A tým | Mattoni NBL - 24.11.2007

BK Děčín BK DěčínDomácí
64
89

Ani po 4,5 letech nás Děčín ve své hale nenachytal. Vyhráli jsme rozdílem 25 bodů, což je druhé nejvyšší vítězství na severu Čech. To nejvyšší, v poměru 68:106, jsme zaznamenali 28.února 2004. Jediným, kdo může na toto utkání vzpomínat je děčínský Holanda. V dresu Děčína byli ještě Prach a Soukup – ti však v tomto utkání trenéru Budínskému chyběli. V obou „rekordních“ zápasech jsme byli velice úspěšní ve střelbě za tři body. Tehdy jsme dali 14 trojek, v tomto zápase jen o jednu méně. Nejlepší střelec z perimetru Rado Rančík, autor pěti přesných zápasů, měl stejně úspěšných pokusů jako Denis Mujagič před třemi roky. „Rado se cítí v pohodě, má formu, má podporu trenéra a jde přes něj hodně balónů,“ vysvětlil sportovní manažér Vr.Šístek, proč je podkošový hráč tak úspěšným šutérem z dálky.
I když jsme nepodali extrémně vynikající výkon, nevyvarovali jsme se totiž několika delších výpadků, hráli jsme efektivně. Celkově jsme byli střelecky velice dobře disponovaní. Ve střelbě z pole jsme se dostali nad padesátiprocentní hranici úspěšnosti jak ve střelbě za tři tak za dva body, což je velice dobré. Přesně jsme se trefovali i z čáry trestných hodů. Hráli jsme také velice kolektivně. Mack a Lee měli dohromady stejně asistencí jako všichni domácí hráči dohromady a to ještě další naši dokázali nasměrovat přihrávku do vyložené příležitosti. Nátlakovou hrou jsme donutili Děčín ke dvaadvaceti ztrátám. Jediné, v čem domácí zvítězili, byly doskoky – o tři více měli v útočných a o čtyři více v obranných.
Utkání jsme začali velice dobře. Po minutě a půl jsme vedli 5:0 a po dalších dvou minutách 10:2. Na svém kontě jsme měli už i dvě trojky, ale také čtyři fauly. To svědčilo, že naše obrana pracovala na hranici agresivity. Domácí sice zásluhou trestných hodů snížili na rozdíl 4 bodů, ale brzy jsme byli opět ve výraznějším vedení. V polovině 7 minuty se rozdíl ve skóre vyšplhal na 11 bodů (8:19). Pavel Houška sice trojkou snížil, ale vzápětí odvětil Rančík trojkou. Po chvíli si dal stejný hráč repete a tečku za první čtvrtinou napsal Mack opět z perimetru. Stav po první čtvrtině byl jednoznačnou odpovědí na to, jak na tom budeme se silami po úterním zápase proti Řecku. „Sebrali jsme domácím vítr z plachet a v podstatě bylo po první čtvrtině rozhodnuto,“ konstatoval Vratislav Šístek. Druhá čtvrtina patřila více domácím. Ti se po celou dobu trpělivě pokoušeli ubírat z našeho náskoku bod po bodu, až se jim to povedlo. Poločasový rozdíl šesti bodů byl slabým odvarem našeho náskoku po první desetiminutovce. „Polevili jsme především v obraně, ovšem poločasová přestávka nás dala dohromady,“ podotkl Šístek.
Druhý poločas jsme rozehráli stejně dobře jako první. Šestibodový náskok jsme prvním útokem o polovinu navýšili a po další minutě jsme už vedli o 14 bodů. Domácí se sice snažili a nevzdávali marný boj, ale přesto jsme svoje vedení stupňovali až na 21 bodů, těsně před koncem třetího hracího období. V závěru jsme opět domácí poškádlili dvěma trojkami. V poslední části zápasu jsme pokračovali v dobré obranné hře na nejnebezpečnější hráče Griera, ale trochu nám vypadl z hledáčku Tanaskovič. Hned se nám děčínský pivot pomstil osmi body v řadě. Trenér Katzurin si vzal oddechový čas a náskok byl zpátky na 17 bodech. Bodový příděl pozastavil time out domácího kouče, ale další dvě trojky nás definitivně posunuly nad dvacetibodovou hranici náskoku. V samotném závěru jsme si vedení nejen pohlídali, ale ještě o pár bodů zvýšili.
Body: Grier Rico 21, Argrett Damien 13, Houška Pavel 10, Tanaskovič Aleksandar 9, Houška Jakub 5, Jiráň Aleš 3, Miloš Pavel 2, Holanda Jiří 1, Balík Marek 0 - Rančík Radoslav 27, Mack Monty 16, Lee Arthur 12, Sokolovský Ladislav 11, Benda Petr 9, Chán Aleš 4, Křemen Michal 4, Slezák Pavel 4, Beneš Pavel 2, Nečas Radek 0, Schilb Blake 0; střelba 3b.: 16/5:24/13; střelba 2b.: 32/14:36/19; TH: 29/21:14/12; doskoky: 28:21; chyby: 19:21; rozhodčí: Vyklický Robert, Volejník Pavel, Vondráček Marek; komisař: Hlaváček Pavel; 1150 diváků; nejlepší hráč: Rančík Radoslav, čtvrtiny: 16:32, 24:14, 9:22, 15:21