A tým | Příprava 2009/10 - 16.09.2009 17:45

BC Kolín. BC Kolín.Domácí
84
103

Průběh utkání rozhodně nebyl podle očekávání. Konečný rozdíl devatenácti bodů vznikl až na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy naši hráči nastříleli 17 bodů v řadě. „Je to přípravný zápas, neměli bychom z výsledku dělat vědu, ale čekal jsem výraznější rozdíl,“ stručně zhodnotil výši rozdílu sportovní manažer Vráťa Šístek. Pravdou je, že náš trenér Oren Amiel střídal pečlivě všechny hráče a zapojil i poslední letní posilu Lenzlyho, který s týmem ještě mnoho netrénoval. Trenér Benáček po většinu zápasu hrál s nejsilnější sestavou. Základní pětka strávila na palubovce více než 23 minut, dva hráči se na palubovku nedostali a další neměl ani celou minutu.
Možná měli hráči až příliš v hlavách vítězství na víkendovém turnaji a soupeře trochu podcenili. V kolínském družstvu výborně zahráli všichni tři Američané. Roderick Platt,  kterého známe z jeho působení v české lize, opanoval prostor pod košem. Nejlepším hráčem s valorizací 32 byl Brad Jones, který si mimo jiné vykoledoval 14 faulů! a doskočil 7 míčů.  Nejméně nebezpečný byl poslední Američan Terry Smith, ale dohromady všichni tři Američané dali 48 bodů, doskočili 17 míčů a získali 21 faulů. Na naší straně zahrál výborný zápas Pavel Slezák. Nastřílel 22 bodů s valorizací 25 bodů (trojky 4/3, TH 10/9). Druhým nejlepším střelcem byl Radek Nečas, který kromě 14 bodů měl 4 útočné doskoky a třetím nejvýkonnějším střelcem byl Ian Hanavan s 11 body, kterému se nedařilo tolik z dálky.
Úvod utkání byl v naší režii, vedli jsme 7:0, Kolín však v průběhu 5.minuty vyrovnal na 10:10. V průběhu první čtvrtiny jsme se dostali ještě do osmibodového vedení, ale po trojce Novotného ve 12.minutě nám zbyl náskok jen bod. I v průběhu druhé čtvrtiny jsem navýšili náskok na 12 bodů, ale do poločasu z něj zbyly jen čtyři body. Po celý první poločas jsme hráli špatně v obraně. Za dvacet minut jsme od Kolína dostali 46 bodů. O kvalitě obrany vypovídá srovnání se zápasem proti Albě Berlín, která nám dala za poločas 28 bodů. Ve třetí čtvrtině se Kolín dostal do jednobodového vedení a to asi definitivně probudilo naše hráče ze spánku. Sedmnáctibodová šňůra na přelomu 3. a 4.čtvrtiny znamenala definitivní předpoklad vysokého vítězství. Naši hráči využívali především rychlé protiútoky po chybách domácích hráčů. Na 17 bodech se sedmi podílel Slezák, pěti Pumprla, třemi Lenzly a dva body přidal Sokolovský. Stý bod smečoval a první „pokutu“ za trojciferný počet nastřílených bodů zaplatí Ron. Lewis.
Body: Jones 22, Platt 15, Smith 11, Zuzák 8, Machač 8, Pavlík 8, Marko 6, Novotný 6 - Slezák 22, Nečas 14, Hanavan 11, Sokolovský 9, Lenzly 9, Pumprla 7, Lewis 7, Hunter 6, Benda 6, Křemen 6, Lee 6, střelba za 2 body: 29/17:42/28, střelba za 3 body: 22/9:26/9,  fauly 23:30, TH 30/23:26/20, doskoky 30:26, ztráty 16:3, čtvrtiny: 21 : 27, 25 : 23, 19 : 26, 19 : 27