho moc nepůjčil. Naši hráči na něj byli výborně připraveni. Na jeho obraně se střídali Lee, Lenzly a Slezák a nejen že ho nenechali střílet, ale svým tlakem mu nedovolili ani slušně rozehrávat. V prvním poločase dal McKay pouze čtyři body a to všechny z čáry trestných hodů. První koš ze hry dal tento pražský rozehrávač až v poslední čtvrtině.

Do utkání zasáhl v poslední čtvrtině také Philip Ricci, který byl ještě předevčírem v USA. Vzhledem k tomu, že náš pivot ještě nezná útočné systémy, hrály se jednoduché akce, které za první trénink pochytil. Ricci nakonec dal 9 bodů, přičemž jeho střelba za dva body byla 5/4, měl 3 doskoky. Jediným záporem byly čtyři fauly, ale pravděpodobně způsobené vytvářením základních průsečíků hráče a rozhodčích. „Philip bude přínosem pro tým. Ovládá hru zády ke koši a myslím, že splní to, co od něho trenér očekává? Zhodnotil naši novou posilu Vráťa Šístek.

Tým USK začal zápas se zónovou obranou, ale ta nepřinesla stejný ani podobný efekt jako Kolínu v minulém zápase. „Pokud tým promění první dvě střely z perimetru, získá jistotu a výhoda zóny se smaže,“ potvrdil Rudolf Šimeček skutečnost, že naši hráči dali za prvních pět minut čtyři trojky.   Celkově jsme dali za první čtvrtinu 5 trojek a za druhou tři a spotřebovali jsme 14 pokusů. Čarostřelcem prvního poločasu byl Michal Křemen 5/4 a Ladislav Sokolovský 3/2. I díky trojkovým pokusům jsme vedli dvouciferným rozdílem ještě před polovinou první čtvrtiny. Pak se obraz hry vyrovnal a to se projevilo ve vývoji bodového rozdílu. Ve druhé čtvrtině se zpočátku USK drželo, ale ve střední části období se naše skóre rozběhlo rychleji a v 16.minutě jsme vedli o 21 bodů. Téměř stejný rozdíl zůstal i v poločase. Třetí čtvrtina, která patří letos k našim horším částem zápasu, vyšla na Folimance solidně a bodový rozdíl se zastavil až na hodnotě 33. V poslední části zápasu se trochu rozstřílel McKay a stala se tak nejvyrovnanější čtvrtinou zápasu. Stý bod dal Lenzly z trestného hodu.

body: Hruban Vojtěch 19, McKay Myles 14, Klimeš Martin 13, Ford Tremaine 8, Vocetka Michal 8, Slavík Jiří 7, Šťastný Martin 4, Hartman Jan 0, Moravec Luboš 0 - Lewis Ronald 19, Lenzly Mike 17, Hanavan Ian Joel 15, Sokolovský Ladislav 13, Křemen Michal 12, Ricci Philip 9, Benda Petr 8, Nečas Radek 8, Slezák Pavel 6, Lee Arthur 2, Pumprla Pavel 0, Valc Petr 0; střelba 3b.:22/5:19/9; střelba 2b.: 38/19:57/32, TH: 27/20:25/18, doskoky: 35:37, chyby: 21:22; 5 chyb: 37. Hanavan Ian Joel; rozhodčí: Galajda Václav, Lukeš Libor, Karásek Jan; komisař: Šantrůček Zdeněk; 500 diváků; nejlepší hráč:Lewis Ronald; čtvrtiny: 19:27, 19:34, 17:27, 18:21