A tým | Mattoni NBL - 08.12.2007

94
BK Ústí n.Labem BK Ústí n.Labem Hosté
50

Ve všech statistických údajích jsme byli lepší než náš soupeř. Největší rozdíl byl ve střelbě za dva body (27%), přičemž po třech čtvrtinách to bylo ještě více (74,3% : 38,1%). Také pod oběma koši jsme si dokázali udělat dostatečný prostor pro získání míče. Hosté nebyli ani z poloviny úspěšní jako my. Rovněž počet asistencí vyzněl jednoznačně v náš prospěch (25:12). Tentokrát se nám nedařilo tolik z dálky jako v minulých zápasech.
V individuálních činnostech stojí za zmínku 41 valorizačních bodů Rado Rančíka, který tak získal větší užitečnost než celý tým Ústí dohromady. Tímto výkonem se dostal na první místo v pořadí nejužitečnějších hráčů v jednom utkání. Společnost mu na nejvyšší příčce dělá Roderick Platt z USK Praha, jenž tohoto čísla dosáhl 24.listopadu v zápase proti Kondorům. Rado si rovněž upevnil svoje dominantní postavení v průměrné užitečnosti na zápas. Druhým nejužitečnějším hráčem v našem dresu byl Blake Schilb (20 val.bodů). Na straně hostů se nejvíce dařilo Antonínu Pištěckému (15 val.bodů).
Trenér Katzurin během utkání vystřídal všech svých deset hráčů připravených nastoupit. V civilu byl na střídačce Ladislav Sokolovský, kterého trápil zánět achilovek. „V pondělí už budu zase trénovat,“ řekl náš kapitán. Porci dvou set minut rozdělil mezi desítku hráčů docela pravidelně. Nejméně odehrál Aleš Chán 15:21 minut, nejvíce Rado Rančík 25:05. Velitel naší lavičky využil toto utkání také k ověření některých postupů v obraně před následující dvojicí těžkých zápasů – Crvena Zvezda Beograd a BK Prostějov. Hráli jsme proto presing po celém hřišti, i když náš náskok převyšoval třicet bodů. Také náš kouč mnohdy zle loupal očima po hráčích, kteří si neplnili svoje povinnosti podle jeho představ. Teprve v poslední čtvrtině dal zápasu volnější průběh. Poslal na palubovku ryze českou sestavu. Podobně reagoval i trenér Šedivý, který do poslední čtvrtiny poslal všechny svoje mladíky. Pod dozorem Pištěckého strávil třeba zcela neznámý Štěpán Martínek na palubovce 7,5 minuty. Více než čtvrt hodiny odehrál Marek Slunečko.
První body utkání padly do našeho koše a zasloužil se o ně Kevin Thomas po asistenci Zdeňka Hanzlíka a byly to však jeho jediné dva body v zápase. O vyrovnání a zisk čtyřbodového vedení se zasloužili naši vyšší hráči Benda a Rančík. Náš nejmenší hráč Lee ukončil naši osmibodovou šňůru. Na konci páté minuty posunul Schilb trojkou naše vedení na deset bodů a skóre 15:5 se pak drželo skoro tři minuty. Ztracené míče a nepřesné hody, to byly důsledky rozhárané hry. Však si také Muli svolal svoje ovečky k povzbuzení morálky. Před koncem čtvrtiny jsme navýšili vedení na 16 bodů, ale poslední slovo patřilo Pištěckému, který dvěma šestkami zakončil bodový účet. Sedm obdržených bodů bylo jasným důkazem, že naši hráči nepřišli do utkání náležitě nekoncertováni. Druhá čtvrtina byla hodně útočně laděná. Padlo v ní přes padesát bodů a na jejím konci byl nás náskok ještě o 5 bodů vyšší. Ústí se nedokázalo vyrovnat s naší nátlakovou hrou a ztratilo celkem 8 míčů. Hned na úvod si Rado a Aleš s chutí zasmečovali a po Rančíkově trojce na začátku 13.minuty jsme vedli o 21 bodů (28:7). V dalších čtyřech minutách se rozdíl ve skóre neustále pohyboval kolem dvaceti bodů. Ovšem na konci čtvrtiny se naši opět do svého soupeře zakousli, párkrát ho nenechali přejít s míčem půlící čáru a z rychlých protiútoků nejen efektivně ale i efektně zakončovali. Ke koukání byly nejen dunky, ale také finální přihrávky stály za vidění. Na zvýšení náskoku o 10 bodů (z 41:16 na 53:18) jsme potřebovali pouhé dvě minuty.
Druhý poločas začal košem hostujícího Tomance (57:26). Než se pohnulo skóre Ústí, povedlo se našim hráčům nastřílet 12 bodů. Po dvou dvoubodových koších dali Rančík, Benda a Lee. Naše řádění přerušil trojkou Tomanec. V další části třetí čtvrtiny se o naše body začali starat Mack, Křemen, Beneš, za hosty byl stále jediným střelcem třetí čtvrtiny Tomanec. Teprve poslední minuta znamenala pro Ústí změnu ve skórujícím hráči, dvojku trefil Kramný. Na naší straně podtrhl bodový účet třetí čtvrtiny svým prvním košem Slezák. Do poslední čtvrtiny nenastoupil v modrém dresu Tomanec, tak se o body začal starat Hrubý. Ani jeho čtyři body nedokázaly zabránit, aby se rozdíl ve skóre přestal zvyšovat. Když dal Nečas ve 33.minutě koš po Benešově získaném míči, vedli jsme o padesát bodů. Pak se třikrát za sebou prosadili hosté (Martínek, Hanzlík, Kramný) a trenér Katzurin na chvíli vdechnul naší sestavě za pomocí Rančíka nový život. Posledních pět minut zápasu si už asi obě družstva šetřila střelný prach na příští týden. Padlo jen deset bodů.
Body: Rančík Radoslav 28, Schilb Blake 13, Benda Petr 10, Lee Arthur 10, Beneš Pavel 8, Chán Aleš 6, Nečas Radek 5, Křemen Michal 5, Slezák Pavel 5, Mack Monty 4 - Tomanec Jan 15, Hrubý Tomáš 11, Kramný Radim 7, Pištěcký Antonín 7, Slunečko Marek 4, Hanzlík Zdeněk 2, Thomas Kevin Gerrod 2, Martínek Štěpán 2, Englický Petr 0; střelba 3b.: 25/6:18/3; střelba 2b.: 42/31:32/15; TH: 17/14:16/11; doskoky: 40:19; chyby: 21:19; čtvrtiny: 21:7, 36:17, 23:10, 14:16; rozhodčí: Zachara Ivan, Rozsypal Pavel, Lukeš Libor; komisař: Výborný Rudolf; 300 diváků; nejlepší hráč: Rančík Radoslav