A tým | Mattoni NBL - 13.10.2007

BK Ústí n.Labem BK Ústí n.LabemDomácí
51
97

V sobotním utkání jsme byli po všech stránkách lepší. Ve střelbě za dva i tři body jsme soupeře výrazně převyšovali jak v četnosti tak v úspěšnosti. Achillovou patou byla jen střelba z čáry trestných hodů. Rovněž na doskoku jsme neměli konkurenci. Petr Benda si připsal svůj první nymburský double-double za 10 doskoků a 12 bodů. V dresu domácích podal nejlepší výkon Tomáš Hrubý s 9 doskoky a 13 body a byl to také s Tomanem jediný hráč, který představoval určité nebezpečí pro náš koš. Dali dohromady více než polovinu všech bodů Ústí v zápase.
Svou ligovou premiéru si odbyl Arthur Lee. „Arthur ukázal, že má na hřišti přehled, dobrou přihrávku i solidní nájezd,“ začal hodnocení sportovní manažér Vratislav Šístek. Lee odehrál 26 minut, dal 13 bodů, doskočil 3 míče a rozdal 5 finálních přihrávek. „Lépe se bude dýchat křídlům i podkošovým hráčům. Výkon Bernarda by měl jít nahoru,“ věří Šístek.
Utkání začalo pod našich not. Po dvou a půl minutě jsme vedli 9:0 a náskok se i potom mírně zvyšoval. Do listiny střelců se zapsali všichni hráči základní pětky (Lee, Schilb, Sokolovský, Nečas, Benda). Po dvou ztracených míčích Ústí jsem vyrazili do dvou úspěšných rychlých protiútoků. Na konci jednoho byl smečař Benda, druhý zakončil stejným způsobem s chutí Schilb. V polovině 8.minuty jsme vedli již o 15 bodů. Domácí však dvěma trojkami do konce čtvrtiny snížili náskok na 13 bodů. Druhou čtvrtinu jsme začali dvěma trojkami Sokolovského, potom Křemen s Bernardem natáhli naši šňůru na 10 bodů a náskok poprvé vylezl do třetí desítky (34:13). Až do konce prvního poločasu se obě družstva střídala v úspěšných i neúspěšných útocích, takže celkový rozdíl se nijak výrazně neměnil a zůstával mezi 17 a 22 body. Ve třetí čtvrtině skončil našim vítězstvím o 14 bodů a v podstatě po celou desetiminutovku se náskok kontinuálně zvyšoval. Za pozornost stojí trojkové vystoupení Pavla Slezáka, který se trefil třikrát po sobě. Kromě střelby z dálky, jsme se dokázali prosadit i z kratší vzdálenosti. V podobném duchu probíhala i poslední čtvrtina. V ní jsme dali ještě o tři body více a k dosažení stovky nám chyběl jen krůček.
Nejvyšší vítězství nám určitě pomohlo po psychické stránce, i když kvalita soupeře nebylo tím správným měřítkem. „Ústí nás tolik neprověřilo. Kladem je, že nový rozehrávač mohl poznat své nové spoluhráče a oni zase styl jeho hry,“ myslí si Vratislav Šístek.
Body: Tomanec Jan 16, Hrubý Tomáš 13, Kramný Radim 6, Englický Petr 6, Thomas Kevin Gerrod 4, Pištěcký Antonín 2, Montanaro Davide 2, Koranda Jan 2, Hanzlík Zdeněk 0, Slunečko Marek 0, Martínek Štěpán 0 - Schilb Blake 14, Lee Arthur 13, Slezák Pavel 12, Benda Petr 12, Nečas Radek 10, Mack Monty 9, Sokolovský Ladislav 8, Beneš Pavel 6, Bernard Michael 5, Chán Aleš 4, Křemen Michal 4; střelba 3b.: 18/5:23/10; střelba 2b.: 33/13:47/28; TH: 14/10:20/11;doskoky: 25:38; chyby: 19:17; rozhodčí: Zachara Ivan, Rozsypal Pavel, Hartig Zdeněk; komisař: Výborný Rudolf; 450 diváků; nejlepší hráč: Mack Monty;čtvrtiny: 11:24, 13:18, 12:26, 15:29