A tým | Mattoni NBL - 25.11.2006

NH Ostrava NH OstravaDomácí
85
tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball Nymburk Hosté
73

Komentář k zápasu

V Ostravě jsme předvedli matný výkon a po zásluze se cenného vítězství radovali domácí hráči. Za celý zápas jsme ani jednou nebyli ve vedení a na konci 7.minuty jsme ztráceli už tucet bodů! Neustálé klopýtání za našim soupeřem jen prohlubovalo křeč. Dokázali jsme se sice dotáhnout na začátku druhého poločasu na šest bodů, ale Ostrava nám po jedenáctibodové šňůře dala zapomenout na možnost dovést utkání do vítězného konce.

Při pohledu na statistiku zápasu je jasné, kde se rodilo vítězství Ostravy. Jestliže dva hráči Pospíšil a Mitchel mají dohromady jen o 2 doskoky méně než celý náš tým, nemůžeme vyhrát. Především naše dva útočné doskoky je slabota. Je pravdou, že do zápasu nemohl na úvod nastoupil Rado Rančík, který se ještě nezotavil z virózy, se kterou bojoval už v Novém Sadu. Rado sice ve druhém poločase do utkání zasáhl, ale Ostravu, která vycítila šanci na úspěch, to už nevykolejilo. Do Ostravy neodjeli ještě dva další hráči: Goran Savanovič, kterého trápí zánět achilovky a s bolestmi hlavy zůstal doma Michal Křemen. Bohužel hráči, kteří měli šanci přesvědčit trenéra o svých kvalitách, se také schovali pod deku matného výkonu celého týmu. 

Vraťme se ještě ke statistikám. Ve střeleckých údajích jsme byli celkově jen o malinko horší (50,8% : 48,1%), ale největší rozdíl byl ve střelbě za tři body. Nechali jsme soupeře vystřelit osmnáctkrát, ale padlo z toho 8 trojek. Takový vyhlášený střelec jako Prášil střílel jedenáctkrát. Mitchel vystřelil jen pětkrát, ale dal tři trojky. 

Z našich hráčů nepodal nikdo ani průměrný výkon. Dopouštěli jsme se triviálních chyb, třeba při vyhazování zpod koše. Guillermo Diaz, který by měl být lídrem týmu, byl sice nejlepším střelcem, ale jeho výkon neměl šťávu a hrál jakoby bez zájmu. Antti Nikkilä, který jako jediný mohl fyzickými parametry konkurovat Martinu Idesovi, měl v 11.minutě tři fauly a střídal. Idesova střelba z pole 9/6 byla dalším hřebíčkem do naší rakve. „Když hráči se zkušenostmi z evropských pohárů nepřehrají průměrného hráče, který hraje dva, tři roky ligu, nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ shrnul individuální výkony Vráťa Šístek. 

Stručně k průběhu utkání. 
Na Pospíšilovu dvojku z pole stačil reagovat Diaz košem stejné hodnoty. Ovšem dva koše Idese korunoval Mitchel po průniku a po dvou minutách zápasu jsme prohrávali o šest bodů. Místo snížení náskoku domácích jsme povolili Mitchelovi první trojku. Za tři body střílel také Prášil, dvě trojky nedal, ale v čase 6:55 se mu povedla první a jeho zásluhou se rozdíl ve skóre poprvé přehoupl do dvouciferné hladiny. Do konce první čtvrtiny jsme domácí už k úspěšné střelbě nepustili a po deseti minutách jsme prohrávali jen o šest bodů. Na začátku druhé části zápasu Sokolovský ještě dva body z rozdílu ubral a v dalších třech minutách padaly koše na obou stranách hřiště rovnoměrně. Stále jsme se nemohli dostat k domácím blíž. V 15.minutě jsme povolili Prášilovi pět bodů a náskok domácích byl znovu dvouciferný. Domácí rozehrávač byl i v dalším průběhu jediným střelcem Ostravy, přesto jsme ho nedokázali zastavit. Náskok svěřenců trenéra Róna se sice snižoval, ale na konci prvního poločasu byl 8 bodů. 

Ve třetí čtvrtině dal Englický jednu šestku a Mitchel za faul při střelbě z perimetru proměnil všechny tři šestky. Náskok byl opět deset bodů, ale to nejhorší nás teprve čekalo. Rančík, který nastoupil do druhého poločasu, zabojoval, čtyřmi body snížil, ale pak jsme si vybrali ještě slabší chvilku než byl dosavadní obraz naší hry. Dvě ztráty míče a tři neproměněné střely pomohly Ostravě k dosud největšímu náskoku v utkání, který se blížil už ke třetí desítce (55:38). Nikkilä s Diazem jen přibrzdili rozlet domácích, ale až do konce třetí čtvrtiny se nám podařilo pouze zastavit rozevírající se nůžky náskoku. Poslední čtvrtina už byla jen marnou snahou o nějaký zvrat v zápase. Náskok domácích už byl tak velký, že s výkonem, který jsme podávali, nebylo v našich silám s ním cokoliv udělat. O střeleckých problémech svědčí mimo jiné i to, že padesátý bod jsme dali až ve 33.minutě. S takovou střeleckou potencí při hůře fungující obraně se nedá vyhrát proti žádnému soupeři. 

Body: Pospíšil 22, Prášil 22, Mitchel 21, Ides 16, Procházka 2, Bohačik 2 - Diaz 19, Russell 12, Englický 9, Sokolovský, Rančík a Nikkila po 8, Beneš 7, Votroubek 2;střelba 3b.: 18/8:16/4; střelba 2b.: 43/23:38/22; TH: 19/15:20/17; doskoky: 32:21; chyby: 18:20; rozhodčí: Dolinek Ivo, Vrážel Petr, Večeřa Pavel; nejlepší hráč: Pospíšil Zbyněk 

Bonver arena Ostrava

Bonver arena Ostrava

Adresa:
Cingrova 1627/10
Moravská Ostrava a Přívoz 

GPS: 49° 50' 0.701"N, 18° 16' 50.947"E

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.