A tým | Mattoni NBL - 10.02.2007

BK Ústí n.Labem BK Ústí n.LabemDomácí
61
92

Už pohled na ústeckou lavičku nevěstil pro domácí nic dobrého. Když nastoupila základní pětka, zbyli na střídání už jen dva hráči. Pravda, Opava hrála také se sedmi statečnými, jak se tehdy s oblibou říkalo, ale v jejich případě byl na lavičce ještě alespoň nějaký ten dorostenec. Domácí hráči tak museli kromě fyzických sil správně rozvrhnout také počet osobních chyb. Díky tomu jsme se jednoduše dostávali do snadných střeleckých pozic a z nich se nám pak snadno dařilo navyšovat průběžné skóre. Na koš soupeře jsme vyslali celkem 70 střel ze hry (druhý nejvyšší počet pokusů v letošním roce – nejvíce to bylo proti USK 10.11. – 72) a při úspěšnosti přesně 50% to představovalo 81 bodů, zbývajících 11 bylo z čáry trestných hodů. Domácí se střelecky také snažili a dokázali vystřelit pětašedesátkrát. Při úspěšnosti 35% to mnoho bodů nepřineslo. Výpadek by se dal trochu nahradit střelbou trestných hodů. V nich se ale Ústečanům také nedařilo. Jsou sice v této činnosti předposlední se 65,4%, ale dnes to bylo ještě o 20% méně. Pod polovinu se Ústí letos ještě nepropadlo. Nejvíce vychýlenou mušku měl Argrett. Z 15 pokusů proměnil jen 6 a to byl jeho nejhorší výkon v letošním ročníku Mattoni NBL. Jediný statistický údaj, který byl vyrovnaný, byl doskok. Vládci pod oběma koši byli Argrett (14) a Tomanec (11), z našich to byl jako vždy Rančík (10) – a to hrál jen 11 minut. Všichni tři si kromě doskoků připsali dvouciferné počty bodů a tedy double-double.
Do utkání jsme nastoupili s klasickou pětkou a dokud byli domácí schopní s námi běhat, utkání podle skóre vypadalo jako vyrovnané. Důležité bylo ohlídat oba Američany. V případě Henryho se to povedlo dokonale, nedal ani bod. Argrett byl úspěšnější, dal sedm bodů. Dalším nebezpečným hráčem byl Tomanec, který jen za první poločas doskočil 3 míče v útoku a stejný počet v obraně. Antti Nikkilovi se proti němu nedařilo, navíc si náš pivot během 2,5 minuty připsal tři osobní chyby. Nakonec utkání ani nedohrál, protože ve druhém poločase, kdy šel znovu na plac, si udělal za 3,5 minuty další dva fauly.
Na konci 4.minuty byl stav utkání vyrovnaný (7:7) a pak jsme se alespoň trochu bodově odpoutali. Po Englického koši na konci osmé minuty, jsme vedli o devět. Do konce první čtvrtiny domácí ještě snížili. Pět bodů Sokolovského hned v první minutě druhé čtvrtiny nás vyneslo do dvouciferného vedení. Domácí stačili už jen jednou stlačit rozdíl ve skóre pod deset a od poloviny 13.minuty už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí nestačili bránit naši kombinační hru a hořeli na všech místech. Ještě do konce druhé desetiminutovky jsme atakovali v rozdílu třicetibodovou hranici. Na naší straně pokračoval Sokolovský v ukázkách tříbodové střelby. Soupeři jsme dovolili dát jen šest bodů a to proti našim 28 bylo skutečně málo. Domácím se v první polovině utkání nepodařilo jakkoliv vzdorovat a náš podprůměrný výkon stačil na výrazné vedení 50:22.
Ve druhém poločase se na palubovku dostali všichni naši hráči. Láďa Horák odehrál 13,5 minuty a to je nejvíce za celého jeho působení v první lize. Rovněž Pavel Englický strávil na palubovce více než poločas (21:01), letos měl podobnou minutáž proti Děčínu (26:42) a Kunínu (25:03). Než si neobvyklá sestava trochu sedla, domácí snížili na rozdíl 25 bodů, když hlavním střelcem byl Tim Henry a Tomanec. Mack, Nikkilä, Englický a Savanovič však žádné překvapení nepřipustili a trpělivě přidávali bod za bodem, až jsme se dostali ve 28.minutě do 34-bodového vedení. V celé závěrečné čtvrtině se rozdíl pohyboval mezi 28 a 34 body. Domácí odvrátili totální debakl, přesto naše vítězství bylo jednoznačné.
Body: Argrett 22, Tomanec 19, Henry 13, Pištěcký 4, Koranda 3, Holešovský 0, Feštr 0 - Sokolovský 17, Englický 13, Beneš 11, Rančík 10, Russell a Mack 8, Votroubek a Savanovič 7, Nikkila 6, Křemen 3, Horák 2; střelba 3b.: 21/4:25/11;střelba 2b.: 44/19:45/24; TH: 24/11:13/11; doskoky: 37:40; chyby: 15:22; 5 chyb: 27. Nikkila; 400 diváků; nejlepší hráč: Ladislav Sokolovský; čtvrtiny: 16:22, 6:28, 20:22, 19:20