A tým | Mattoni NBL - 17.11.2007

99
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
69

Nymburští basketbalisté se museli v tomto utkání obejít bez Ladislava Sokolovského, kterého trápilo naražené lýtko z včerejšího tréninku. Trenér Rón však měl trhliny v týmu daleko větší. Chyběli mu Zbyněk Pospíšil, Jaroslav Prášil, Marek Mužík a Ctirad Klimánek. Utkání se odvíjelo podle předpokládaného scénáře od druhé poloviny první desetiminutovky. Především ve druhé čtvrtině se Ostrava propadla do velkého útlumu. Ve druhém poločase, kdy už nebylo o vítězi pochyb, zahrál Nymburk také několik akcí pro diváky, ale také polevil v aktivitě v útoku a trochu i v obraně. Hra se opticky vyrovnala, ale pokud by hrozilo nějaké nebezpečí ztráty výrazného vedení, byli domácí hráči připraveni zabrat a rozdíl ve skóre opět navýšit. Přestože Nymburk nepříjemného soupeře, se kterým první utkání vyhrát jen těsně, porazil o třicet bodů, byl trenér na tiskové konferenci hodně nespokojený.
Doufejme, že jeho slova kritiky povedou ke kladnému efektu …….

V utkání jsme Ostravu jednoznačně přeskákali. Na svém kontě jsme měli skoro dvakrát více doskočených míčů než hosté a především pod vlastním košem jsme Ostravu skoro k ničemu nepustili. K dispozici bylo 33 nepovedených střel hostů, z nichž jsme získali v obraně 24 míčů a Ostravě jsme dovolili jen 7 útočných doskoků. Pod košem Ostravy jsme doskočili celkem 16 míčů. Tak vysoké číslo však bylo trochu ovlivněno dvěma momenty, kdy jsme proměnili až čtvrté dopíchnutí. Dalším velkým handicapem hostů byla týmová hra. Naši hráči si dokázali připsat 26 asistencí, hosté pouze devět. Přitom některé naše nahrávky byly nejen efektivní ale i efektní. Ve střelbě jsme si po celý zápas udržovali lepší procento úspěšnosti. Na konci zápasu jsme měli úspěšnost vyšší než 50%, to znamená, že každá druhá střelba ze hry, skončila v síťce. Za pozornost stojí vysoké procento střelby za tři body, i když četnost střelby neodpovídala tomu, že Ostrava hrála prakticky celý druhý poločas zónu. Spíše než obstřelování z dálky, jsme se snažili překonat zónovou obranu rychlými přihrávkami přes celou šířku hřiště s následným vniknutím blíže ke koši a střelbou.
Do konce 4.minuty první čtvrtiny byli sice hosté většinu času ve vedení, ale nikdy se nedostali dál než na rozdíl jednoho koše. Bohačík sice trojkou otevřel skóre, ale podobným způsobem kontroval Schilb, který zastoupil v základní sestavě indisponovaného Sokolovského. Škoda, že po 2,5 minutách byl Schilb vystřídán. I po prvním páru košů se Ostrava dostala ještě několikrát do vedení. Poprvé jsme se my dostali do vedení po Rančíkově trestném hodu, ale Ofoegbu zpod koše převrátil vedení znovu na stranu svého týmu. Přesně uprostřed první čtvrtiny se Ostrava po Mitchelově trojce dostala naposledy do vedení. Za nás srovnával Lee, po něm přidal dva koše Benda. Po třech koších v řadě jsme se dostali do vedení o čtyři body a do konce první čtvrtiny jsme ho zdvojnásobili. Za úvodních šest minut druhé čtvrtiny dali hosté pouze jeden koš. To se psala 12.minuta a jeho autorem byl Mitchel. Během dalších třech a půl minutách jsme natáhli šňůru na 13:0 a dostali jsme se do více než dvacetibodového vedení (43:22). Další nárůst našeho vedení už byl pomalejší. Poločas skončil 56:34
Za první tři minuty druhého poločasu dalo každé družstvo jen jeden koš ze hry a my jsme k tomu za koš s faulem přidali jednu šestku. Takže asi nejvíce rozruchu připravit trenér Katzurin tím, že po 1 minutě a 10 vteřinách vystřídal celou pětici hráčů najednou. I trenér Ježdík střídal tímto hokejovým způsobem, ale pro Muliho to byla v nymburském angažmá premiéra. Než si na sebe nová pětice zvykla, trvalo to 4 minuty. V té době se náskok pohyboval kolem 23 bodů. Pak se přeci jen začal náskok pomalu zvyšovat. Pět vteřin před koncem hracího období jsme se dostali po Bernardově koši ze dvou metrů do 31 bodového vedení. Hosté však dokázali rychle rozehrát a Stehlík zakončil útok úspěšnou střelou z perimetru. První dvě minuty závěrečné čtvrtiny sehráli lépe hosté. Společně s poslední trojkou předchozí čtvrtiny dala Ostrava deset bodů v řadě a zkrátila naše vedení na 21 bodů. Podobný náskok udržela Ostrava, i když v sestavě byli Maděra, Šířina, Palyza, kteří zatím nemají mnoho ligových zkušeností. Do konce zápasu jsme vedení mírně navyšovali a pět vteřin před koncem zápasu Beneš trojkou zaokrouhlil naše vítězství na třicet bodů.
Body: Rančík Radoslav 16, Beneš Pavel 15, Chán Aleš 14, Mack Monty 13, Benda Petr 13, Křemen Michal 10, Lee Arthur 8, Bernard Michael 4, Nečas Radek 3, Schilb Blake 3, Slezák Pavel 0 - Mitchel Mike 16, Ofoegbu John 12, Stehlík Jan 12, Stuchlý Marek 11, Bohačík Petr 7, Palyza Lukáš 5, Šiko Ondřej 2, Maděra Martin 2, Šiřina Jakub 2, Procházka Lukáš 0; střelba 3b.: 12/7:17/6; střelba 2b.: 55/28:39/17; TH: 26/22:23/17; doskoky: 40:22; chyby: 20:21; 5 chyb: 25. Ofoegbu John; TCH: 38. Rančík Radoslav; rozhodčí: Vyklický Robert, Paulík Robert, Kurz Vlastimil; komisař: Schödlbauer Jan; 800 diváků; nejlepší hráč: Křemen Michal, čtvrtiny: 28:20, 28:14, 21:15, 22:20