A tým | Mattoni NBL - 05.12.2009 18:00

120
USK Praha . USK Praha . Hosté
56

V dnešním Mikulášském večeru dostalo hostující USK Praha nadílku opravdu bohatou. Dvakrát se přepisovaly tabulky rekordů. Sto dvaceti body jsme vytvořili rekord v počtu nastřílených bodů týmu USK, za druhé nejvyšší hodnoty dosáhl i bodový rozdíl na konci zápasu. Původních 58 bodů se rozrostlo o dalších šest. Stejně propastný byl i rozdíl valorizačních bodů 170:29. Počet nastřílených i valorizačních bodů se dostal na druhé místo absolutního pořadí v letošním ročníku Mattoni NBL. Pro zajímavost: ze sedmnácti trojciferných hodnot v počtu nastřílených bodů máme 6 zápisů my, 3 Prostějov, po dvou Pardubice a Nový Jičín a po jednom Kolín, Děčín, Opava, Brno.

USK dokázalo vzdorovat jen v první čtvrtině. Hosté nastříleli 20 bodů a nás ubránili na dvaceti pěti. V dalších desetiminutovkách produktivita hostů vždy v každé následující o bod poklesla, tedy z 13 na 11 v poslední čtvrtině. Naši naopak v první čtvrtině v útoku nejméně vydatní, ale ve druhé nastříleli třicet osm a vyhráli jí o 25 bodů! V celém utkání byly vidět z naší strany rychlé protiútoky zakončené smečí, hodně získaných míčů a velké množství úspěšných pokusů z perimetru. Po třech trojkách dali Slezák, Lewis a Sokolovský, přičemž Pavel na to potřeboval jen 3 pokusy. Ve střelbě za dva i tři body jsme byli více než dvakrát přesnější než hosté. Ve dvoubodových pokusech jsme minuli jen devětkrát z 39 střel a na 15 trojek jsme potřebovali 25 pokusů. Také ze 17 trestných hodů nenašly cíl jen 2 míče.

Na palubovku se dostali úplně všichni hráči a trenér Katzurin rozdělil minuty vcelku pravidelně mezi všechny hráče. Pokud nepočítáme Petra Valce, který odehrál 3:13min, nejméně času strávil na palubovce Phil Ricci – necelých 16 a nejvíce Petr Benda – necelých 24 minut. U Petra Bendy to bylo způsobeno také tím, že Ian Hanavan zůstal na lavičce v civilu kvůli lehkému zranění. Petr Valc byl sice na palubovce jen něco málo přes 3 minuty, přesto dal 4 body ze dvou pokusů. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Michael Lenzly. Náš záložní rozehrávač měl na svém kontě 21 minut, 14 bodů (za 2b. 6/5, za 3b. 2/1, TH 2/1), 7 doskoků, 6 asistencí a 4 získané míče. Jediným negativem byla jedna ztráta a jeden spáchaný faul. Pro náš tým je takový výkon Mika před pohárem Eurocupu příjemným zjištěním. Solidně zahrál Lewis, autor 17 bodů. Stejný počet bodů nastřílel Pavel Pumprla. U hostů zahrál podle očekávání Myles McMay. Na palubovce strávil 33,5 minuty a 24 bodů, ovšem z dvaceti střel trefil jen 7krát. Další dvojciferný střelec už v týmu USK nebyl.

Utkání nastartoval nezadržitelný Ron Lewis, autor prvních devíti bodů našeho celku, přičemž se stavem 9:5 se šlo už do čtvrté minuty. Také na straně USK byl jediný střelec – Lukáš Kotas, který zahájil utkání zápisem do listiny střelců. Po devíti bodech Lewise dal trojku Radek Nečas. Byla to teprve jeho druhá trojka v této sezoně, ale Radek je přeci jen tolik nestřílí. Do dvojciferného rozdílu jsme se dostali v probíhající sedmé minutě po trojce Lewise (21:11). Po time outu hostů byl jejich výkon přeci jen trochu lepší. Dokázali se k nelibosti našeho kouče přiblížit až na pět bodů. Bylo to zásluhou McKaye (7) a Klimeše (2). Především obrana prvně jmenovaného nám v těchto chvílích činila potíže. První čtvrtina byla střeleckým soubojem Lewise a McKaye, náš hráč nastřílel dvanáct, rozehrávač hostů devět. Druhá čtvrtina byla koncertním vystoupením našich hráčů. Na začátku se sice za tři body z volné pozice trefil McKay, což vyvolalo bouři nevole našeho kouče. Po jeho oddechovém čase se naše agresivita v obraně ještě znásobila. Dovolili jsme dát soupeři od té chvíle jen 10 bodů. V útoku jsme byli také nezadržitelní. I když USK přešlo do zóny, naše bodová hladina se stále zvyšovala. Dali jsme 5 trojek! Ta šestá, ve čtvrtině poslední, byla opravdu dalekonosná. Jejím autorem byl Pavel Slezák a míč letěl vzduchem až od půlící čáry. Dále totiž Pavel tlačený časem nemohl běžet. Na útok měl jen něco málo přes 5 vteřin. Ve druhém poločase jsme v nasazení nepolevili a koncentrovaně jsme v útoku přidávali bod za bodem. Hlavním střeleckým tahounem byl Pavel Pumprla (17 bodů za 12 minut pobytu na palubovce), který byl nebezpečný hlavně při svých průnicích pod koš. Právě on byl tím, který pokořil stovku. Byl to koš z bezprostřední blízkosti po asistenci Petra Bendy, když pár vteřin před tím si Pavel míč získal blokem. Poslední dva koše dal Petr Valc. Na první mu nahrál Pavel Slezák, druhý koš si musel zasloužit nebojácným průnikem mezi dva hráče.

Body: Lewis Ronald 17, Pumprla Pavel 17, Slezák Pavel 15, Lee Arthur 14, Lenzly Mike 14, Sokolovský Ladislav 13, Ricci Philip 8, Křemen Michal 7, Nečas Radek 7, Benda Petr 4, Valc Petr 4 - McKay Myles 24, Kotas Lukáš 9, Ford Tremaine 6, Slavík Jiří 6, Moravec Luboš 5, Klimeš Martin 4, Šťastný Martin 2, Maštálka Jan 0, Vocetka Michal 0; střelba 3b.: 25/15:24/7, střelba 2b.: 39/30:34/12, TH:17/15:15/11, doskoky: 32:19, chyby: 15:12; rozhodčí: Vyklický Robert, Kurz Vlastimil, Lukeš Libor; komisař: Schödlbauer Jan; 300 diváků; nejlepší hráč: Lenzly Mike