A tým | Mattoni NBL - 06.10.2007

89
BK Děčín BK Děčín Hosté
80

Po úvodním oťukávání dal první koš zápasu Pavel Houška až v polovině druhé minuty. Bylo to po útočném doskoku. Za nás kontroval Everett a byly to jeho poslední dva body v utkání. Ještě jednou se dostal soupeř do vedení, ale pak po šňůře 7:0, na které se podíleli Benda, Schilb a Slezák, jsme se dostali do mírného vedení. O bod delší šňůra se povedla také Děčínu a na ní jsme navázali zase my sérií 9:0. První čtvrtina tak dostala zajímavý náboj. Střelecky se dařilo vždycky určitou dobu jen jednomu týmu a druhý se v obraně snažil marně. Na začátku druhé čtvrtiny jsme se opět dostali do příjemného vedení a náskok vyšplhal až do dvouciferné hodnoty. Po time outu trenéra Budínského hosté opět snížili. Dokázali totiž využít síly útočného doskoku. Čtyři body padly ze druhé šance. Naše problémy na doskoku pokračovaly i nadále, a tak mohl minutu před poločasem zaznamenat Prach vyrovnávací koš. Vedení na naší stranu strhl půl minuty před koncem z trestných hodů Ladislav Sokolovský. Třetí čtvrtina byla bodově bohatá. Za 10 minut daly oba týmy skoro stejně jako za celý první poločas. Postarala se o to přesná střelba obou týmů z perimetru. Děčínští dali 5 trojek, my o jednu méně. Ani jeden z týmů se nedostal do více než pětibodového vedení. Vyrovnaný stav 60:60 přinesl trojkou v poslední vteřině Grier. Do poslední čtvrtiny nastoupila na naší straně ryze česká pětice – Slezák, Beneš, Sokolovský, Nečas a Benda. Ve 34.minutě střídal Slezáka Schilb a ve čtyřicáté Sokolovského Křemen. Poslední čtvrtina byla z našeho pohledu nejlepší. Dokázali jsme vytvořit účinný tlak na míč a nutili jsme soupeře k chybám. Děčínští hráči se najednou ocitli v úplně jiné situaci a pod tlakem se báli vzít odpovědnost na sebe. My jsme v poslední čtvrtině méně driblovali, více přihrávali a tím pádem nebyla obrana Děčína tak konsolidovaná jako v předchozím průběhu zápasu. „Možná že čeští hráči nejsou tak dobří dribléři, a tak volili systém rychlými přihrávkami najít volného hráče. Určitě hráli více týmově a to nám činilo velké problémy,“ všiml si trenér hostů Budínský.
V našem týmu se nejvíce dařilo Láďovi Sokolovskému. Především v útoku byl našim hlavním střelcem (trojky 7/4, TH 10/9). Solidní zápas odehrál Petr Benda, který především s Radkem Nečase vytvořili v poslední čtvrtině úderné duo, znamenající pro obranu soupeře velké nebezpečí. Pět Radkových asistencí je toho důkazem. Pozadu nezůstal ani Pavel Beneš, který svůj pětistý ligový zápas oslavil velice dobrou hrou. Také Pavel Slezák, jenž si za krátkou dobu získal důvěru trenéra, odvedl velice dobrý výkon. Dvoucifernou valorizaci měl také Michal Křemen. Ze zahraničních hráčů měl dobrou statistiku jen Schilb. Everett měl sice pět asistencí, ale jeho výkon v obraně nenadchnul.

body: Sokolovský Ladislav 21, Benda Petr 15, Beneš Pavel 14, Schilb Blake 12, Slezák Pavel 10, Bernard Michael 6, Křemen Michal 5, Nečas Radek 4, Everett Terrell 2, Chán Aleš 0, Mack Monty 0 - Grier Rico 18, Argrett Damien 13, Miloš Pavel 11, Houška Jakub 11, Prach Pavel 8, Balík Marek 8, Houška Pavel 7, Tanaskovič Aleksandr 2, Holanda Jiří 2, Jiráň Aleš 0, Zavadil Jakub 0; střelba 3b.: 19/9:24/8; střelba 2b.: 35/20:39/18; TH: 29/22:23/20; doskoky: 27:34;chyby: 18:26; 5 chyb: 38. Grier Rico, 40. Argrett Damien; rozhodčí: Šedivý Zdeněk, Hruša Petr, Hartig Zdeněk; komisař: Bruna Karel; nejlepší hráč: Beneš Pavel