A tým | Mattoni NBL - 16.03.2010

BK Děčín BK DěčínDomácí
66
72

Utkání proti Děčínu bylo nesmírně vyrovnané nejen průběhem skóre ale také v mnohých statistických údajích. Po celých čtyřicet minut se nedostal ani jeden tým do dvouciferného vedení a největší náskok jsme si vybudovali my, avšak činil jen 7 bodů. Jednak to bylo ve 2.čtvrtině za stavu 20:27 a podruhé ve čtvrté čtvrtině za stavu 52:59. Děčín byl ve vedení jen krátkou dobu a to maximálně o 4 body – ve 23.minutě 40:36.

Jak už jsme naznačili v úvodu, až neskutečně vyrovnaná byla i mnohá statistická data. Například střelba za dva body 35/18 ku 35/17, doskoky 28:29, počet faulů 19:18. Na chlup stejně skončila střelba trojek 20/7. Hráči obou týmů hráli velice disciplinovaně, my jsme se dopustili devíti ztrát, soupeř třinácti.

Individuálně měly oba týmy jednoho lídra. Na straně domácích to byl Mulligan, autor 27 bodů s valorizací 29 bodů, který strávil na palubovce bez minuty a čtvrt celý zápas. Mulligan byl nebezpečný z průniků i střelbou z dálky i z čáry trestných hodů. Na naší straně to byl Arthur Lee, autor 19 bodů s valorizací 25 bodů, který strávil na palubovce 33 minut. V zápase však rozhodlo, že jsme dokázali mezi střelce zařadit více hráčů. Dvouciferné střelce jsme měli čtyři (Lee, Benda, Sokolovský a Lewis), přičemž nejzkušenější z nich kapitán Láďa Sokolovský zrežíroval dramatický závěr v náš prospěch. I když měl valorizaci „jen“ 22, byl nejkomplexnějším hráčem na palubovce. K vynikající střelbě z pole 6/5 (trojky 4/3), přidal 5 doskoků, 2 získané míče a žádnou ztrátu a jak už jsme naznačili, bodově držel náš tým v závěru zápasu. Proto se stal nejlepším hráčem utkání. V individuálních statistikách stojí za pozornost sedm doskoků Michala Křemena a 4 asistence Pavla Pumprly.

Na začátku zápasu se oba týmy hlídaly a body přibývaly poměrně pomalu. V 6.minutě byl stav 7:7. Naši hráči solidně kombinovali v útoku, přihrávky byly velice dobré, ale třikrát nepochopil adresát přihrávky úmysl přihrávajícího a měli jsme na svém kontě tři ztracené míče. V šesté minutě dal střídající Pavel Novotný trojku a domácí získali do té doby nejvyšší vedení 10:7. Za naše barvy odpověděl Benda a následující útok nám přinesl pět bodů. Nejprve byl Radek Nečas faulován při průniku pod koš. Konec jeho akce měl dvoubodovou tečku, ale následný trestný hod neproměnil. Doskočil však Lewis a Lee trojkou pečetil povedený útok (10:14). Na to reagoval domácí kouč oddechovým časem. Skóre srovnali Pomikálek a Mulligan smečovanými koši, ale první čtvrtinu jsme bodově dotáhli my. Nejprve dal Lee trojku z volné pozice po rychlých přihrávkách a vyšachování domácí obrany. Bodový účet zakončil Benda dvěma trestnými hody. Ve druhé čtvrtině nejprve domácí náskok téměř zlikvidovali, ale pak se Alič dopustil nesportovního faulu. Po obranném doskoku Hatcherovy trojky vyrážel Lenzly do rychlého protiútoku a na středovém kruhu ho bez zjevné snahy hrát míč bodyčekoval Alič. Nebyl to nějak extrémně tvrdý faul, ale úmysl hrát míč rozhodčí nemohli vidět. Z akce po nesportovní chybě jsme vytěžili čtyři body a když po ztrátě Děčína skóroval Lenzly další dva body, byl tu čas pro další děčínskou poradu za stavu 20:27. Po ní jsme nechali zcela volného Houšku na perimetru a ten nás potrestal. Pak až do poslední minuty přibývaly body po třech. Trojku zaznamenali Sokolovský, Mulligan (2) a Lee koš s faulem. Na konci prvního poločasu bylo skóre téměř srovnané 33:34.

Domácí začali druhý poločase lépe než první a ve 23.minutě se po koši Hatchera dostali do svého nejvyššího vedení 40:36. Po minutě 42:38. Pak zaúřadoval z perimetru Tsiaras a po něm dvakrát Lee a na sedmibodovou šňůru musel domácí kouč Budínský reagovat. Protočil sestavu a po střelecky impotentní dvouminutovce Mulligan trojkou vyrovnal. Sokolovský (5 bodů) a Benda (2) však nedovolili, aby se domácí dostali do vedení. Po třetí čtvrtině jsme vedli 52:49. Začátek poslední čtvrtiny jsme zvládli dobře, náskok se opět vyšvihl na sedm bodů, ale na tomto čísle zafungovala nějaká záklopka a domácí nám nedovolili více odskočit. Naopak využili náš tři a půl minuty trvající střelecký půst a dotáhli na 58:59. Hrozby vyrovnání oddálili ještě Lee a Lewis (60:64), ale Mulligan (2+1) a Alič se postarali o jednobodové vedení domácích. Na pět bodů v řadě reagoval Muli minutovou poradou. Po ní to byl souboj Sokolovský versus Děčín a bodově z toho vyšel náš hráč úspěšně 6:1. Závěrečné taktické šachy už žádný zvrat nepřinesly.

body: Mulligan Peter 27, Alič Admir 13, Hatcher Wiliam 11, Houška Pavel 5, Soukup Miroslav 5, Novotný Pavel 3, Pomikálek Tomáš 2, Červenka Andrej 0, Pištěcký Antonín 0, Retkus Dovydas 0, Smeták Jan 0 - Lee Arthur 19, Sokolovský Ladislav 17, Benda Petr 11, Lewis Ronald 10, Ricci Philip 6, Lenzly Mike 4, Tsiaras Georgios 3, Nečas Radek 2, Křemen Michal 0, Pumprla Pavel 0, Slezák Pavel 0;střelba 3b.: 20/7:20/7;, střelba 2b.: 35/18:35/17; TH: 14/9:20/17; doskoky:28:29; chyby: 19:18; 5 faulů: 39. Soukup Miroslav; čtvrtiny: 14:19, 19:15, 16:18, 17:20;rozhodčí: Lukeš Václav, Hruša Petr, Znamínko Petr; 820 diváků; nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav