A tým | Mattoni NBL - 26.01.2007

97
USK Praha . USK Praha . Hosté
49

Ve srovnání s posledním zápasem proti Děčínu mohli být dnes kardiaci (alespoň ti nymburští) v klidu. Utkání se totiž odvíjelo od prvních vteřin v náš prospěch a v poločase utkání se daly uzavírat sázky maximálně na to, zda dáme stovku a o kolik bodů vyhrajeme. Hosté působili v celém zápase odevzdaně a z hlubokého podprůměru vystupovali pouze Andelija, který uplatnil přehled pod košem, Rerko, který se tlačil pod koš a alespoň si vybojoval na sebe nějaký ten faul a Kotas, který nastřílel dvouciferný počet bodů. Celkem čtyři hráči USK byli v užitečnosti záporní, ovšem na jejich obranu musí být řečeno, že kromě Aliče jsou ostatní mladí hráči, pro které byl Nymburk hrající v pohodě jednoduše nad jejich síly.
Katastrofální rozdíl mezi oběma týmy byl ve střelbě ze všech vzdáleností. Když bychom porovnali úspěšnost střelby včetně trestných hodů, prohráli by hosté o téměř 30%. Nejmarkantnější rozdíl byl ve střelbě za dva body, kde jsme byli více než dvakrát lepší. V obraně jsme si připsali sedm bloků a stejný počet útočných doskoků. V této činnosti byli hosté lepší, měli 11 útočných doskoků, ovšem měli k tomu také čtyřiatřicetkrát příležitost. Tolikrát totiž netrefili z pole přesně koš. Za zmínku stojí také rozdíl ve valorizaci. USK si připsalo 26 kladných bodů a my 123! Náš nejlepší hráč Russell získal valorizaci 24, tedy jen o 2 body méně než celý tým hostů.
Utkání jsme začali šňůrou 12:0 a lehce po polovině hracího období jsme vedli už 19:1. Dařilo se nám všechno, naopak hostům vůbec nic. Dlouhé minuty nebyli schopni dát koš ze hry, a proto se rozdíl ve skóre rychle zvyšoval. USK dalo první koš ze hry až ve druhé polovině první čtvrtiny. Jeho autorem byl Zachrla po samostatném nájezdu. Ujal se totiž až jedenáctý pokus hostů. To na naší straně se o body starali především menší hráči (Savanovič nebo Russell), kteří pronikali do rozestupující se obrany. Hosté také vyráběli jednu chybu za druhou. Začátek 8 minuty pro nás znamenal prolomení dvacetibodové hranice v odstupu obou týmů (23:3). Do konce první čtvrtiny jsme navýšili odstup na 23 bodů 29:6. Méně bodů než 6 za první čtvrtinu v letošní NBL nikdo nedal. V podobném duchu se pokračovalo i ve druhé čtvrtině. Náskok nakoukl až do čtvrté desítky (41:8) už ve 14.minutě. Teprve potom se alespoň trochu hosté prosadili a přidali pár košů. Ovšem úspěšnost 20% ve střelbě z pole a 21 nastřílených bodů hovořilo jasně o totálním propadáku. Již v průběhu prvního poločasu dal trenér Katzurin minuty celé lavičce a ve druhém poločase dostali ještě více příležitosti ti, kteří toho zatím tolik nenahráli. Pro ilustraci: Goran odehrál 7 minut, Rado 13 minut, sedmnáct minut odehrál Mirkovič, skoro 9 minut Horák. Ve druhém poločase sice náš náskok nenarůstal tak rychle, hosté hráli celou dobu zónu, ale přesto ani stín pochybností, že by se hosté dotáhli na méně než 30 bodů. Bodově nejhorší byla třetí čtvrtina, kdy padlo jen 25 bodů. V tomto herním úseku byla hra hodně rozháraná. Hrstka nejvěrnějších fanoušků čekala stovku, ale pravděpodobně nikdo z hráčů nechtěl „kilo“ platit, a tak zůstalo jen u očekávání. Stejně tak jako my jsme nedali stovku, hosté nepokořili ani padesátku.
Body: Russell 16, Křemen 15, Sokolovský 12, Votroubek 10, Rančík 10, Mirkovič 10, Beneš 9, Englický 7, Savanovič 6, Horák 2 - Andelija 14, Rerko 13, Kotas 9, Bosák 5, Dvořák 4, Zachrla 3, Hrubý T. 1; střelba 3b.: 22/8:26/4; střelba 2b.: 43/30:32/11; TH: 15/13:26/15; doskoky: 35:28; fauly: 23:14; TCH: 25. Rančík Radoslav; nejlepší hráč: Walker Russell; čtvrtiny: 29:6, 29:15, 14:11, 25:17