A tým | Mattoni NBL - 15.03.2008

BK Děčín BK DěčínDomácí
69
80

V televizním utkání na severu Čech jsme měli výbornou první a poslední čtvrtinu a propadli jsme především v útoku ve druhé a třetí čtvrtině. Také jsme měli tři výrazné postavy utkání. V první čtvrtině se bodově dařilo Petru Bendovi, dal prvních 10 bodů z osmnácti. V závěrečné části utkání nás podržel jednak Blake Schilb a především Monty Mack, který jako jediný měl odvahu střílet a najíždět pod koš. Když nám bylo úzko, byl schopen úspěšně atakovat koš.
V průběhu zápasu jsme častěji a přesněji stříleli na koš z dvoubodové vzdálenosti. Nejpreciznějším střelcem byl Petr Benda, který neproměnil jen jednu střelu z devíti. Solidní úspěšnost 66% měl také Monty Mack. Na straně domácích měl nejvíce střelného prachu Kevin Thomas, ale mušku moc přesnou neměl (12/4), zato Prach střílel málo, ovšem přesně (4/3). Děčínští však byli úspěšnější a četnější ve střelbě za tři body. Zpočátku to tak nevypadalo, protože první trojkový pokus proměnil Thomas až na konci 13.minuty a měl pořadové číslo pět. Střelba z perimetru byla nakonec hlavním nástrojem obratu ve třetí čtvrtině. Na doskoku jsme měli problémy především pod vlastním košem. Deset míčů doskočených domácími v útoku je hodně. V celkovém účtování vyhrál na doskoku Děčín. Počet ztrát byl poměrně nízký. My jsme často chybovali v první polovině utkání, Děčín si vybral dvě své chyby v závěru čtvrté čtvrtiny a ty definitivně pohřbily naděje domácích na přijatelnější výsledek a možná i na překvapivou výhru. V asistencích i blocích na tom byly oba týmy shodně. Za pozornost stojí 7 asistencí Radka Nečase, škoda, že se mu nedařilo více střelecky.
Utkání jsme začali svižně. Domácí se probudili, až když jsme dali šestý bod. Autorem koše byl Pavel Houška, který si jako jediný připsal double-double za 10 doskoků a 12 bodů. Děčín sice stáhl na 4:6, ale dalších pět bodů patřilo Bendovi a Křemenovi. Po time outu trenéra Budínského sice dal Jakub Houška koš, ale dalších 7 bodů mělo naši vizitku. Dvě Bendovy dvojky rozdělil Lee trojkou. Vedli jsme 18:6 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se schylovalo k dramatu. Domácí dali desátý bod teprve minutu před koncem první čtvrtiny. Naše obrana totiž hrála stejně agresivně na hráče s míčem i bez míče. Děčínští nedokázali vytvořit jedinou pozici pro jednoduchou střelu a stříleli často v posledních vteřinách časového limitu pro postupný útok. Ještě na začátku druhé čtvrtiny to vypadalo, že konečný výsledek zápasu bude jasně v náš prospěch. Možná si to začali myslet i hráči a pustili domácí do několika zakončení. Na konci 13.minuty byl ještě stav 14:29, ale pak dal Thomas první trojku, pak začal zlobit i Argrett, Pavel Prach a po něm Jakub Houška pomohli domácích ke stažení náskoku. Na začátku 16.minuty už byl náskok pouze 7 bodů. My jsme dokázali čelit útokům domácích jen s velkými obtížemi. Také diváci cítili šanci a domácí mohutně povzbuzovali. Lehkých košů bylo poskrovnu (na obou stranách). Korunu celé čtvrtině nasadil Thomas, který nás ztrestal trojkou (32:36).
Vstup do druhého poločasu jsme měli velice dobrý. Lee a Sokolovský dali v první minutě dva koše, vedli jsme o 8 bodů (40:32). Stačila půlminutka a dvě trojky, které naše ambice hodně zmrazily. Naopak jako balzám na duši zapůsobily na domácí hráče i fanoušky. První pokus o vyrovnání jsme odrazili košem Arthura. Ovšem dva koše a šestka dostaly domácí do nejtěsnějšího vedení 43:42 a Thomas za chvíli nezadržitelně přidal další dva body. Snížit se povedlo Bendovi, ale Grier dal trojku. Když pak půldruhé minuty před koncem čtvrtiny dával Prach další trojku, prohrávali jsem rozdílem šesti bodů. Bylo to nejvyšší vedení Děčína v zápase. Do konce 29.minuty se Děčíňáci mohli těšit stejným rozdílem šesti bodů. Schilb a Lee nakonec stáhli náskok na přijatelných (54:52). Brzy po začátku poslední čtvrtiny využil Mackovu přihrávku Chán k zasmečování a vyrovnal (54:54). Grier a Houška dostali vedení Děčína na 4 body. Pak ale začal úřadovat Monty Mack naplno. Pěti body v řadě otočil vývoj zápasu v náš prospěch a Děčínu už se nepovedlo vývoj zápasu otočit. Naopak my jsme dokázali využít každičkou chybu domácích. Konečný výsledek o 11 bodů je možná pro našeho soupeře až příliš krutý.
Body: Thomas Kevin Gerrod 18, Prach Pavel 12, Houška Pavel 12, Houška Jakub 11, Argrett Damien 6, Grier Rico 6, Miloš Pavel 3, Houser Lukáš 1, Soukup Miroslav 0, Holanda Jiří 0 - Benda Petr 20, Mack Monty 15, Lee Arthur 14, Sokolovský Ladislav 12, Schilb Blake 10, Křemen Michal 5, Nečas Radek 2, Chán Aleš 2, Beneš Pavel 0, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 22/8:10/3; střelba 2b.: 37/18:44/27; TH: 13/9:24/17; doskoky: 32:29; chyby: 20:15; čtvrtiny: 10:22, 22:14, 22:16, 15:28; rozhodčí: Lukeš Václav, Galajda Václav, Vondráček Marek; komisař: Hlaváček Pavel; 820 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr