A tým | Mattoni NBL - 28.10.2006

89
BK Synthesia Pardubice BK Synthesia Pardubice Hosté
79

Nadšeně a kolektivně hrající Pardubice v mnohém připomínaly Liberec a vzhledem k většímu počtu lepších individualit byl zápas ještě vyrovnanější než ve středu. O výsledku se rozhodovalo ve druhé a třetí čtvrtině. Na konci prvního poločasu jsme soupeře zmáčkli a převrátili nepříznivý vývoj utkání, když jsme úsek mezi 15. a 20.minutou vyhráli 23:5! Tento obrat jsme potvrdili i ve třetí čtvrtině a dostali jsme se až do šestnáctibodového náskoku.

Tentokrát byl trenér Katzurin velice nespokojený s obranou a s přístupem ke hře. Nejvíce ho rozčilovalo, že jsme nechali hosty vystřelit celkem třiasedmdesátkrát, z toho 34 střel mířilo na náš koš ze vzdálenosti větší než 6,25 metrů. Pardubičáci dali 13 trojek a tím s námi dokázali bodově držet krok v podstatě až do konce zápasu. „K zápasu jsme přistoupili bez koncentrace. Věděli jsme, co můžeme od týmu Pardubic očekávat, ale situaci jsme nezvládli a dostali se do těžké situace,“ řekl po utkání náš kouč. O pozitivech nechtěl hovořit, přesto je lze v technickém zápisu najít. Předně jsme zvítězili na doskoku (42:31) s tím, že nejlepším pod naším košem byl Standa Votroubek s 9 doskoky a pod soupeřovým Nikkilä se čtyřmi. Nikkilä si navíc připsal poprvé letos dvouciferný počet bodů v zápase.
Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Standa Votroubek, který za necelých 18 minut přidal ke zmiňovaným devíti doskokům 16 bodů při stoprocentní úspěšnosti střelby (3*3 + 3*2 + 1*TH).

Oko diváka mohlo být také spokojeno s našimi akcemi v útoku. Guillermo Diaz vyzval nahozením míče nad koš Pavla Englického ke smeči. Do jedné z akcí se zapojili bezprostředně po sobě tři naši hráči. Nikkilä doskočil, vyslal dopředu Křemena a ten zadovkou našel v tandemu nabíhajícího Votroubka a Standa s jistotou zakončil povedenou akci. A ještě jedna perlička na konec. Arbitři darovali Pardubicím dva body. Když se míč po střele odrazil od obroučky, smáznul ho Englický nad košem stranou. Rozhodčí Galajda se však rozhodl pro technický koš.

Neuběhla ani minuta a vedli jsme 4:0 po koších Nikkily a Rančíka. Radost nám pokazil trojkou Ames, ale hned z dalšího protiútoku Pardubicím oplácel Beneš z pravého rohu. Majerík s Trnkou do poloviny třetí minuty srovnali. Když nám Diaz vrátil vedení, Mujagič poslal své družstvo trojkou bodově poprvé před nás. Zbytek čtvrtiny se oba týmy přetahovaly o vedení v zápase. Na konci byli spokojenější hosté, když průběžně vedli o jeden bod. Pardubice zdobila v první části hry velice dobrá úspěšnost střelby za dva body a ani čtyři trojky nebyly k zahození. Po dvouminutové přestávce Pardubice ve svém náporu pokračovaly a na konci 14.minuty se dostaly až do osmibodového vedení. Pak se karta obrátila. Englický zpod koše korigoval, Meeks dopíchl míč a Diaz se strefil za tři body. Po minutě ho napodobil Sokolovský a po dalších dvou minutách Votroubek. I když Pardubice nevyšly úplně naprázdno, skončil tento úsek naším výrazným vítězstvím. Do šatny jsme odcházeli s desetibodovým náskokem.

Ve třetí čtvrtině se náskok pohyboval dlouho kolem deseti bodů. Žádnému družstvu se nepodařilo významně promluvit do vývoje skóre. Teprve ke konci tohoto časového úseku jsme utekli hostům na 16 bodů. Novotný nám trojkou zkazil radost, ale Votroubek hned na začátku poslední čtvrtiny potěšil také z perimetru. Hosté sice stáhli, ale my jsme se ještě jednou dostali na rozdíl 16 bodů po povedené akci. Do konce zápasu jsme trochu ztratili koncentraci a dovolili jsme Pardubicím výsledek upravit. Atmosféra na naší lavičce nebyla nejlepší. Je třeba rychle na zápas zapomenout. Ve středu na nás čeká opět druhé družstvo současného pořadí - BK Děčín (nezvítězí-li Liberec v dohrávaném utkání v neděli nad Ostravou o více než 16 bodů).

Tečku za utkáním napsal Jiří Trnka. Po přihrávce Jirky Novotného dal trojku. Byl to jeho první koš z perimetru od 6.ledna 2001, kdy hrál v dresu Opavy proti nám. Tehdy zápas skončil vítězstvím Slezanů 112:83.

Body: Sokolovský 21, Diaz 21, Votroubek 16, Nikkila 10, Englický 6, Rančík 6, Beneš 3, Křemen 3, Meeks 2, Savanovič 1 - Ames 25, Novotný 19, Mujagič 12, Trnka 10, Přibyl 5, Jelínek 4, Majerík 4; střelba 3b.: 19/7:34/13; střelba 2b.: 44/26:39/16; TH: 20/16:10/8; doskoky: 42:31; chyby: 16:19; nejlepší hráč: Stanislav Votroubek; čtvrtiny: 22:23, 25:14, 24:21, 18:21