A tým | Mattoni NBL - 16.12.2006

107
BK Ústí n.Labem BK Ústí n.Labem Hosté
68

V první čtvrtině, vyjma úplného začátku, jsme hráli velice špatně. Trenér Katzurin často střídal i za drobné nedostatky a naši hráči se nemohli chytit. Hosté těžili z přesné střelby za dva body (10/8), což jsme jim my umožňovali nedůslednou obranou. Kromě 16 bodů za dva, přidali dvě trojky a byli aktivnější na doskoku. První body padaly z ruky Nikkily, když využíval svou výškovou převahu nad Argretem. Po Sokolovského koši jsme na konci 2.minuty vedli 6:1 a zdálo se, že v utkání převezmeme jednoznačnou aktivitu. Možná se to zdálo i hráčům a poklesla jejich pozornost. Ústí se dokázalo dotáhnout a ve druhé polovině úvodní části se dostalo o pět bodů před nás. Sokolovský sice trojkou dal naději na obrat, ale Vrchota upravil na čtyřbodový rozdíl. Poslední útok jsme mohli dohrát my až do konce časového limitu pro postupný útok, ale Sokolova chyba v rozehrávce nás připravila o míč a dala hostům možnost navýšit svoje vedení. Henry sice trojku tři vteřiny před koncem nedal, ale nepozornost na doskoku umožnila Krátkému dopíchnout odražený míč pár desetin vteřiny před sirénou do koše. To byla poslední kapka. Svou nespokojenost dal trenér Katzurin o první přestávce mezi čtvrtinami na vědomí hodně důrazně. Tabulka pro nákresy situací letěla z jeho ruky rychleji než volným pádem, z očí létaly blesky a z úst ostrá slova s náležitým počtem decibelů.
Ještě chvíli ale trvalo, než se slova kritiky ujala. První koš druhého hracího období jsme sice dali my, ale další přidal volný Feštr. Měl hodnotu tří bodů a následoval bezprostředně po útočném doskoku. Goran sice kontroval také trojkou, ale Ústí dokázalo navýšit náskok ve 14.minutě na osm bodů. Pak ale začali Ústečané postupně ztrácet. Goran byl ještě jednou úspěšný z perimetru a po Votroubkově trojce bylo vyrovnáno (32:32). Nerozhodný stav se opakoval ještě dvakrát. V poslední minutě jsme si přivlastnili vedení v zápase o čtyři body. Ve druhé čtvrtině klesla účinnost střelby Ústí na polovinu a to jak za dva tak za tři body. U nás se střelba za dva body udržela nad 50% a střelba z perimetru se o pár procent zvýšila. V doskoku nás o poločase Ústí ještě převyšovalo, ale v počtu ztracených míčů na tom bylo už hůře. Hrozivě také narůstal počet faulů hostujícího celku, což při úzkém kádru na lavičce muselo trenéru Šedivému působit starosti.
V naší šatně se o poločase pravděpodobně také nemluvilo potichu – tedy alespoň co se týče trenéra. Tentokrát byl efekt rychlejší, protože jsme za chvíli vedli o dvanáct bodů. Šest bodů si na své konto připsal Diaz, po dvou Rančík a Beneš. Za hosty byl v téže době úspěšný jen Argrett a to hned v úvodu čtvrtiny. V dalších minutách se bodový příděl na obou stranách hřiště vyrovnal a neustále se udržoval kolem deseti bodů. Na 14 vzrostl ke konci 25.minuty a autorem byl Mirkovič. Hráč, který je v Nymburce na testech a kterého trenér Katzurin poslal o minutu dříve do ostrého boje. Po tomto koši přišla poslední křeč Ústí. Henry pěti body v řadě naposledy snížil náš náskok pod deset bodů. Do dvouciferné polohy ho vrátil nejdříve z čáry trestného hodu Diaz a pak přišla na řadu střelba za tři body. Tři pokusy znamenaly devět bodů. První trojku dal Beneš a druhé dvě přidal po Benešově asistenci ze stejného místa Sokolovský. Náskok se během dvou minut dostal na dvacítku a Ústí se zlomilo. Do konce čtvrtiny přibyly v našem vedení už jen dva body. Ve třetí čtvrtině nedali hosté ani polovinu bodů co my. Ve statistice jsme si výrazně polepšili ve střelbě za tři body. Za třetí čtvrtinu jsme potřebovali na pět trojek 6 pokusů. Také ve střelbě za dva body jsme byli nadmíru úspěšní – 70%. Hosté na tom byli podstatně hůře. Úspěšnost střelby z pole o malinko přelezla 30%.
Poslední čtvrtina se hrála pro diváky a kdo nepřišel, nechť lituje. Výrazné vedení a potlesk trenéra dal našim hráčům chuť do hry. Nejdříve si sice Mirkovič zahrál volejbal. Ani napočtvrté nedopíchl míč do koše, až ho nakonec doskočil Argrett. Z protiútoku však hosté úspěšní nebyli. Možná si naši hráči řekli, že když to nejde zblízka, zkusíme to z dálky a dali dvě trojky. Po dopíchutí Englického jsme se dostali do třicetibodového vedení. Ovšem jen na chvilinku. Feštr nikým nebráněn trestal trojkou. Po třech minutách dal Henry další trojku a upravil na 87:63. Z následujících šesti bodů Diaze byl nejpovedenější ten, kterým upravil na 91:63. Standa obral Henryho o míč, poslal přihrávku Diazovi do běhu. Protože mezi Guillermem a ústeckým košem nikdo nebyl, zakončil náš portorický superman po dlouhé době útok razantní smečí. O další tři smeče se postaral Pavel Englický. Na všechny mu nahrál Walker Russell. Z dobrých deseti metrů směřovalo nahození nad koš, mohutný Pavlův výskok, obě ruce nad obroučkou a pak už si Pavel mohl vychutnat zasloužené ovace publika. Ze zbytku hrací doby už byl zajímavý jen kohoutí zápas Mirkoviče s Novotným. Jelikož hlavním aktérem byl Pavel Novotný, dostal od rozhodčích nejvyšší známku „T“.
Body: Diaz 22, Sokolovský 16, Nikkila 11, Englický 10, Russell 9, Rančík, Savanovič a Mirkovič 8, , Beneš a Votroubek 6, Křemen 3 - Henry 18, Novotný 17, Argrett 11, Feštr 8, Hejl 6, Krátký 5, Vrchota 2, Holešovský 1; střelba 3b.: 19/11:21/5; střelba 2b.: 36/22:40/19; TH: 28/22:21/15; doskoky: 24:27;fauly: 17:24; 5 chyb: 30. Holešovský; TCH: 25. Argrett, 40. Novotný; nejlepšíhráč: Guillemo Diaz; čtvrtiny: 19:25, 23:13, 35:17, 30:13.