A tým | Mattoni NBL - 13.03.2010

93
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
80

Ani dnešní utkání jsme neodehráli s plnou koncentrací. Po celý zápas jsme vedli, v určitých úsecích o více než 15 bodů, ale na souboj čela tabulky s jejím koncem to nevypadlo. Trenér Hummel nechal trio Američanů (Burke, Mitchell, Hood) odehrát převážnou část zápasu. Dva prvně jmenovaní odehráli po čtyřiceti minutách, Hoodovi chybělo jen 3minuty a 8 vteřin. Všichni tři Američané dali dohromady 61 bodů a když k tomu přidáme ještě 17 bodů Stuchlého, který odehrál také více než 30 minut, je jasné, že na ostatních 5 hráčů, kteří se vystřídali na palubovce v dresu Ostravy, zbyly jen dva body. Jejich autorem byl Palyza z čáry trestných hodů.

Na naší straně byly minuty rozděleny přeci jen rovnoměrněji. Nejdelší časový úsek (29:01) strávil na hřišti Pavel Slezák. Náš křídelník byl velice přesný při střelbě, z devíti pokusů z pole proměnil sedm, což s jednou šestkou znamenalo 17 bodů. Více bodů než on nasázel soupeři Ron Lewis, rovněž velice přesný při střelbě z pole (9/7) a také aktivní v obraně, kde získal 4 míče. Byl to také hráč, který dokázal několikrát efektně zakončit rychlý protiútok. Poprávu byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Ze střední vzdálenosti byl opět úspěšný Petr Benda, třetí dvouciferný střelec Nymburka. Tomu se však třikrát nepovedlo proměnit střelecký pokus z bezprostřední blízkosti koše. Dvakrát neproměnil ve dva body přihrávku nahozenou nad koš. Bezchybný byl z čáry trestných hodů (4/4). Králem nahrávačů se stal Michael Lenzly se sedmi asistencemi. Králem doskoku byl Ricci, ale jemu pro vítězství stačilo 5 doskočených míčů a v podstatě byl souměřitelný s Burkem, který měl sice 11 doskočených míčů, ale na palubovce strávil také více než dvojnásobek času.

V celkových statistických údajích lze najít srovnatelnou střelbu za tři body a srovnatelný počet doskoků. Větší rozdíly jsou ve střelbě za dva body (Nymburk 69,6%, Ostrava 51,5%) a ve střelbě trestných hodů (Nymburk 78,6%, Ostrava 90,3%). Zaujme také náš vysoký počet ztracených míčů (18), když hodně jich nepřišlo ani po nějakém důrazném tlaku hostujících hráčů, ale spíše po chybách v rozehrávce. Také Ostrava ztratila výrazně více míčů (25), přičemž patnáct jich mají na svědomí Mitechell s Burkem. K tomu je třeba připočítat ještě tři nedokončené útoky z důvodu konce časového limitu pro postupný útok.

Zápas začal dvojí nepovedenou střelbou Ostravy a rychlým protiútokem Radka Nečase s pěknou donáškou do koše. Další dva body měly stejného autora, jen tentokrát to bylo zakončení smečí levou rukou. Na začátku 3.minuty dal Mitchell první dva body hostů, které byly až do konce šesté jedinými dvěma body Ostravy. Naopak naši střelami za dva body navýšili vedení až na 12:2. Polevení v koncentraci mělo za následek také snížení náskoku na 17:13. Posledními body první čtvrtiny byly trestné hody Palyzy. Po celou druhou čtvrtinu jsme se snažili bodově odpoutat, ale vytěžili jsme z toho jen devět bodů (39:30) v 16.minutě. hosté však dokázali ještě před změnou stran snížit na 43:42. Poslední koš prvního poločasu zaznamenal Tsiaras. Třetí čtvrtina byla z naší strany nejlepší, především úsek od 25.minuty. Do té doby se náskok držel stále na nějakém jednociferném číslu. Na deset se dostal teprve až v čase 24:40. Poslední dvě minuty jsme vyhráli 9:2 a připravili jsme si výhodnou pozici do poslední čtvrtiny. V ní jsme nejprve navýšili vedení na dvacet bodů (čas 33:38, skóre: 83:63). Pak jsme ale nechali trio Mitchell – Hood – Burke nastřílet 9 bodů v řadě a snížit na jedenáctibodový náskok. Time out šňůru Ostravy nezastavil, protože Hood připojil ještě dva body z pole. Posledních osm bodů nastřílel Benda. S konečným vítězstvím o 13 bodů můžeme být nakonec spokojeni, protože jsme splnili jednoznačný cíl utkání - vyhrát, i když únava ze čtyř zápasů v průběhu jednoho týdne byla na hráčích čitelná.

body: Lewis Ronald 19, Slezák Pavel 17, Benda Petr 16, Lee Arthur 8, Sokolovský Ladislav 7, Nečas Radek 6, Ricci Philip 6, Křemen Michal 5, Tsiaras Georgios 5, Lenzly Mike 4, Pumprla Pavel 0 - Hood Antoine McFarland 31, Mitchell Mike 17, Stuchlý Marek 17, Burke Dwight Anthony 13, Palyza Lukáš 2, Číž Adam 0, Gniadek Martin 0, Stehlík Jan 0, Zbránek Filip 0; střelba 3b.:15/6:16/6; střelba 2b.: 46/32:33/17; TH: 14/11:31/28; doskoky: 19:21; chyby: 23:15; čtvrtiny: 22:17, 23:25, 27:“13, 21:25; rozhodčí: Hruša Petr, Znamínko Petr, Baloun Jan; komisař: Schödlbauer Jan; 400 diváků; nejlepší hráč: Lewis Ronald