A tým | Český pohár - 29.03.2008

NH Ostrava NH OstravaDomácí
75
93

O výši konečného rozdílu rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli o 13 bodů. V ní jsme přitlačili soupeře v obraně. Také jsme solidně stříleli, když jsme si před tím šikovnými přihrávkami připravovali střelecké pozice. Ani v ostatním průběhu zápasu jsme nehráli špatně a pustili jsme Ostravu do vedení pouze v úvodních minutách, kdy Moravané dali tři trojky. V čase 2:36 byla Ostrava svou poslední trojku i když od té doby to však zkoušela ještě celkem 19krát! Když jsme u dalekonosných střel, tak o tu z největší vzdálenosti se postaral Blake Schilb na úplném konci zápasu. Na poslední útok jsme měli necelých 5 vteřin. Po rozehrávání se dostal k míči na půlce Blake a podobně jako při utkání All Star Game v Chomutově naposledy provětral síťku ostravského koše. Stal se tak s 19 body nejlepším střelcem zápasu a protože dokázal doskočit také 10 míčů, připsal si double-double.
V úspěšnosti střelby jsme byli jen o malinko lepší než náš soupeř. Ostravu hodně stahovala ke dnu nepřesná střelba z perimetru. Pokud se totiž hosté probojovali ke koši, byli ze třech čtvrtin úspěšní. Zakletá pro nás byla čára trestných hodů. Docílili jsme úspěšnosti pouhých 63%. Nejvíce nám „škodil“ Rado Rančík, který z 8 pokusů dal jeden bod. Při třetím a čtvrtém neproměněném pokusu se Rado vztekal, když jsme ve třetí čtvrtině vedli již výrazným rozdílem, bral svoje nezdary více s humorem.
Rozhodujícím prvkem našeho vítězství byl rozdíl ve ztracených míčích. Jedenadvacet proti osmi, to byl poměr ztracených míčů. Nejvíce chybujícím hráčem byl Mitchell, který sám ztratil ještě o jeden míč více než celý náš tým dohromady. Faktem je, že všechno nebyly jeho chyby, občas se před jeho přihrávkami spoluhráči schovali.
Utkání zahájily dvě trojky Willsona a Sokolovského. Pak Schilb pronikl do vymezeného území a přidal další dva body. Uhlíř další trojkou poslal svůj tým do vedení, avšak aktivní Schilb košem s faulem nás opět dostal do vedení. Vyrovnáno bylo po chvíli, Wilson totiž další trojkou srovnal na 9:9. Všechny tři trojky Ostravy vznikly stejně. Po cloně zůstal na perimetru volný hráč a trefil. V polovině první čtvrtiny jsme se nakonec probojovali k výraznějšímu vedení 18:11, když velký podíl na našich bodech měli podkošoví hráči. Benda a Nečas ve spolupráci se Schilbem buď sami zakončovali nebo přihrávkami vybídli svého spoluhráče k jednoduchému koši. K vidění byly i koše, kdy hlavní roli hrála individuální dovednost při hře jeden na jednoho (náš 16.bod Bendy, který se zkušeně obtočil kolem Ofoegba). Do konce první čtvrtiny se hráči Ostravy dostali do přijatelné ztráty tří bodů. Ve druhé čtvrtině jsme začali velice dobře. Dokázali jsme se dostat do rychlých protiútoků a jmenovitě Benda dvakrát po sobě zakončil rychlé přenesení hry na útočnou polovinu. Vedli jsme rozdílem 12 bodů 36:24 a utkání plynulo jako voda v řece. Ve druhé polovině druhé čtvrtiny však přišly peřeje. Ostrava po šňůře 8:0 značně zredukovala náš náskok na 4 body a těsně před koncem poločasu se dostal soupeř jen na rozdíl jednoho koše. Poslední možnost úpravy skóre dostal Pavel Beneš, který třemi trestnými hody za faul Mitchella rozsvítil na ukazateli skóre 47:42.
Druhý poločas začal našim náporem. Po necelých třech minutách si bral trenér Rón oddechový čas, protože rozdíl ve skóre se vyhoupl přes desítku. V něm nabádal svoje svěřence lepší organizaci hry a lepšímu využití clon. Postupem času se náš náskok vyšplhal na 18 bodů a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Výbornou pohodu v našem týmu podtrhl Monty Mack trojkou z jedné nohy a náskok se přehoupl už do třetí desítky (74:53). Za stavu 80:57 si vzal trenér Rón opět oddechový čas a snažil se probudit své svěřence. „Dělají z nás ovce. Koncentrujte se až do konce!“ nabádal své svěřence. Hráči Ostravy se potom začali trochu více snažit, my jsme zase nedávali tolik síly do obrany, a tak se bodový odstup stále udržoval na hranici dvaceti bodů. To se nelíbilo ani trenéru Katzurinovi a ve 37.minutě nabádal hráče, že ještě není show time a že je třeba stále hrát na plno. Naši však už šetřili síly a udržovali si bezpečný odstup nad 15 bodů. Úplně poslední koš utkání dal Schilb střelou z poloviny a posledních okamžicích hrací doby.
Body: Schilb Blake 19, Sokolovský Ladislav 15, Rančík Radoslav 14, Beneš Pavel 11, Mack Monty 11, Benda Petr 11, Lee Arthur 6, Nečas Radek 4, Slezák Pavel 2, Chán Aleš 0, Křemen Michal 0 - Pospíšil Zbyněk 12, Bohačík Petr 12, Stuchlý Marek 11, Mitchell Mike 10, Wilson Kenneth 10, Ofoegbu John 8, Uhlíř Rostislav 5, Stehlík Jan 5, Mužík Marek 2, Palyza Lukáš 0; střelba 3b.: 18/5:22/3; střelba 2b.: 45/28:35/26; TH: 35/22:17/14; doskoky: 28:33; chyby: 18:24; 5 chyb: 32. Ofoegbu John; čtvrtiny: 24:21, 23:21, 24:11, 22:22; rozhodčí: Vyklický Robert, Macela Miroslav, Hruša Petr; komisař: Schödlbauer Jan; 600 diváků