A tým | Mattoni NBL - 06.02.2010 16:00

115
USK Praha . USK Praha . Hosté
55

USK přijelo do Nymburka s týmem, který měl průměrný věk hráčů o 8 roků nižší než byl náš. Pro Šotnara to byl vůbec první zápas v lize a odehrál skoro 12 minut. Pro Kyzlinka to byl druhý zápas, přičemž v prvním proti Kolínu nastoupil na 10 vteřin, dnes skoro 15 minut. Balvín odehrál letos tři zápasy a v dnešním odehrál třikrát delší čas než ve zbývajících dvou, Hartman nastoupil také ke svému třetímu mattonkovému zápasu kariéry. Hostujícím hráčům nechyběla snaha poprat se o co nejlepší výsledek, byli rychlí, ale proti našim mazákům rychlost nestačila. Pokud se některému z nich podařilo uniknout svou rychlostí, narážel na druhou vlnu našich bránících hráčů, kteří už jeho snahu pohltili. Z naší strany se utkání neslo v bezstarostné lehkosti. Našla se pochopitelně hluchá místa, ale vliv to mělo jen na krátkou vyrovnanost průběhu zápasu. Naši si s chutí zastříleli, ve třech čtvrtinách dali třicet a více bodů, jen ve třetí nedosáhli ani na dvacítku a vyhráli jí jen o 6 bodů.

Trenér Katzurin poslal v průběhu utkání na palubovku všechny hráče včetně Valce. Kromě posledně jmenovaného odehráli všichni dvojciferný počet minut, přičemž nejvíce minut odehrál Lewis - 24,5 minuty a Slezák – skoro 24 minuty. Každý hráč dal nějaké body a dvouciferných střelců bylo sedm. Všichni hráči také měli kladnou valorizaci. Na straně soupeře měli kladnou valorizaci pouze čtyři hráči. Celkový počet bodů užitečnosti strčil do kapsy jediný náš hráč Radek Nečas.

V celkových statistikách se nám soupeř vyrovnal jen v počtu faulů. Obrovský rozdíl byl v úspěšnosti střelby za dva body. My jsme neproměnili 12 pokusů, hosté 29. Není divu, že úspěšnost střelby byla tak nízká, když hosté téměř nenašli volnou pozici. O lehkosti a kolektivnosti naší hry svědčí také počet asistencí – 35.

První koš ze hry dali hosté na začátku 7.minuty, to už prohrávali 20:1. O jediný bod se postaral Lukáš Kotas za stavu 5:0 z trestného hodu. Na našich dvaceti bodech se podílelo všech pět hráčů, nejvíce přispěl šesti body Benda. Dvacetibodový rozdíl jsme mohli zaznamenat v čase 6:15. Poslední čtyři minuty byly v podstatě vyrovnané. USK totiž ani jednou neminulo svůj střelecký pokus. Patnáctibodovým rozdílem skončila i druhá čtvrtina. V ní byl nejúspěšnějším střelcem hostů Hruban (7), který dal polovinu nastřílených bodů. K velké radosti spoluhráčů si dal Šotnar svůj premiérový bod v Mattoni NBL. Naši dali polovinu bodů z perimetru. Pod pěti trojkami bychom našli bychom našli tři podpisy: Slezák, Sokolovský (oba po dvou) a Lewis. Třicetibodový rozdíl ve skóre zaznamenali diváci, kterých přišlo o mnoho více než proti Děčínu, až po posledním koši druhé čtvrtiny, jehož autorem byl Pavel Slezák.

Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější částí zápasu. Nedařilo se nám v útoku. Dopustili jsme se pěti ztrát, což byla polovina všech ztracených míčů v zápase. V poslední čtvrtině dali hosté pouze tři koše. Celý tento úsek odehrál náš tým s minimálním počtem cizinců. Do 37.minuty byl na place buď Lenzly nebo Lewis, potom Lewise vystřídal Petr Valc a s ryze českou sestavou jsme zápas dohráli.

Body: Lewis Ronald 18, Nečas Radek 18, Slezák Pavel 15, Sokolovský Ladislav 12, Benda Petr 11, Lee Arthur 10, Ricci Philip 10, Pumprla Pavel 9, Lenzly Mike 5, Křemen Michal 4, Valc Petr 3 - Hruban Vojtěch 19, McKay Myles 18, Kotas Lukáš 5, Slavík Jiří 5, Balvín Ondřej 4, Moravec Luboš 2, Šotnar Michal 2, Hartman Jan 0, Kyzlink Tomáš 0, Vocetka Michal 0, Zídek Tomáš 0; střelba 3b.: 19/8:18/5; střelba 2b.: 51/39:43/14; TH: 15/13:19/12; doskoky: 35:24; fauly: 15:15; čtvrtiny: 35:20, 30:15, 19:13, 31:7; rozhodčí: Lukeš Václav, Kučera Martin, Lukeš Libor; komisař: Zelinka Vladimír; 450 diváků, nejlepší hráč: Pavel Slezák