A tým | Mattoni NBL - 12.03.2008

NH Ostrava NH OstravaDomácí
75
85

V prvním zápase poslední čtvrtiny základní části Mattoni NBL jsme brali dva body, ale kdybychom si v prvním poločase nevybudovali tak výrazný náskok, mohl být výsledek po 40 minutách klidně obrácený. Je však otázkou, zda-li by náš výkon ve druhém poločas poklesl o tolik, kdybychom nevedli o 30 bodů. Rozdílnosti obou poločasů lze jednoduše dokumentovat na výsledcích jednotlivých dvacetiminutovek. První poločas jsme vyhráli 48:29 a druhý jsme prohráli lze 37:46. Přičemž poslední čtvrtinu jsme uhráli s deficitem deseti bodů! Především na počtu inkasovaných bodů je vidět, že zásadní problém vznikal v obraně. V poslední čtvrtině se přidal i špatný útok. „V poslední čtvrtině jsme byli pomalí. Odešli jsme fyzicky. Možná to bylo po dlouhé cestě autobusem, možná se hráči šetřili na zápas s Děčínem, který hrajeme už za dva dny, ale každopádně jsme si ve druhém poločase hodně pokazili dojem z první poloviny,“ mrzelo sportovního manažéra Vratislava Šístka.
Jediným hráčem, který podal vynikající výkon byl Radek Nečas. Krom toho, že byl druhým nejlepším střelcem našeho družstva s výbornou procentuální úspěšností 82%, dokázal doskočit sedm míčů v obraně a protože přidal i 3 obranné doskoky, získal další double-double. Je vidět, že jeho zařazování do zahajovací pětku jde Radkovi k duhu a že podává takové výkony, na které jsme byli u něho zvyklí před odchodem do Prostějova. Se šestadvacetibodovou valorizací byl našim nejlepším hráčem. Nejlepším střelcem našeho družstva byl Monty Mack, který však střídal v průběhu zápasu výborné a horší výkony. Po dobrém začátku si přivodil lehký výron kotníku a po návratu na palubovku se už „nechytl“. Ostatní hráči zapadli do průměru, přičemž zápas nevyšel Arthovi, který však má částečnou omluvenku kvůli rodinným problémům. V týmu Ostravy nám nejvíce škodil Stuchlý, který při solidní střelbě za dva body, přidal také tři trojky ze čtyř pokusů. Díky tomu byl nejlepším střelcem zápasu. Do dvouciferného čísla počtu nastřílených bodů se dostal z ostravských hráčů už jen Bohačík. Právě tato skutečnost kontrastovala s našimi pěti dvoucifernými střelci.
V týmových statistikách stojí za povšimnutí vyšší počet střel našeho týmu za dva body, což při podobné úspěšnosti (lehce nad 50%) přineslo našemu týmu o dvacet bodů více. V trojkových pokusech jsme zaostávali my jak v četnosti tak úspěšnosti. Trestné hody byly stejně jako v letošní sezoně na solidní úrovni. Velice potěšující je množství doskoků, které jsme zaznamenali. Mít skoro dvojnásobný počet doskočených míčů než soupeř, je solidní vizitka.
Utkání se až do osmé minuty vyvíjelo rovnoměrně na obě strany. Až do stavu 11:11 byl většinou náš tým o trochu lepší než domácí. Teprve až v posledních minutách jsme soupeře, který neproměnil jedinou střelu z pole, zatlačili. Po necelých pěti minutách druhé čtvrtiny jsme vedli o dvacet bodů (21:41) a podobným rozdílem skončila první polovina utkání. Ještě třetí desetiminutovku jsme začali perfektně. Během tří minut jsme soupeři utekli na 31 bodů (30:61). Do konce tohoto časového úseky dali domácí o 11 bodů více než my. Ve čtvrtém hracím období jsme pak museli skousnout výraznou ztrátu rozdílu. Ještěže jsme měli tolik bodů k dobru!
Body: Stuchlý Marek 26, Bohačík Petr 12, Pospíšil Zbyněk 7, Ofoegbu John 7, Stehlík Jan 7, Uhlíř Rostislav 6, Wilson Kenneth 6, Mužík Marek 3, Palyza Lukáš 1, Procházka Lukáš 0 - Mack Monty 18, Nečas Radek 16, Benda Petr 12, Schilb Blake 11, Sokolovský Ladislav 10, Beneš Pavel 8, Lee Arthur 6, Chán Aleš 2, Křemen Michal 2, Jelínek Jiří 0, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 18/7:14/5; střelba 2b.: 32/17:48/27; TH: 30/20:22/16; doskoky: 18:34; chyby: 23:25; 5 chyb: 35. Nečas Radek, 37. Sokolovský Ladislav; TCH: 27. Schilb Blake; čtvrtiny: 14:27, 15:21, 27:28, 19:9; rozhodčí: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Večeřa Pavel; komisař: Štěnička Dušan; 1239 diváků; nejlepší hráč: Stuchlý Marek