A tým | Mattoni NBL - 28.01.2010

96
BK Děčín BK Děčín Hosté
66

V dohrávce 26.kola jsme porazili Děčín vysokým rozdílem třiceti bodů, ale ještě 12 minut před koncem jsme vedli rozdílem jediného bodu 51:50.

Ve čtvrtek si našlo cestu do haly jen málo skalních fanoušků. V prvních třech čtvrtinách viděli vyrovnaný souboj a v poslední čtvrtině totální propad výkonu hostů. V první čtvrtině byl pro nás koš za tři body vzdálenou metou, kterou jsme nedokázali ani jednou pokořit, i když jsme to zkusili devětkrát. Museli jsme se proto spolehnout na střelbu za dva body. V té jsme byli o mnoho úspěšnější (8/11). Obrana pracovala spolehlivě, a tak po necelých pěti minutách byly na straně Děčína jen čtyři body. Po rychlém protiútoku zakončeném Bendovou smečí jsme vedli 10:4. Hosté v tomto úseku si nedokázali najít volnou pozici pro střelbu a minuli celkem sedm pokusů z pole. V prvních pěti minutách zůstaly píšťalky rozhodčích při posuzování kontaktů dvou protihráčů němé. První osobní chybu jsme mohli zaznamenat až po čtyřech a tři čtvrtě minutách. Jakmile se přehoupla pátá minuta, vedli jsme průběžně 12:6 a celé dvě minuty se skóre nepohnulo. První čtvrtina skončila velmi nízkým skóre 16:11. Druhá desetiminutovka byla střelecky o mnoho lepší, ale nebylo to zlepšením střelby, ale spíš volnější obranou. Naší první trojky se diváci dočkali až na začátku 19. minuty a jejím autorem byl Pavel Slezák. Do té doby se Severočechům podařilo třikrát vyrovnat skóre, ale nikdy se před nás nedostali. O tříbodové vedení na konci prvního poločasu se postaral druhou naší trojkou Pavel Pumprla z posledního útoku po asistenci Petra Bendy.

Na úvod druhého poločasu proměnil Radek Nečas dvě šestky a pak hosté přišli o míč. Rychlý protiútok jsme však ve dva body neproměnili, protože Pavel Slezák byl pod košem odzbrojen. Podle verdiktu rozhodčího Hoška ve shodě s pravidly. Pár okamžiků po tomto zákroku zastavil Mulligan nesportovní chybou střelecký pokus Ricciho. Ovšem vytěžili jsme z toho pouze jeden bod. Přesto se ve třetí čtvrtině začalo blýskat na lepší časy, zlepšila se přesnost střelby z dlouhé vzdálenosti a po dvou trojkách (Křemen a Slezák) jsme se dostali do desetibodového vedení. Právě začínala 24.minuta a zdálo se, že bychom se konečně mohli soupeři utrhnout. Proti byl Mulligan, který pěti body snížil (trojka + dvě šestky) a Pištěcký přidal další tři body z perimetru. Rozdíl ve skóre byl 2 body, ale aby si děčínští hráči nedělali zbytečné iluze, dal Křemen další trojku (51:46). Trenér hostů si vzal oddechový čas a po něm Mulligan čtyřmi body (trojka a TH) dotáhl rozdíl ve skóre na jeden bod (51:50 – v čase 27:32). A to už byla na Arthura moc a rozhodl se vzít další osud utkání do svých rukou. Nejprve dal trojku a brzy na to průnikem po Křemenově získaném míči přidal další dva body. Tím jakoby spojil obvody našeho motoru a od té chvíle jsme byli k nezastavení. Ještě do přestávky mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou jsme přidali další dvoubodový koš. Jeho autorem byl Sokolovský a vedli jsme o osm bodů. Paradoxem třetí čtvrtiny byla skutečnost, že za celých deset minut padly pouze dva koše za dva body. Všechny ostatní body byly výsledkem střelby z perimetru nebo čáry trestného hodu. V poslední čtvrtině se strana děčínského koše stala střelnicí a z vyrovnaného zápase se stala naše jasná záležitost. Nastříleli jsme celkem sedm trojek z osmi pokusů a sedm dvoubodových košů z deseti pokusů. Hosté nás nedokázali zastavit ani za cenu faulu. Za celou čtvrtinu spáchali jen dvě osobní chyby. Výraznému vítězství ve čtvrté čtvrtině pomohla nejen naše vynikající střelba, ale také věkové složení sestavy Děčína. Trenér Budínský totiž poslal v závěru na palubovku v jeden čas všechny své mladíky.

Body: Ricci Philip 17, Lee Arthur 15, Lenzly Mike 15, Křemen Michal 13, Slezák Pavel 10, Sokolovský Ladislav 10, Nečas Radek 7, Pumprla Pavel 5, Benda Petr 4, Lewis Ronald 0 - Mulligan Peter 18, Pomikálek Tomáš 13, Hatcher Wiliam 8, Houška Pavel 7, Červenka Andrej 6, Novotný Pavel 6, Pištěcký Antonín 3, Soukup Miroslav 3, Žampach Adam 2, Mařík Lukáš 0, Smeták Jan 0; střelba 3b.: 25/13:14/5; střelba 2b.: 42/21:45/21; TH: 18/15:15/9; doskoky: 34:28; fauly: 18:14; 5 chyb: 38. Slezák Pavel; čtvrtiny: 16:11, 23:25, 19:14, 38:16; rozhodčí: Lukeš Václav, Paulík Robert, Hošek Jan; komisař: Pražák Miloš; 250 diváků, nejlepší hráč: Radek Nečas